Sportinė apranga: iš kokių medžiagų pasiūtus drabužius pasirinkti? (1)

sportine apranga
Tinkamai pasirinkta sportinė apranga reikalinga tiek mėgėjui, tiek sportininkui profesionalui. Medžiagiškumas – kaip ir patogumas, praktiškumas bei funkcionalumas – yra viena svarbiausių savybių, į kurią verta atsižvelgti renkantis sportinę aprangą. Tad iš kokių medžiagų pasiūtą sportinę aprangą geriausia pasirinkti? AUDIMAS specialistai apžvelgia pagrindines sportinių drabužių gamyboje naudojamas medžiagas bei jų savybes.

Sportinė apranga moterims ir vyrams – iš sintetinių medžiagų

Skirtingų gamintojų bei pardavėjų siūloma sportinė apranga moterims ir vyrams yra pasiūta iš įvairių medžiagų. Gausiai prakaituojantiems ir intensyviai sportuojantiems žmonėms geriausia rinktis iš sintetinių medžiagų pasiūtą sportinę aprangą, kuri būtų pralaidi orui, greitai sugertų bei išgarintų drėgmę, išlaikytų formą ir nevaržytų judesių. Be to, iš sintetinių audinių pasiūta sportinė apranga nesiglamžo bei yra lengvai prižiūrima: ją galima skalbti skalbimo mašinoje nustačius neaukštą skalbimo temperatūrą.

Sporto aprangos ir aktyvaus laisvalaikio drabužių prekinis ženklas AUDIMAS savo klientams siūlo iš technologiškai ištobulintų medžiagų pasiūtą sportinę aprangą, kuri pasižymi antibakterinėmis savybėmis bei lengvai sugeria ir išgarina drėgmę. 

Sportinė bei laisvalaikio apranga moterims ir vyrams: gamyboje naudojamos medžiagos ir jų savybės

Poliesteris, poliamidas ir spandeksas yra dažniausiai sportinės aprangos gamyboje naudojamos sintetinės medžiagos. Dėl savo unikalių savybių, tokių kaip tamprumas ir lengvumas, minėti audiniai suteikia galimybę jaustis laisvai bei nevaržomai užsiimant sportu ar bet kokia kita aktyvia veikla. Be to, iš šių medžiagų pasiūta sportinė apranga ir laisvalaikio apranga moterims bei vyrams yra lengvai prižiūrima. Tad kokiomis savybėmis pasižymi poliesteris, poliamidas, spandeksas bei kitos sportinės aprangos gamyboje naudojamas sintetinės medžiagos?

 • Poliesteris. Tai – bene dažniausiai sportinės aprangos gamyboje naudojamas pluoštas. Iš poliesterio yra gaminami įvairaus storio – ir itin ploni, ir storesni, šiltesni – sportiniai ir laisvalaikio drabužiai. Ši medžiaga yra atspari greitam nusidėvėjimui, mažiau glamžosi bei lengvai sugeria ir išgarina drėgmę. Įvairūs drabužiai, kurie yra pagaminti iš medžiagų, savo sudėtyje turinčių poliesterio, taip pat gali būti itin lengvi bei laidūs orui ir būti tinkami dėvėti itin intensyvaus sporto ar bet kurios kitos aktyvios veiklos metu.

 • Poliamidas (nailonas). Šis audinys pasižymi minkštumu, švelnumu ir ypatingu tamprumu. Poliamidas taip pat puikiai išgarina drėgmę. Iš poliamido gaminama daugelis skirtingų sportinės aprangos dalių, pavyzdžiui: sportinės liemenėlės, tamprės, marškinėliai ir kt.

 • Spandeksas (elastanas). Tai dar viena medžiaga, dar žinoma kaip laikra (angl. lycra), kuri yra plačiai naudojama sportinės aprangos gamyboje. Spandeksas populiarus tuo, jog sportinei aprangai suteikia daug tamprumo bei elastingumo. Elastanas turi vieną unikalią savybę – jis gali temptis net iki 8 kartų nuo savo originalaus dydžio. Dėl šios priežasties iš elastano pasiūti prie kūno prigludę sportiniai drabužiai, pavyzdžiui tamprės, yra patogūs bei nevaržo judėjimo laisvės.

 • Polipropilenas. Šis audinys yra naudojamas kitoms medžiagoms padengti, kad būtų išgautas jų atsparumas vandeniui. Ši savybė dažniausiai suteikiama vėjastriukėms ar kitiems viršutinių sluoksnių sportiniams drabužiams, kai yra reikalingas patikimas atsparumas lietui, vėjui ir drėgmei. Polipropilenas taip pat pasižymi atsparumu glamžymuisi ir yra itin patvarus, todėl sportinis ar laisvalaikio drabužis, sudėtyje turintis šios medžiagos, tarnaus ne vienerius metus.

Lietuviškas prekės ženklas AUDIMAS savo klientams siūlo itin platų bei nuolat atnaujinamą sportinės ir laisvalaikio aprangos moterims bei vyrams asortimentą. Apsilankykite AUDIMAS internetinėje www.audimas.lt arba fizinėse parduotuvėse ir atraskite tobulą sportinę aprangą aktyviam laisvalaikiui. AUDIMAS sportinė ir laisvalaikio apranga – kokybiška, praktiška ir funkcionali.

  

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.