SIP skydinių namų išskirtinumas (1)

nuotr
Daugelis pradedančių domėtis būsto statybomis žmonių dalinasi buvę nustebinti plataus būstų tipų pasirinkimo. Išties, visiems įprastai tradicinei mūrinei ir medinei statybai konkurenciją kelia sparčiai populiarėjantys moduliniai ir struktūrinių izoliacinių skydų (SIP) namai. Pastarieji, beje, pelno daugiausiai pagyrų ir neretai yra įvardijami kaip ateities būsto statybos pavyzdys. Iš pirmo žvilgsnio tai gali būti gana ambicingas apibūdinimas, tačiau pateikiami argumentai išties neleidžia likti abejingais šio tipo namų atžvilgiu.

Besidomintiems, kodėl SIP skydiniai namai pelno itin daug simpatijų būstą besirenkančiųjų tarpe, pateikiame keletą šių namų pagrindinių privalumų:

Trumpa statybos trukmė. Paprastai namo iš SIP skydų statyba trunka nuo 3 mėnesių iki pusės metų. Į šią trukmę jau įskaičiuotas ir pamatų, stogo, langų, durų montavimo bei vidaus ir išorės apdailos darbų laikas. O taip pat, jeigu reikalinga, ir komunikacijų (vandentiekio ir kanalizacijos) atvedimas bei elektros instaliacija. Kitaip tariant, po to, kai gamykloje yra paruošiami SIP skydai montavimui, galite planuoti, kad vėliausiai po pusės metų galėsite kraustytis gyventi į naująjį būstą. Čia galite rasti daugiau informacijos apie SIP namų projektavimą bei etapų eiliškumą.

Energinis efektyvumas. SIP skydiniai namai dėl savo statybos technologijos užtikrina A+ bei A++ energinio naudingumo klasę. Šio tipo namų statyboje SIP skydai naudojami ne tik sienoms, bet ir stogams bei perdangoms. Tokiu būdu yra lengviau pasiekiamas maksimalus pastato sandarumas sunaudojant mažesnį kiekį medžiagų negu prireiktų kito tipo būstų statyboje. Visgi, reikia pripažinti, kad energinis efektyvumas yra itin aktualus bene kiekvienam namo savininkui. Juk nuo to tiesiogiai priklauso ir mėnesinės išlaidos būsto šildymo reikmėms šaltuoju metų periodu. Ir atitinkamai – vėsinimo išlaidos šiltuoju metų sezonu.

Draugiškas gamtai būstas. SIP skydų gamybai naudojamas putų polistirolas ir OSB plokštės. Pastarosios gaminamos laikantis aukščiausių ekologijos standartų ir paprastai turi gamybos ir gaminio ekologiškumą patvirtinančius sertifikatus, todėl dažniausiai pernelyg daug klausimų nekelia. Visgi, neretai pasigirsta svarstymų, ar tikrai putų polistirolas gali būti gamtai draugiška medžiaga? Atsakymas yra – „Taip“. Reikia pastebėti, kad 98% šios medžiagos sudaro oras. O dėl savo sudėties neutralumo – kvapo nebuvimo, alergenų neturėjimo, ji yra naudojama ne tik statybų sektoriuje, bet taip pat ir maisto pramonėje. Kaip kad pavyzdžiui, vienkartinių indų, maisto pakuočių gamyboje ir pan.

Apsauga nuo kenkėjų. Pasirenkantys gyventi SIP skydiniame name taip pat paprastai išvengia namuose besiveisiančių kenkėjų problemos. SIP skydų viduje esantis putų polistirolas nėra tinkama maisto ir/ar statybinė medžiaga graužikams bei vabzdžiams. Šiuo tikslu taip pat naudojami ir apsauginiai tinkleliai, kurie neleidžia graužikams pasiekti putų polistrirolo ir patekti į būsto vidų. Todėl, nors tikimybė sulaukti minėtų nelauktų svečių savo namuose, nedingsta, tačiau neabejotinai sumažėja iki minimalios ribos. Veikiausiai priešinga patirtimi neretai gali pasidalinti tie, kurių namų statyboje buvo naudojama stiklo ar mineralinė vata.

SIP skydinių namų privalumų sąrašą galimą tęsti, įtraukiant ir bakterijų ir pelėsio plitimo tikimybės rodiklius, lyginant su kitų tipų statybos namais ir t.t. Dar vienas privalumas, kuris nepraslysta pro akis besidomintiems SIP skydinių namų statyba, tai didesni negu, pavyzdžiui, karkasinių namų atsparumo ugniai rodikliai. Atlikti bandymai su SIP skydų paveikumu ugniai parodė, kad skydai, veikiami tiesioginės ugnies neužsiliepsnoja iki valandos laiko. Visgi, net ir remiantis tik aukščiau išvardintais argumentais, išties darosi sunku nuneigti, kad SIP skydiniai namai yra ateities būsto statybos pavyzdys.


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.