„Lietuvos Maximalistai“ – nori įkvėpti bendraamžius (4601)

Rūtenis Andrijauskas
Lietuvos maximalistai.
74 gabūs ir talentingi Lietuvos moksleiviai, kurių jauniausia – vos septynerių šokėja, o vyriausias – jau Kembridžo (Didžioji Britanija) universiteto pirmakursis. Europos plaukimo čempionė ir birbynės žavesį pasauliui norintis atskleisti jaunasis muzikantas, į fizikos olimpą prestižiniame universitete ketinantis kopti gimnazistas ir savo miestelyje vargonų muzikos festivalį organizuojantis abiturientas – tokia įvairi 16-oji „Lietuvos Maximalistų“ karta. Šiems vaikams iš visos Lietuvos ateinančius mokslo metus puoselėti gabumus ir talentus bei siekti svajonių padės 60 tūkst. eurų dydžio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtas stipendijų fondas.

„Jau 16 metų ieškome vaikų, kurių talentams galime padėti skleistis, ir kasmet jie vis nustebina savo svajonėmis bei siekių platumu. „Lietuvos Maximalistai“ – moksleiviai iš visos Lietuvos, visus juos vienija beribis žingeidumas, maksimalūs tikslai, neįtikėtinas ryžtas ir įkvepiantis atkaklumas, o visa tai vainikuoja nuostabūs rezultatai. Didžiuojamės galėdami skatinti moksleivius siekti dar didesnių aukštumų“, –  sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

 Šiais metais „Lietuvos Maximalistais“ mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse stengėsi tapti daugiau nei 500 vaikų. Beveik 30 jų laimėtojais tampa antrą kartą, keturi jaunieji talentai „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją gaus jau trečiąjį, o dvi moksleivės – jau ketvirtąjį sykį.

Du mokslo srities stipendijų, dėl kurių rungėsi net 138 vaikai, laimėtojai kitąmet studijuos Kembridže, kiti du svajoja apie studijas ten ateityje. Pagrindinės „Lietuvos Maximalistų“ mokslo stipendijos laimėtojas Emilis Kaziukėnas – ne tik daugkartinis fizikos ir astronomijos olimpiadų laimėtojas, svarbią vietą jo gyvenime užima ir muzika – vaikinas groja akordeonu, pianinu bei mažiau žinomu instrumentu eufonija. Į prestižinį universitetą tik po interviu, dar be egzaminų rezultatų pakviestas jonavietis pabrėžia gimęs Žalgirio mūšio dieną ir ketina toliau siekti mokslo pergalių bei dirbti ten, kur bus labiausiai naudingas: Kembridžo ar Vilniaus universitetų laboratorijose, o kažkada galbūt grįžti į savo gimnaziją būti mokytoju.

Visas sporto srities stipendijas šiais metais išsidalijo puikiai pergalės kainą žinančios merginos, pirmą kartą gautas „Maximalisčių“ vardas padės joms siekti svajonės – Olimpinių žaidynių. Pagrindinės stipendijos laimėtoja, Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos vienuoliktokė, žiniasklaidos jau pakrikštyta jaunąja Lietuvos plaukimo viltimi Kotryna Teterevkova svajoja tapti olimpine čempione ir pagerinti pasaulio rekordą. Mergina treniruojasi 8-9 kartus per savaitę, liepą Kotryna tapo Europos jaunimo plaukimo čempione.

Jauniausia šių metų stipendininkė – pirmokė šokėja iš Šiaulių Darmilė Bosaitė. „Labiausiai mėgstu šokti, mama pasakojo, kad dar nemokėdama vaikščioti išgirdusi muziką šokdavau. Be šokių negalėčiau gyventi. Man labai patinka laimėti, kai apdovanojimų metu užsidedu Lietuvos vėliavą ant pečių man būna taip gera, mano širdutė ima plakti labai greitai... Norėčiau būti pavyzdys kitiems vaikams, kad daug dirbant ir užsispiriant galima labai daug pasiekti“, –  sako mažoji „Maksimalistė“.

Vienu geriausių pasaulio trimitininku ketina tapti dvylikametis Justas Drakšas iš Šiaulių, o birbynininkas Serafin Tomaševič planuojantis išmokti groti dar ir skrabalais, po kelių metų norėtų suburti savo tautiečius į Lietuvių liaudies instrumentų ansamblį, kuris pristatytų plačiai Lenkijos ir užsienyje gyvenančių lenkų visuomenei tikrą originalų Vilniaus krašto skambesį. Be to, vaikinas ketina dalį stipendijos panaudoti mokykloje burdamas futbolo komandą.

Abu ekologijos srities stipendijas gausiantys moksleiviai jau trečią kartą įrodo esantys verti „Maksimalistų“ vardo. Kristijonas Vėgėlė organizuoja ekologijos konkursus, skaito paskaitas ir sako kiekvienais metais keliantis sau vis didesnius, maksimalesnius reikalavimus bei tikslus. „Džiaugiuosi, kad metų gale šalia daugelio jų galiu padėti varneles ir galvoti apie naujas idėjas“, –  sako jis. Gamtos fotografas Lukas Kodis praėjusiais metais surengė tris parodas, lėšas, gautas už jose parduotus darbus vilnietis išleido žinynams ir paaukojo gyvūnų prieglaudai. Vaikino planas šiems metams – išleisti knygą ir pradėti žurnalistikos arba biologijos studijas universitete, ateityje norėtų dirbti naujienų portale ir rašyti apie gamtą.

Visuomeniškumo stipendija padės siekti užsibrėžtų tikslų Dovilei Lipnevičiūtei iš Marijampolės. Mergina – aktyvi moksleivių savivaldos narė, organizuoja renginius, paramos akcijas, savanoriauja Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijoje, meninėse iniciatyvose, festivaliuose, „Laisvės piknike“. Ji sako, kad stipendija bus dar didesnis paskatinimas savanoriauti ir užsiimti visuomenine veikla, o gautus pinigus ketina taupyti ir vėliau išleisti kokiam nors dideliam tikslui, kuris būtų naudingas ne tik jai, bet ir aplinkiniams. Inovacijų srities stipendiją antrą kartą gausianti palangiškė Gabrielė Kalantaitė savanoriauja organizacijoje Abroadship.org, dainuoja chore, mokosi italų kalbą ir ruošiasi studijoms užsienyje.

Net 51 šalies moksleivis ateinančius mokslo metus gaus pažangumo srities stipendijas, kuriomis įvertinti jų puikūs pasiekimai mokantis. Stipendijos padės tobulėti moksleiviams iš įvairiausių Lietuvos kampelių, tiek sostinės gimnazistams, tiek vaikams iš atokių kaimo mokyklų.

„Lietuvos Maximalistų“ komisija, kurioje dirbo žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, „Maximalistų“ alumnas Martynas Levickis, VGTU mokslininkė, dr. Milena Medineckienė, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos direktorius Romualdas Kondrotas, olimpinė čempionė Vida Vencienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro „Gabių ir talentingų vaikų ugdymo“ skyriaus atstovė Miglė Čiurinskaitė, ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai, moksleivius vertino atsižvelgdama ne tik į jų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir vaikų motyvacinius laiškus.

Šių metų „Lietuvos Maximalistai“ – 16-oji nacionalinės moksleivių skatinimo programos karta. Per visus šiuos metus gabių ir talentingų vaikų pasiekimams skatinti „Maxima“  skyrė jau daugiau nei 300 tūkst. eurų. „Maximalistų“ alumnų rate – tokie garsūs šalies talentai kaip Martynas Levickis, Evelina Sašenko, Giedrius Titenis ir kiti. Programą, kurios tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus siekti užsibrėžtų tikslų ir puoselėti savo talentus, globoja Švietimo ir mokslo ministerija.

 Visą „Lietuvos Maximalistų“ laimėtojų sąrašą rasite: https://www.maxima.lt/mums-rupi/maximalistu-laimetojai-2018 .

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  What i do not understood is in reality howw you're no longer actually much
  more neatly-favored than you may be right now. You are so intelligent.
  You undewrstand therefore considerably relating to this matter,
  produced me iin my view cosider it from numerous numerous angles.

  Its like men and women don't seem to be interested except it is one thing
  to accomplish with Lady gaga! Your owwn stuffs outstanding.
  Always deal with it up!

  Also visit my page: manifestation secret

  Komentaras

  Hi there I am so happy I found your blog page, I really found you by error, while I was researching
  on Google for something else, Anyhow I am here now and would just
  like to say kudos for a incredible post and a all round enjoyable
  blog (I also love the theme/design), I don't have time to read through
  it all at the minute but I have book-marked it and also
  included your RSS feeds, so when I have time I will be
  back to read a lot more, Please do keep up the fantastic job.

  Look into my webpage: salamatikhabari.ir

  Komentaras

  Theѕе trends may pօssibly іnclude charges avaіlable for
  the hommes so thuat they cɑn quicкly examine the values аnd aids their consumers іn furnishing tһe most effective
  and profitable offers. Regimen Actual estate Setting սp ɗuring Pune the
  searching fоr real-estate prospects іn Pune are gеnerally bү һaving a а
  lot of inhabitants. The precise optimization of οne’ѕ world wide web website bby ԝay of a online marketing and advertising system usuaⅼly means tnat nnot only are үoս ɡoing
  to commence to acquire qualified visitors suitable tо yߋur possess corporation’ѕ
  web-site, yet the lookup engine advertising
  and marketing ԝill not give an finish tіmе body.
  That іndicates thɑt when Google Ьacks уour business enterprise, tһey’re invested.
  Іf a publisher delivers thhe developer Ҳ dollars for a activity, then they tһink
  that the video game wilⅼ ultimately make them additional
  than that ѕum іn rerurn , tⲟ bе fair, the publisher һas invested а grеаt deal օf time ɑnd
  effort іn developing thеir infrastructure аnd/or distribution channels.
  Ꭲhese twⲟ signifies ߋf promotion ɑre aimed to seeking to
  bе geatly avaіlable t᧐ ɑ prospective feasible customer current market, ssimply ϳust beⅽause only then cаn profit
  be quite possіbly produced. It mmay doabble theү aгe inclined to accommodate ypur requests
  οr аny programs for aiding foreclosures as a result
  ᴡill support you tο coordinate wіth the financial institution ɑnd can give their income agаin right аfter somе tіme.
  Eѵеn it іs also advised to study the legal guidelines оnce
  more Ԁue to the fact oftеn, it mayy possibly include some facts
  aƅout һow to кeep away from foreclosure.

  Ⅿy blog post ... รับโปรโมทเพจ เพิ่มไลค์

  Komentaras

  Fantastic items from you, man. I've bear in mind уоur stuff prior tо
  annd you are simply too greɑt. I actսally likе what you'vе obtaineɗ here, reallу likе wһɑt
  you aге stating and thee way іn wһich
  throuցһ whіch you ѕay it. You make it enjoyable and you still care
  foг to stay іt wise. I cаnt wait to learrn mսch mⲟre from you.
  Thiѕ iss аctually а tremendous website.

  my blog ... この情報に従ってください

  Komentaras

  Ӏ have ƅеen browsing on-line greater than 3 h᧐urs aѕ օf late, but I by no mеans
  discovered anyy fascinating article ⅼike yours.
  Ιt's pretty worth sufficient for me. In my
  opinion, іf aⅼl website owners ɑnd bloggers made goоd content as yoou рrobably did, thе
  nnet will be much more helpful than eever bеfore.

  Ꭲake a lоoқ at my blog ... безплатен слот

  Komentaras

  Simply want to say your article is as surprising.

  The clearness in your submit is just great and that i can assume you're knowledgeable in this subject.
  Well with your permission allow me to snatch your RSS feed to stay up to date with imminent post.
  Thank you 1,000,000 and please keep up the enjoyable work.

  Here is my web-site :: Hot stone massage (Halley)

Kiti straipsniai