Specialioje kino peržiūroje – „Alitos“ darbuotojų pažintis su „MV Group“ legenda (FOTO) (0)

AN informacija
Algirdas Čiburys
„MV Group“ verslo istorija yra verta kino filmo. Tai patvirtino „Alitos“ gamyklos ir kiti grupės darbuotojai. Jiems padovanota ypatinga šventė – filmo „Svajotojai“ premjera, į kurią gamykloje dirbantys kolegos susirinko itin gausiai, vedami intrigos ir nežinomybės, ką gi išvys kino ekrane. Industrinės dokumentikos filmas – u nikalus formatas, kuriuo verslo grupė pasakoja savo istoriją ir atskleidžia legendą.

Pasipuošę ir puikiai nusiteikę tarptautiniu mastu įgyvendinto renginio dalyviai Alytaus miesto teatre gyvai bendravo su kolegomis, vaišinosi užkandžiais ir gėrimais bei nekantriai laukė „Svajotojų“ – išskirtinio filmo apie „MV Group“, nuo vienos mažos parduotuvės išaugusios iki vienos didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse, kurios dalimi nuo 2014-ųjų yra ir „Alita“.

 

Netikėta ir unikalu: „MV Group“ istorija persipina su dobermanės legenda


Filmo režisierius Mindaugas Banys su komanda įtaigia kino kalba perteikė tai, kaip spontaniška svajonė pavirto įspūdinga organizacija, jungiančia įmones Lietuvoje ir užsienyje. O saugoti svajonę ir augantį verslą padėjo bronzinė dobermanė – šiandien daugiau negu 1000 darbuotojų, kurių reikšminga dalis kasdien veikia „Alitos“ gamykloje, vienijančios verslo grupės ryžto simbolis ir legenda.

Du tarpusavyje persipynę pasakojimai apie verslą ir šuns skulptūrą kūrybinei filmo komandai kėlė nemažai iššūkių, tačiau rezultatas – žiūrovų dėmesį prikaustanti industrinė dokumentika. Į premjerą sukviestiems „Alitos“ darbuotojams  ir kolegoms iš kitų „MV Group“ įmonių filmas buvo didelė staigmena ir nepakartojama galimybė kino ekrane išvysti savo kolegas, išgirsti įspūdingų istorijų apie bendrovę.  

„Filmo režisieriui teko nepaprastai sunki užduotis – iš tūkstančių istorijų, kurias kiekvienas mūsų galėtų papasakoti apie „Alitą“ ar „MV Group“, atrinkti vos keletą – tas, kurios geriausiai atspindi mūsų patirtį, nuotaiką, sunkumus, iššūkius ir pamokas, įgytas per ilgus metus, per kuriuos auginame savo verslą. O vėliau dar prakalbinti mūsų kolegas, kuriems kalbėti prieš kamerą galbūt ne visad buvo drąsu. Tai didelio darbo, kurį atlikti truko daugiau nei šimtą dienų, rezultatas didžiajame ekrane“, – sveikindamas į premjerą susirinkusius kolegas kalbėjo „MV Group Production“ generalinis direktorius Algirdas Čiburys.

Galop, juk žiūrėdami filmą „Alitos“ ir kitų „MV Group“ įmonių kolegos gavo progą ne tik susipažinti su savo simboliu – dobermanės skulptūra, bet ir išgirsti dinamišką jos istoriją.  Ne be reikalo A.Čiburys taip pat pažymėjo, kad būtent dobermanė įkvėpė grupės istoriją papasakoti kitokiu, daug kam netikėtu formatu. Taip pat – pradėti naują tradiciją teikti savo „Oskarus“ – apdovanojimus, kuriais bus pagerbiami darbuotojų pasiekimai, nuopelnai ir proveržiai.  

„Pastaruosius trejus metus daug savo dėmesio skyrėme tobulėjimui – mokėmės būti komandiški, kurti kokybiškas patirtis, trokštame nugalėti. O šiais metais, įkvėpti savo ryžtingo simbolio, norime sukurti naują tradiciją – pagerbti ir pasidžiaugti tais, kurie skirtingose srityse pasižymėjo labiausiai“, – sakė A. Čiburys.  

Išskirtinė premjera įvyko tarptautiniu mastu – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Mūsų šalyje filmą kviestiniai žiūrovai galėjo pamatyti Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Anykščiuose – miestuose, kuriuose veikia „MV Group“ įmonės ir gamyklos. Tad iš viso „Svajotojai“ aplankė net 8 miestų kino sales bei teatrus Lietuvoje ir užsienyje.  

 

Svarbiausia – kurti ir saugoti svajonę


Nors praėjo daugiau negu trys dešimtys metų, ilgamečiai grupės darbuotojai puikiai atsimena, kaip viskas prasidėjo 1992-ųjų pabaigoje. Spontaniška svajonė paskatino įkurti parduotuvę ir kavinę Vilniaus Gedimino prospekte. Vieta greitai tapo beprotiškai populiari, nes alsavo laisve ir klientus aptarnavo visiškai kitaip negu buvo įprasta ilgais sovietinės okupacijos metais.

Filmo kūrėjų kalbinti senbuviai pripažįsta – jau nuo pat verslo pradžios darbas organizacijoje buvo daugelio svajonė. O ar gali būti geresnė motyvacija, jeigu dirbi darbą, apie kurį svajojai?

Todėl ir filmo žvaigždės, tarp kurių – ir „Alitos“ gamybos direktorius Vitalijus Aksiutinas bei vyriausioji „Alitos“ technologė Genovaitė Petraškienė – didžiajame kino ekrane prisiminė, kad svajonių ir motyvacijos buvo be galo daug. Pavyzdžiui, tuoj pat gimė ambicija sukurti tokių gėrimų, kokių Lietuvoje dar nebuvo.Įdėjus begalę pastangų, po intensyvių bandymų sukurti tokie produktai, kurie šiandien pirkėjų akį traukia net ir svetur.

Ir šiandien grupės darbuotojai pripažįsta, kad vadovų ir kolegų palaikymas įgyvendinant profesinius sumanymus yra vienas svarbiausių jų variklių. O ir tobulėti darbe ribų nėra. „Aš jau turbūt galiu sakyti, kad visą darbingą gyvenimą galėjau dirbti šioje įmonėje, nes tai yra labai įdomus darbas, reikalaujantis ir domėjimosi, ir analizės, ir loginio mąstymo, ir užsidegimo, ir valios... Visko čia reikia. Niekada negalima pasiduoti. Niekada, niekada“, – filmo žiūrovus motyvavo G. Petraškienė.  

O „Alitos“ gamybos direktorius atkreipė žiūrovų dėmesį į gamykloje dirbančius žmones. „Žmonės yra vertybė. Be žmonių nebūtų idėjų, motyvacijos. Tokia yra „Alita“ – tai yra darbuotojai su savo sena patirtim, savo žiniomis ir tikslu pasiekti daugiau“, – šypsojosi V. Aksiutinas.  

 

Istoriją kuriantiems darbuotojams – prasmingi apdovanojimai


Savo komanda ir idėjomis tikintys žmonės yra pagrindiniai filmo „Svajotojai“ herojai. Visiems jiems būdingas stiprus noras mokytis, imtis naujų iššūkių ir tobulėti. Dėl to organizacija veržliai augo ir tapo viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse „MV Group“.

Kartu buvo išsaugotos geriausios lietuviškų gėrimų gamybos tradicijos ir atnaujintos, įsigytos gamyklos: Kauno „Stumbras“, Alytaus „Alita“, „Anykščių vynas“, Šiaulių „Gubernija“. Lietuviškas verslas atsivėrė pasaulinei patirčiai, pažangai ir naujovėms, kurios buvo tarsi energingi dobermanės šuoliai į tarptautines rinkas – ryžtas kuo plačiau pristatyti lietuvišką produkciją ir garsinti šalį.

Filmo kūrėjai ne kartą priminė, kad prie verslo ištakų – prie pirmos  gėrimų parduotuvės ir kavinės Vilniaus Gedimino prospekte – prieš tris dešimtmečius stovėjo dobermanės skulptūra. Ji tapo svarbiu simboliu grupės istorijoje ir filme. Sostinėje stovėjusi skulptūra įsiminė daugybei vilniečių ir miesto svečių. Legendinė dobermanė buvo netikėtas ir originalus atributas, tarsi saugojęs verslą ne pačiais ramiausiais laikais. Šis simbolis ir verslo grupė vėl susijungė, kai skulptoriaus Eimanto Ludavičiaus kūrinys pernai buvo pastatytas prie „MV Group“ būstinės.

Maža įspūdingos skulptūros bronzinė replika kasmet bus dovanojama dešimčiai įmonių grupės darbuotojų, pasižymėjusių įvairiose srityse. Šis apdovanojimas – padėka ir išskirtinis pripažinimas už įveiktus iššūkius. Iškilmingas apdovanojimų renginys šiemet vyks vasaros pradžioje.

Pasak žiūrovų, filmas puikiai atskleidžia, kodėl „MV Group“ šiandien vienija įspūdingą profesionalų komandą ir puoselėja unikalią organizacijos kultūrą, kai kiekvienas gali didžiuotis savo darbu. Grupė valdo įmones, veikiančias 4 sektoriuose. Gamybos sektoriui atstovauja beveik visų kategorijų gėrimų gamyklos. Prekių platinimu Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje užsiima „MV Group Distribution“ įmonės „MV Group Distribution LT“, „MV Group Distribution LV“, „ MV Group Distribution EE“, „ MV Group Distribution PL“. Logistikos paslaugas teikia „ MV Group Logistics“ įmonė, o mažmeninė prekyba vykdoma „Bottlery“ ir „Nespresso“ parduotuvėse.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.