Verslo valdymo sistemos Lietuvoje: viena populiariausių – „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ (0)

nuotr
Šiuo metu net 9 įmonės iš 10-ies yra įsidiegusios vieną ar kitą verslo valdymo sistemą, tad tai galime laikyti nebe privalumu, bet būtinybe. Verslo valdymo sistemos, pavyzdžiui, „Microsoft Dynamics 365 Business Central“, padeda efektyviau organizuoti įvairius įmonėje vykstančius procesus nuo apskaitos iki komunikavimo su klientais. Renkantis verslo valdymo sistemą, reikia atsižvelgti į įmonės veiklos sritį, labiausiai stringančius procesus, skaitmenizavimo poreikį, numatytas investicijas ir kt.

Verslo valdymo sistemų rinka Lietuvoje

Tyrimai, susiję su verslo valdymo sistemomis, Lietuvoje atliekami gana retai, tačiau prieš kelerius metus buvo apklausta per 200 įmonių. Jų atstovai teigė, kad nors lietuvių kurtos verslo valdymo sistemos yra dažniau svarstomos, vis tik daugiau atvejų diegti pasirenkamos tarptautinės sistemos. Keliose kategorijose lyderės poziciją užėmė „Microsoft Dynamics NAV“ (dabar vadinama „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ verslo valdymo sistema.

Dažniausiai verslo valdymo sistemos pasitelkiamos finansų apskaitai, atsargoms valdyti, ataskaitoms formuoti, valdyti pirkimams, darbo užmokesčio apskaitai, tiekimo, personalo valdymui ir kitoms funkcijoms.

Dažniausiai Lietuvos verslams iškylančios problemos renkantis ir diegiant verslo valdymo sistemas

Viena didžiausių problemų – jog verslo valdymo sistemos Lietuvoje atnaujinamos nesilaikant rekomendacijų. Pavyzdžiui, per 60 proc. šalies įmonių naudojasi anksčiau nei prieš 10 m. įdiegtomis verslo valdymo sistemomis, kaip tuo tarpu vidutinis jų tarnavimo laikas – iki 10 m.

Daugelis įmonių diegti arba atnaujinti verslo valdymo sistemas baiminasi dėl diegimo trukmės ir dėl nekonkrečių, netikslių kainų.

Tačiau kaip parodė reali situacija, daugeliu atvejų (daugiau nei 86 proc.) verslo valdymo sistemos buvo įdiegtos greičiau nei per vienerius metus ir tik 8 proc. įmonių diegimo procesas užsitęsė daugiau nei dvejus metus.

Vis mažiau nesusipratimų kyla ir nustatant kainodarą: verslo valdymo sistemas diegiančios kompanijos atsižvelgia į kiekvieną atvejį ir parenka užsakovų galimybes atitinkančius sprendimus.

Verslo valdymo sistemų tipai: universalios ir specializuotos

Visos verslo valdymo sistemos paprastai skirstomos į:

 • Universalias. Tai programų kompleksai, tinkantys bet kokio dydžio įmonėms, padedantys joms optimizuoti valdymo procesus ir geriau organizuoti veiklą. Universalios sistemos nesunkiai pritaikomos tiek gamybinėse, tiek prekybos, tiek ir paslaugų įmonėse. „Softeros“ specialistai, atsižvelgę į įmonės veiklos specifiką, integruos reikiamus funkcionalumus. Tačiau universalios verslo valdymo sistemos gali tikti ne visais atvejais, todėl kartais pravartu rinktis specializuotas sistemas.

 • Specializuotas. Jos skirtos tik tam tikrose srityse (pavyzdžiui, medicinos, finansų, draudimo, IT paslaugos, reklama, leidyba, energetika ir kt.) veiklą vykdančioms įmonėms.

Verslo valdymo sistemos: kurias optimalu pasirinkti Lietuvos įmonėms?

Lietuvos įmonėms labai dažnai rekomenduojama rinktis „Microsoft Dynamics 365 Business Central“ verslo valdymo sistemą.

„Microsoft Dynamics 365 Business Central“ – ne tik populiari, bet ir efektyvi sistema, tinkanti greitai augantiems tarptautiniams verslams. Ji suteikia daugiau lankstumo, konkurencingumo, supaprastina duomenų analizę, leidžia optimizuoti finansus, palengvina apskaitą, leidžia geriau kontroliuoti gamybą ir gauti grįžtamąjį ryšį iš klientų. „Debesų“ talpykloje „Dynamics 365“ sujungia verslo valdymo (ERP) ir CRM funkcionalumus. Verslo valdymo sistema pritaikyta skirtingoms kalboms ir valiutoms.

„Microsoft Dynamics 365 Business Central“ tinka mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms. Ši verslo valdymo sistema padeda suvaldyti finansus, stebėti gamybą, tiekimą, kontroliuoti pardavimus, sisteminti informaciją apie klientus bei atlikti kitas funkcijas. Šia sistema naudotis galite nuomos principu už numatytą nedidelį fiksuotą mėnesio mokestį, taigi sprendimas puikiai tinka ir įmonėms, kurias riboja finansinės galimybės.

Apie aptartosios verslo valdymo sistemos privalumus daugiau papasakoti galėtų „Softeros“ specialistai.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.