Tinkamiausias nuotekų įrenginio pasirinkimas: ko reikia lietuviams? (1)

valymo irenginiai
Jeigu planuojate įrengti individualaus namo, sodybos, galbūt komercinio tipo arba pramoniniuose pastatuose patalpas, kurioms reikalingas valymo įrenginys – tuomet reikia skirti kuo daugiau dėmesio smulkmenoms, kadangi būtent jos yra svarbiausios ir gebančios užtikrinti vientisą funkcionalumą. Nuotekų valymo įrenginiai yra labai įvairūs, galiausiai, atsiranda vis daugiau inovacijų, kurios siūlo išmanesnę sistemą, kuri tuo pačiu geba ir kokybiškiau išvalyti vandenį. O domėtis tomis galimybėmis yra labai svarbu, kadangi jos – kuria mūsų ir aplinkos gerovę.

Kadangi valymo įrenginių kaina kinta, daugeliui žmonių kyla klausimas – kurie yra patys geriausi, kokius niuansus reikia įvertinti, kad būtų rasta Jums labiausiai tinkama kokybė. Žinoma, kiekvieno poreikiai kinta, tačiau tikrai galima išskirti universalias tiesas, kurios tinka daugeliui.

Kriterijai, kuriuos reikia įvertinti

Kadangi šiuo metu nuotekų valymo įrenginiai vis dažniau pasirenkami su specialistų patarimais, natūralu, kad rasti labiausiai poreikius patenkinančią kokybę nebus labai sunku. O išties – reikia įvertinti labai daug smulkmenų, kurios padeda rasti tinkamiausią įrenginį būtent Jūsų būstui, kuris turi aptarnauti tam tikrą žmonių skaičių.

 • Specialistai pirmiausia įvertina vietovės sąlygas, kurioje sistema bus montuojama.

 • Žinoma, labai daug dėmesio skiriama gruntui. Nuo jo kinta ir montavimo paslaugų kaina.

 • Taip pat analizuojamas gruntinio vandens lygis.

 • Įvertinamas – koks yra gruntinio vandens užterštumo lygis.

 • Bei kiti niuansai.

Šiuo metu sistemų tikrai labai daug. Svarbiausia rinktis inovatyvesnius modelius, kurie ne tik geriau išvalo nuotekas, tačiau taip pat ir dirba ekonomiškiau. Tuomet pamiršite, kad įranga tarnauja Jūsų namuose, kadangi išlaikymo kaštai yra maži, o galimybės – labai atviros.

Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas: pirmieji žingsniai

Apskritai nuotekų valymo sistemos yra gana paprastos, net elementariai veikiančios, tad svarbiausia – gera įranga. Žinoma, galima rasti inovatyvesnę, kurios dažniausiai atlieka daugiau funkcijų, taip pat tokias, kurios geba efektyviai išvalyti net ir labai didelius teršalų kiekius. Tokios įrangos dažniausiai pasirenkamos pramoninio tipo objektams, o ne buitiniams poreikiams patenkinti.

Priklausomai nuo teršalų kiekio – reikalingi ir konkretus valymo įrenginiai. Teršalai gali būti buitinio tipo, cheminio, net tam tikrų fizinių ciklų rezultatas, kuris reikalauja inovatyvesnės sistemos jam išvalyti. Atitikimas yra būtinas iki mažiausių smulkmenų, kadangi tuomet išvalymas vanduo galės vėl grįžti į gamtos ratą.

Galiausiai, vertinamas ne tik tipas, tačiau taip pat ir kiekis. Net ir specialistai negali labai tiksliai numatyti galimo kiekio pagal kurį pasirenkamos sistemos. Tačiau įvertinus žmonių skaičių ir tuo pačiu įrenginių, kurie teršia, charakteristikas – dažniausiai apskaičiuoti preliminariai tikrai pavyksta.

Valymo proceso eiga

Nors Jums tikrai nereikia skirti dėmesio valymo eigai, kadangi pati sistema veikia tiksliai, pagal laikroduką ir be žmogaus pagalbos, tačiau daugeliui įdomu, kadangi tai padeda geriau suprasti svarbą ir tuo pačiu žinoti – kokios sistemos galbūt ateityje turės būti pasirenkamos vietoje senų.

 1. Pirmiausia atliekamas mechaninis valymas, kurios metu skaidomos didelės, taršios medžiagos. Tai yra tepalai, smėlis, riebalai, kurie dažniausiai pasiekia įrenginius iš virtuvės.

 2. Antrojo valymo metu atliekami anaerobiniuose biologiniuose procesuose darbai, kurie skaido likusias nuotekas į organines medžiagas.

 3. Galiausiai, trečio etapo metu  viskas, kas liko – azoto pagalba yra filtruojama bei dezinfekuojama.

 4. Belieka – nuotekų dumblo apdorojimas.

Sistema gali išvalyti net iki 98 % nuotekų, tad svarbiausia yra rinkti tą, kuris savo efektyvumu geba aptarnauti konkrečiai Jūsų būsto bei žmonių poreikius.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.