Vaizdo žaidimo kūrimas: 4 profesionalaus vertimo naudos (0)

vaizdo zaidimai
Vaizdo žaidimų industrijoje sėkmę lemia ne tik kokybiška vaizdo grafika, bet ir kokybiškas, specifinius terminus atitinkantis bei lokalizacijos principais paremtas vertimas. „Techjury” kompiuterinių žaidimų rinkos apžvalgoje teigiama, kad vien 2020 metais užfiksuotas 2,7 milijardų žaidėjų skaičius. Tad jei svarstote tapti pelningos rinkos dalimi, pravers sužinoti, kaip patyrę vertėjai kuriamą produktą perkelia į kitą lygį.

1. Prieinamumas

Visų pirma, kalba atveria duris į elementarų supratimą: kas tai per žaidimas, kodėl jis vertas dėmesio, investicijų, kokia jo istorija. Suteikiant kalbų pasirinkimą, kiekvienam vartotojui parūpinamas paprastas priėjimas prie produkto, sklandus registracijos procesas, galiausiai – „užkabinantys” pirmieji žingsniai. Ekspertų teikiamos vertimo paslaugos internetu padeda užtikrinti, kad vos prasidėjusi pažintis su kūriniu bus sklandi, o kalbos barjeras negesins noro eiti toliau.

2. Įsitraukimas

Šiandien kaip niekuomet svarbus ne tik kokybiškas produktas, bet ir idėja, tad kiekvienas geras vaizdo žaidimas turi unikalią istoriją. Jos perteikimas susideda iš dviejų dalių – vaizdinės ir žodinės. Ne paslaptis, jog paslauga, teikiama tikslia gimtąja ar visame pasaulyje populiaria kalba, skatina kur kas didesnį įsitraukimą, bendravimą, mažiau blaško žaidėjo dėmesį. Lokalizuojant konsolinius, kompiuterinius ar mobiliuosius vaizdo žaidimus, ne tik įtikinamai pasakojama žaidimo istorija, bet ir suteikiama galimybė kiekvienam žaidėjui įnešti savo indėlį.

3. Globalus pripažinimas

Minėtoje žaidimų apžvalgoje taip pat spėjama, kad iki 2025-ųjų metų pasaulinės žaidimų rinkos metinio augimo koeficientas sieks 12 %. Tai reiškia, kad kiekvienam globaliai rinkai pritaikytam produktui bus proga pritraukti naujų žaidėjų, padidinti generuojamą pelną. Ne veltui tikri profesionalai, verčiantys į kitas kalbas, apgalvoja net menkiausias detales – patrauklų skambesį, vardų, vietovių pavadinimų pritaikymą pagal šalį. Kūrinio matymas vietinio žvilgsniu bei gebėjimas atitikti skirtingų kultūrų lūkesčius veda į tarptautinį pripažinimą.

4. Išlikimas konkurencingoje rinkoje

Numatomas augimas įpareigoja ne tik dairytis naujų galimybių, bet ir atsakingai, sumaniai pažiūrėti į kriterijus, kurie lemia konkurencinį pranašumą. Vaizdo grafikai taikomi standartai – jau įprastas reiškinys, visgi žaidimų lokalizavimo subtilybes pritaiko ne kiekvienas kūrėjas. Siekiant laimėti žaidėjų palankumą, sužadinti kuo artimesnius pojūčius bei sukurti visavertį, įtraukiantį pasakojimą, kalba yra vienas esminių elementų.

 

Kokia komanda pajėgi suteikti aukščiausio lygio paslaugą?

Kokybiška žaidimų lokalizacija reikalauja itin daug dėmesio detalėms, vertėjų žinių, patirties, specialių programų. Renkantis komandą, kuriai patikima užduotis, raginama atkreipti dėmesį į tai, ar ši turi patirties žaidimų ir apskritai IT sektoriuje, kokias programas naudoja specifinės rinkos produkto pritaikymui užsienio šalims. Kadangi šios srities pamatas yra programavimas, svarbu įvertinti paprasčiausią techninį teksto taisyklių išmanymą – pavyzdžiui, eilučių apribojimų taisykles.

Azartiški šūksniai, dalinimasis emocijomis ir pergalėmis su komanda, strategijų kūrimas – gerai pagalvojus, juk visa išraiškų paletė kur kas ryškesnė gimtąja kalba. Tad, svarstant apie visus aukščiausios kokybės žaidimo kriterijus, nepamirškite, jog suprantama, aiški, įtraukianti, daugiakalbė komunikacija lems, kaip plačiai pasaulyje būsite išgirsti.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.