Viešųjų paslaugų teikimas: ar šiomis dienomis yra įmanoma gauti tapatybę įrodančius dokumentus greičiau, nelaukiant eilėse? (0)

Liucija Bukelytė, Mykolo Romerio universiteto Viešojo administravimo specialybės ketvirto kurso studentė
Eiles pasui
Viešųjų paslaugų teikimas šalies viduje yra labai aktualus šalies gyventojams. Jis kuria bendrą pasitikėjimą valstybe ir viešuoju sektoriumi. Jame teikiamos paslaugos paslaugų gavėjui yra labai svarbios, o tas paslaugas gauti kartais nėra taip paprasta. Padaugėjęs imigrantų skaičius Lietuvoje ir noras gauti jiems priklausančius dokumentus, šiomis dienomis sukelia nepatogumų ne tik tų šalių piliečiams, bet ir patiems Lietuvos Respublikos gyventojams.

Kreipiantis įvairiais klausimais į Migracijos departamentą, procedūra gali užtrukti gana ilgai. Ypač situacija sudėtinga tapo didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Paslaugų gavėjui norint pasidaryti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba sprendžiant kitus klausimus, geriausia registruotis iš anksto, tačiau ne visada tai įvyksta greitai. Galimas vizitas ir po mėnesio arba alternatyva - laisvų laikų sekimas, sukelia paslaugos gavėjui didelių nepatogumų. Pasitaiko situacijų, kai paslaugų gavėjui skubiai reikia asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, nes, pavyzdžiui, jis turi skubiai išvykti į komandiruotę, o dokumentas nebegalioja. Skubos tvarka pasidaryti dokumentą galima tik Vilniuje. Jeigu paslaugos gavėjas yra iš kito Lietuvos miesto, jam tenka kartais vykti didelį atstumą ir, kiek žinoma, ši paslauga yra ne iš pigiųjų. O ką daryti, kai žmogus negali laukti ilgesnį laiką asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, ar tam neturi lėšų?

Paslaugų gavėjas, norėdamas gauti vieną ar kitą paslaugą, ar tai būtų privatus ar viešasis sektorius, tikisi efektyvumo ir kokybės. Neginčijama, kad viešasis sektorius valstybei yra svarbus, o kad jis veiktų efektyviai, reikia kuo kokybiškiau ir greičiau teikti paslaugas. Susidarius sudėtingai situacijai, dėl asmens tapatybę patvirtančių dokumentų gavimo, juos planuojama, kad bus galima atsiimti ir kituose Migracijos departamento skyriuose, ne tik Vilniuje. Taip skelbiama Migracijos departamento socialiame tinkle Facebook. Tačiau išlieka įvairių dedamųjų, dėl kurių vis dar susidaro nepatogumai paslaugų gavėjams. Daugiau dirbančio personalo intensyviuoju laikotarpiu taip pat galėtų padėti paslaugų gavėjams laiku gauti paslaugas. Kai internete buvo paskelbta, jog „gyvose eilėse“ paso užsisakyti bus nebegalima, tai supykdė ne vieną paslaugų gavėją. Šiuo metu vėl galima būtų grįžti prie ,,gyvų eilių.“ Dabar internete jau galima pamatyti naujieną, kad atsirado galimybė pasą arba kitą asmenį patvirtinantį dokumentą gauti, užsisakius kurjerio paslaugą. Tačiau ši paslauga yra mokama. Siekiant, kad tokia situacija nepasikartotų, ir paslaugų gavėjai laiku gautų paslaugas, reikėtų peržiūrėti esamus darbuotojų skaičiaus, finansavimo ir laiko resursus bei būti pasiruošus įvairioms, kartais nestandartinėms situacijoms ir procedūroms.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai