Stiprinama Alytuje įsikūrusio Ulonų bataliono bazė (FOTO) (1)

AN informacija
Parašykite autoriui
z
Zenono Šilinsko nuotraukos
Šiandien, liepos 2-ąją, Alytuje lankėsi Lietuvos Respublikos vyriausybės vadovė ir krašto apsaugos ministras. Ingrida Šimonytė ir Laurynas Kasčiūnas apžiūrėjo Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną, jame naujai pastatytas pėstininkų kovos mašinų remonto dirbtuves ir rekonstruotas kareivines.

Kaip skelbiama Krašto apsaugo ministerijos (KAM) pranešime, ulonų batalionas Alytuje yra vienas pagrindinių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ramsčių, kuriam keliamai reikalavimai nacionaliniu ir NATO lygiu. Dėl to batalionui skiriamos investicijos apginklavimui, infrastruktūrai ir parengties didinimui.
 

Šiuo metu  Birutės ulonų batalionas yra  aprūpintas moderniausia Lietuvos kariuomenės  ginkluote – pėstininkų kovos mašinomis, šarvuotaisiais visureigiais „The Joint Light Tactical Vehicle”  ir kita ginkluote bei technika.. Per pastaruosius penkerius metus  investicijos į Birutės ulonų baliono infrastruktūrą sudarė reikšmingą dalį – vidutiniškai apie 8 proc. visų krašto apsaugos sistemos investicijų į infrastruktūrą. Praėjusiais metais  batalione buvo rekonstruotos  mažosios kareivinės, nutiesti vidaus keliai. Anksčiau pastatytas amunicijos saugojimo sandėlis, rekonstruota valgykla.
 

Į 1 tūkst. 500 kv. m. plote išsidėsčiusias bataliono remonto dirbtuves investuota apie 6 mln. eurų, jose bus galima remontuoti 8 transporto priemones vienu metu, dirbs iki 60 darbuotojų.  Dirbtuvėse bus remontuojamos  pėstininkų  kovos mašinos, JLTV šarvuotieji visureigiai ir kitos transporto priemonės. 
 

Į rekonstruotas beveik 2 tūkst. 900 kv. m. ploto ulonų bataliono  kareivines investuota apie 5,5 mln. Eur. Čia dirbs 50 žmonių, kurie galės priimti iki 700 karių. Didžioji dalis Birutės ulonų bataliono statinių buvo pastatyti XIX amžiaus pabaigoje yra istorinė architektūra, todėl, atliekant rekonstrukcijos darbus, į tai buvo atsižvelgta.
 

Investicijos į Birutės bataliono infrastruktūrą nesustoja ir sieks dešimtis milijonų eurų – dar šiemet planuojama baigti degalinės su plovykla statybas, jau artimiausiu metu prasidės pėstininkų kovo mašinų ir kitos ginkluotės simuliacinio centro statybos darbai, mažojo sporto komplekso, sandėlio ir kitos infrastruktūros statybos. Su naujos ginkluotės gavimu atitinkamai investuojama ir į aptarnavimo infrastruktūros išvystymą, karių tarnybos sąlygos gerinamos rekonstruojant kareivines.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai