Trečią dešimtmetį savanoriaujanti Inga: „Savanorystė – gyvenimo būdas, padėk tu – padės ir tau. Jau iš aukščiau” (1)

– Pirmiausia pasidžiaugiau, kad esate tokia aktyvi, tikslingai motyvuota, su rimtu bei atsakingu požiūriu. Pristatykite save ir kelius, kurie atvedė Jus į savanorių gretas.
– Kažkada teko susidurti su nepritekliumi pačiai, tuomet pagalbą gavau iš savanorės Kazytės Morkeliūnienės, kuri vadovauja Alytaus neįgaliųjų savitarpio pagalbos savanorių grupei „Gaja“. Jos paskatinta 2002 metais pradėjau lankyti šiai grupei priklausančias senoles. Taip prasidėjo mano savanorystė.
2007 metais buvau pakviesta tuometės vadovės Romutės Varnelienės savanoriauti Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyriuje. Iki šios dienos nesiskiriu su šiomis organizacijomis.
– Kiek savęs skiriate savanorystei? Kokią patirtį ji Jums atnešė?
– Kiekvieną dieną savanorystei atiduodu nors keletą valandų, o kartais tenka ir daugiau laiko paaukoti sprendžiant problemas. Šiuo metu kaip Raudonojo Kryžiaus savanorė lankau 5 senolius.
Savanorystė išmokė planuoti laiką, įsiklausyti į aplinkinius, džiaugtis savo ir senolio gyvenimu.
– Kokiose srityse, projektuose dažniausiai tenka savanoriauti? Kokia savanorystės forma Jums priimtiniausia?
– Raudonojo Kryžiaus organizacijoje yra nemažai programų, aš dalyvauju trijose – „Šilti apsilankymai“, „Stipri šeima“ ir „Pirmoji pagalba“.
Programa „Šilti apsilankymai“ skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Joje dalyvaujantys savanoriai mažina senjorams vienišumo jausmą, kuria draugystę, dalijasi vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, savipagalbą, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą.
Stiprios šeimos programos tikslas – atliepti negalios paliestų šeimų interesus, padėti ir patiems negalią turintiems asmenims, ir jų artimiesiems. Per įvairias veiklas siekiama padėti šeimoms lengviau integruotis vietos bendruomenėse.
Pirmosios pagalbos programos tikslas – mokyti visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių, šviesti apie jos svarbą.
Kadangi visose programose vyksta kontaktas su žmonėmis, bendravimas – svarbiausia, tik taip gali tobulėti, stiprėti ir kitiems padėti.
– Kokias įdomiausias veiklas, uždavinius teko atlikti savanoriaujant?
– Teko rengti stovyklas neįgaliam jaunimui, lydėti senolius prie jūros, rengti renginius pilietiškumui stiprinti.
Su savanore Ugne Stelmokiene vedame pirmosios pagalbos įgūdžių programą.
– Ar tenka padėti į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams?
– Su karo pabėgėliais ukrainiečiais tenka susidurti, kaip su kaimynais, kadangi vienoje laiptinėje gyvename, dalinamės informacija. Padedame jiems, kuo tik galime. Smagu, kad jie džiaugiasi alytiškių draugiškumu ir ramybe.
– Savanorių gretos auga, bet dar ne taip gausiai kaip norėtųsi. Kaip manote, jei savanorystė būtų įskaitoma į darbo stažą, gal norinčių įsijungti būtų dar daugiau?
– Be abejo – taip. Tuomet daugiau žmonių įsijungtų į savanorišką veiklą.
– Paprastai deklaruojama taip, kad savanorystė – veikla, kuri įprasmina žmogaus laiką ir suteikia jausmą, jog prisidedama prie kitų gerovės. Kas yra savanorystė pagal Ingą, tai yra – pagal Jus?
– Savanorystė – gyvenimo būdas, padėk tu – padės ir tau. Jau iš aukščiau.
– Ir klausimas, kurio nepaklausiau, o norisi apie tai kalbėti, nes turite ką pasakyti.
– Kuo daugiau kalbėsime apie savanorystę, aiškinsime, kiek galima pagelbėti, tai taps mūsų gyvenimo vertybe.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
Linkiu stiprybės ir…
Komentaras
Linkiu stiprybės ir sveikatos tau savanoriškoje veikloje.