Xenon ir bi-Xenon lemputės? (0)

auto
Svarstant galimybę atnaujinti transporto priemonės apšvietimo sistemą iš halogeninės į ksenoninę, dažniausiai kyla klausimas, kokio tipo ksenono rinkinį reikėtų naudoti - standartinį ksenono rinkinį ar "Bi-xenon" rinkinį. Kuo jie skiriasi ir kada juos reikėtų naudoti?

Kaip pasirinkti xenon, kas tinka jūsų transporto priemonei?

Standartiniuose ksenono rinkiniuose naudojamos nepriklausomos lemputės artimosioms ir tolimosioms šviesoms. Viena lemputė įjungiama artimosioms šviesoms, o paskui išsijungia, kai kita lemputė įjungiama tolimosioms šviesoms. Norite tikėkite,norite ne, bet daugumoje naujų automobilių ksenoniniai žibintai siūlomi tik su artimųjų šviesų lemputėmis, nes tolimųjų šviesų lemputės iš tikrųjų yra halogeninės lemputės.

Bi-ksenoniniuose priekiniuose žibintuose naudojama viena ksenono lempa, kuri skleidžia ir tolimąsias, ir artimąsias šviesas. Vietoj atskirų lempučių vienoje lemputėje yra du atskiri siūleliai - vienas skirtas artimosioms, kitas - tolimosioms šviesoms. Paprastai bi-ksenoninės lemputės priešais lemputę turi gaubtą arba filtrą, uždengiantį tolimųjų šviesų siūlelį, kai įjungiamos artimosios šviesos. Kai reikia įjungti ilgąsias šviesas, ekranas pasislenka, kad į kelią būtų galima spinduliuoti visą lemputės šviesą. Taigi bet kuriuo atveju gaunamas tikras ksenono apšvietimas.

 

Bi-ksenoniniai komplektai

Todėl bi-ksenoniniai komplektai su visą laiką veikiančiu ksenono apšvietimu yra populiaresnis pasirinkimas, jei turite galimybę juos naudoti savo transporto priemonėje. Be to, jie turi papildomą privalumą - gilesnį ir platesnį šviesos srauto sklidimą, nes juose nenaudojamos standartiniuose rinkiniuose naudojamos halogeninės lemputės.

Kita vertus, kai kurie žmonės iš tikrųjų teikia pirmenybę standartiniams rinkiniams, nes jie turi galimybę kiekvieną lemputę pakreipti atskirai ir taip išgauti skirtingą spindulių sklidimo gylį. Be to, vienos kaitrinės lemputės yra pigesnės už dviejų kaitrinių bi-ksenonines lemputes. Jei viena iš lempučių perdega, reikia pakeisti tik vieną lemputę. Jei perdega viena kaitinamoji gija, reikia keisti visą lemputę, nors kita kaitinamoji gija vis dar veikia.

Be to, keičiant halogenines lemputes į ksenono lemputes, reikia įrengti balastinius įtaisus arba galios transformatorius. Vienos lemputės pakeisti kita paprasčiausiai nepavyks. Halogeninės lemputės veikia su standartinėmis 12 V sistemomis, kurios būdingos daugumai automobilių. Kita vertus, ksenono lemputėms uždegti reikia daug didesnės įtampos (daugiau kaip 20 tūkst. voltų), o kad jos veiktų toliau, reikia 85 voltų. Todėl ksenono lemputėms tiekiamai įtampai transformuoti ir reguliuoti reikalingi balastiniai įtaisai. Be jų ksenono lemputės paprasčiausiai neveiks. Balastiniai įtaisai paprastai pridedami prie ksenono pertvarkymo rinkinių.

Dar vienas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, kai halogenines lempas keičiate į bi-ksenonines, yra tai, kad gali tekti išjungti dienos šviesos žibintus. Patikrinkite, ar jūsų dienos šviesos žibintams (DRL) naudojama ta pati lemputė DRL ir artimosioms šviesoms. Jei taip, teks išjungti DRL, nes dauguma DRL veikia su sumažintu galingumu arba kintančiu srovės lygiu. Dėl to ksenono lemputė ir ją maitinantis balastinis įtaisas gali mirgėti ir anksčiau laiko perdegti.

Bi-ksenoninės lemputės yra tik H4, H13, 9004 ir 9007 tipų. Spalvinė temperatūra svyruoja nuo 3000K (kelvinų) iki 12000K. 3000K lemputės yra geltonos spalvos ir labai panašios į halogenines lemputes. 12000K lemputės yra labai mėlynos, beveik violetinės spalvos. Paprastai ksenono lempučių pardavėjai rekomenduoja 8000K lemputę, nes ji skleidžia labai baltos spalvos šviesą su egzotišku mėlynu atspalviu.

Bi-ksenoniniai priekiniai žibintai - tai įprasti ksenoninių lempučių komplektai, kurie yra standartinė prabangių markių automobilių, tokių kaip "Mercedes-Benz", BMW, "Lexus" ir "Audi", įranga.

Jei ieškai patikimų led ledmpučių ir xenon užsuk į Ledauto parduotuvę ir rask xenon komplektus bei lemputes.


 


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.