„Veikla, kuria dabar užsiimu, man teikia džiaugsmą, mane motyvuoja, skatina judėti pirmyn...“ (0)

Ignas Blaževičius, Alytaus jaunimo centras, Jaunųjų žurnalistų kursai
Ernestas Krisiulevičius trečius metus savanoriauja „Maisto banko“ akcijoje. „Man savanoriavimas tai nėra tik laiko švaistymas, kaip sako kiti, nes padėti tiems, kam yra sunku, yra puiki paskata sau pačiam dvasiškai tobulėti. Geriau mažiau praleisime laiko naršydami telefone arba mažiau pražaisime kompiuteriu, bet geriau padarysime gerą darbą, nes, darydami gerus darbus, įgyjame geros energijos, įprasminame save ir motyvuojame kitus“, – sako jis.
Ernestas Krisiulevičius trečius metus savanoriauja „Maisto banko“ akcijoje. „Man savanoriavimas tai nėra tik laiko švaistymas, kaip sako kiti, nes padėti tiems, kam yra sunku, yra puiki paskata sau pačiam dvasiškai tobulėti. Geriau mažiau praleisime laiko naršydami telefone arba mažiau pražaisime kompiuteriu, bet geriau padarysime gerą darbą, nes, darydami gerus darbus, įgyjame geros energijos, įprasminame save ir motyvuojame kitus“, – sako jis.
„Džiaugčiausi, jei Alytus taptų patrauklus ne tik mūsų miestiečiams, bet į čia norėtų atvykti ir turistai. Ir, žinoma, reikia kuo daugiau veiklių ir atsakingų jaunimo organizacijų, kurios motyvuotų ir pritrauktų daugiau jaunuolių prasmingiems darbams. Juk tiek daug laiko iššvaistoma veltui…“ – sako Ernestas Krisiulevičius, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinys.

– Ernestai, kartu baigėme Piliakalnio progimnaziją, buvai aktyvus Mokinių tarybos pirmininkas, dalyvavai įvairiose savanorystės akcijose. Dabar mokaisi Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazijoje. Papasakok mums, kuo užsiimi gimnazijoje ir po pamokų?

– Šiuo metu mokausi gimnazijos I klasėje, esu klasės seniūnas. Taip pat įsitraukiau į AMSMT (Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybą), o joje veiklos netrūksta. Esu dviejų mokyklų Mokinių tarybų koordinatorius: tai Likiškėlių ir Piliakalnio progimnazijų. Dar mėgstu savanoriauti, padėti vargstantiems... Trečius metus savanoriauju „Maisto banko“ akcijoje. Prisidėdamas prie puikių iniciatyvų, pats jaučiuosi nuveikęs kažką gera.

– Tavo nuomone, ką jaunuoliui duoda dalyvavimas savanorystės akcijose, nes ne paslaptis, kad šiandien daugelis papildoma veikla užsiima tik dėl socialinių valandų arba neturi motyvacijos popamokinėms veikloms?

– Man savanoriavimas tai nėra tik laiko švaistymas, kaip sako kiti, nes padėti tiems, kam yra sunku, yra puiki paskata sau pačiam dvasiškai tobulėti. Geriau mažiau praleisime laiko naršydami telefone arba mažiau pražaisime kompiuteriu, bet geriau padarysime gerą darbą, nes, darydami gerus darbus, įgyjame geros energijos, įprasminame save ir motyvuojame kitus.

– Kas paskatino įsitraukti į Alytaus miesto mokinių tarybos veiklą?

– Viskas prasidėjo penktoje klasėje, kai prisijungiau prie Piliakalnio progimnazijos mokinių tarybos. Trejus metus aš dalyvavau renginiuose, prisidėjau prie mokyklos mikroklimato gerinimo, mokinių užimtumo organizavimo, pilietinių ir socialinių akcijų vykdymo. Aštuntoje klasėje nusprendžiau, kad noriu būti savo mokyklos Mokinių tarybos pirmininkas. Iškėliau savo kandidatūrą susirinkime ir buvau išrinktas naujuoju Mokinių tarybos pirmininku. Pradžia buvo gana sunki, bet kai užsiimi mėgstama veikla, jokie sunkumai ar iššūkiai nebaisūs. Mokslo metų gale, pasirodžius atrankoms į AMSMT, nedvejodamas užpildžiau anketą, ir štai – aš jau AMSMT narys.

– Kaip Tavo akimis šiandien atrodo Alytus?

– Alytus yra gražėjantis miestas. Jame yra puikiai apželdinta aplinka, sutvarkytas Jaunimo parkas, kuriame laisvalaikį gali leisti ne tik šeimos su mažamečiais vaikais, bet ir mokyklinio amžiaus jaunuoliai. Mieste gausu nuostabiai tvarkomų ir prižiūrimų žaliųjų zonų, pėsčiųjų ir dviračių takų...

– Ką siūlytumei pagerinti, kad jaunimui būtų įdomiau gyventi Alytuje? Ko šiandien jaunajai kartai trūksta mūsų mieste?

– Manau, kad Alytuje vis dar trūksta jaunimui skirtų turiningo laisvalaikio praleidimo vietų. Norėtųsi, kad atsirastų daugiau erdvių, kuriose vyktų įdomios ir aktyvios veiklos, pavyzdžiui, siaubo, pabėgimo ar virtualiosios realybės kambariai. Nenustygstantiems vietoje būtų galima pasiūlyti ledo čiuožyklą ar mini kartodromą. Taip pat puiku, jei atsirastų vandens pramogų ar batutų parkas, vasaros rogučių trasa, kukurūzų labirintas... Džiaugčiausi, jei Alytus taptų patrauklus ne tik mūsų miestiečiams, bet į čia norėtų atvykti ir turistai. Ir, žinoma, kuo daugiau veiklių ir atsakingų jaunimo organizacijų, kurios motyvuotų ir pritrauktų daugiau jaunuolių prasmingiems darbams. Juk tiek daug laiko iššvaistoma veltui...

– Kadangi esi aktyvus AMSMT narys ir Piliakalnio bei Likiškėlių progimnazijų koordinatorius, ko palinkėtumei augantiems progimnazijų mokiniams?

– Palinkėčiau svarbiausio dalyko – tai drąsos, pasitikėjimo bei nebijojimo ,,perlipti per save“. Kai turi tikslą ir žinai, ko nori, tai ir turi imtis veiksmų, siekti savo svajonių, neleisti jų niekam sužlugdyti, užgniaužti. Jei aš pats nebūčiau pabandęs ,,perlipti per save“ ir nebūčiau tapęs pirmininku, o dabar jau ir AMSMT nariu, aš savimi taip nesididžiuočiau. Veikla, kuria dabar užsiimu, man teikia džiaugsmą, mane motyvuoja, skatina judėti pirmyn...

– Kokie artimiausi Tavo ateities tikslai?

– Tikslų turiu ir, manau, kad norėčiau būti ne tik AMSMT narys, bet ir pirmininkas. Siekiant šio tikslo, reikės didelio ryžto ir pasitikėjimo savimi, nes be pasitikėjimo, be užsispyrimo viskas gali likti tik neišsipildžiusiu noru. Artimiausi tikslai – atsakingai ir aktyviai įsitraukti į AMSMT veiklas, paskatinti daugiau jaunuolių savo laiką leisti prasmingai ir naudingai.

– Ačiū už įkvepiantį pokalbį! Linkiu ir toliau sėkmingai siekti savo užsibrėžtų tikslų!

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.