Veido raudonis: kas sukelia ir ar įmanoma atsikratyti? (0)

nuotr.
Nesijaudinate, bet veidas paraudęs? Pasirodė pūlingų spuogelių? Oda sausa ir šiurkščios tekstūros? Jei šie apibūdinimai jums pažįstami, gali būti, kad jūsų oda susiduria su raudoniu, dar vadinamu rožine. Savigyda šiuo atveju gali tik pakenkti odai, nes, tikėtina, kad ji jautri, patinusi. Įtariant rožinę derėtų kreiptis į dermatologą, kad nustatytų diagnozę ir paskirtų gydymą. Jei jums diagnozuota rožinė, reikės įsisavinti tiek gyvenimo būdo, tiek veido priežiūros rutinos pokyčius. Išsiaiškinkime, kas sukelia raudonį, kaip tokią odą tausoti ir ar įmanoma visam laikui atsikratyti šio odos trūkumo.

Kas sukelia veido rožinę?

Nėra vieno tikslaus atsakymo, kas sukelia rožinę. Tai gali būti nulemta paveldėjimo. Dažna priežastis – priklausomybė nuo saulės vonių. Jei nesaikingai ir nesaugiai deginatės, veido kraujagyslės gali būti pažeistos. Pavojingi saulės spinduliai išplečia kraujagysles, todėl jos labiau matomos veide. Gali būti, kad dėl jūsų veido raudonio kaltos odos erkutės. Demodex folliculorum paprastai gyvena ant odos ir nėra kenksmingos. Tačiau kai kurie žmonės turi padidėjusį jautrumą joms, arba šių mikroskopinio dydžio erkučių užsiveisia daugiau nei įprastai. Taip pat keliama prielaida, kad dėl rožinės gali būti kalta žarnyno bakterija H. pylori. Kai kurie tyrimai rodo, kad ji gali padidinti virškinimo hormono gastrino kiekį, dėl kurio oda gali atrodyti paraudusi.

Kas dar sieja rožinės kamuojamus žmones? Dažniau raudonį kenčia 30–50 metų mėlynakės moterys šviesiais plaukais. Didesnė tikimybė, kad rožinė apniks rūkančius žmones, kurie gydosi aknę, oda riebi, giminėje yra rožinės atvejų.

 

Raustančios odos priežiūros patarimai


Jei susiduriate su rožine, kad jaustumėtės ir atrodytumėte geriau, reikės odą atsakingai prižiūrėti. Peržiūrėkite savo turimų priemonių lentynėlę. Atsisakykite tų, kurių sudėtyje yra alkoholio, kvapiklių, hamamelių ir kitų stiprių ingredientų.

Privaloma teptis apsauginiu saulės kremu su bent SPF30, kuris apsaugotų tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių. Išsirinkite intensyviai drėkinantį kremą, kadangi šaltis ir vėjas lengvai išdžiovina jautrią odą.

Jei susiduriate su veido raudoniu, rekomenduojama vengti tiesioginės saulės, karšto ir šalto oro, vėjo, karštų vonių. Susikurkite ramesnę aplinką be streso. Verčiau užsiimkite lengvu sportu nei intensyviomis treniruotėmis.

Derėtų keisti gyvenimo būdą, ne tik veido priežiūros rutiną: atsisakyti alkoholio, rūkymo, labai karšto ir aštraus maisto. Tinkamas uždegimus malšinantis maistas, būdingas Viduržemio jūros virtuvei. Atsisakykite maisto, kuriame yra cinamaldehido, t. y. cinamono, šokolado, pomidorų ir citrusinių vaisių. Jei norite tolygesnio atspalvio odos, derėtų sumažinti kavos ir arbatos suvartojimą.


 

Ar įmanoma atsikratyti raudonio ant veido?

 

Apmaudu, bet visam laikui atsikratyti raudonio neįmanoma. Nėra vaistų ar gydymo, kuris visiškai panaikintų raudonio riziką. Tačiau prižiūrint odą ir pakeitus gyvenimo būdą galite suvaldyti šį nemalonų odos pojūtį ir išvaizdą. Vienas veiksmingiausių raudonio prevencijos ir malšinimo būdų – lazerinė procedūra.

„Era Estethic“ estetinės ir lazerinės medicinos klinikos specialistai rekomenduoja kraujagyslinius darinius koreguoti JAV kompanijos sukurtu „VBeam Perfecta“ lazeriu. Tai džiuginantis efektyvumu prietaisas, įvertintas visame pasaulyje žmonių, kamuojamų rožinės. Dėl skirtingų lazerio funkcijų gydymas parenkamas individualiai pagal jūsų odos būklę ir raudonio išplitimą. „VBeam Perfecta“ lazeris naikina viską, kas raudona: išsiplėtusias kraujagysles ir kapiliarus, veido ir kūno raudonį, vyno dėmes.


 

Išskirtinis „VBeam Perfecta“ lazerio privalumas - jo veikimas nėra agresyvus. Jūsų jautriai odai nereikės atsigauti po lazerinės procedūros. Po apsilankymo „Era Estethic“ klinikoje galėsite grįžti į įprastą sau režimą. Dar viena ypatinga šios technologijos teikiama nauda: raudonis ne tik sumažinamas, nes pašviesėja arba visai išnyksta išsiplėtę kapiliarai, bet ir paskatinama kolageno gamyba odoje, dėl ko oda natūraliai taps lygesnė, skaistesnė. Paskatinta kolageno gamyba giliuosiuose odos sluoksniuose iki 6 mėnesių veikia prevenciškai prieš raudonio išryškėjimą, todėl investuosite į savo gražios odos ateitį.


 

Paraudusi, skausminga ir šiurkšti oda nebeturi būti jūsų kompleksų šaltiniu. Rožinę galima suvaldyti tinkamai prižiūrint odą, atliekant lazerines procedūras, vengiant kenksmingų priemonių, raudonį skatinančių veiksnių ir maisto produktų. Atraskite laisvę nesislėpti po storu makiažo sluoksniu.


 


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.