Seni papuošalai – naujas gyvenimas. Ką daryti su iš mados išėjusiais juvelyriniais gaminiais? (1)

nuotrauka
Gražūs, rubinais papuošti propromočiutės auskarai keliavo iš karto į kartą, kol staiga XXI a. pateko į anūkės rankas ir čia jų gyvenimas sustojo. Lygiai tokią pačią istoriją galime papasakoti apie močiutės grandinėlę ar senelių vestuvinius žiedus. Ir nėra nieko keisto, nes mados keičiasi visur – taip pat ir papuošalų sektoriuje. Be abejo, galima ir toliau brangius papuošalus laikyti stalčiuje ir laukti, kol jie vėl sugrįš į madą arba kartą per metus, tiesiog pačiupinėjus padėti atgal. Vis dėlto yra ir kitų galimybių. Papuošalai gali būti perdaromi ir įgauti naujas, šiuolaikiškas formas bei puikiai prisiderinti prie šių laikų įvaizdžio. Tokie juvelyriniai dirbiniai ne tik trauks akį, bet ir bus labai artimi širdžiai. Nemažai klientų sako, jog su tokiais papuošalais jaučiasi lyg su apsauga nuo nelaimių, nužiūrėjimų, blogų emocijų. Jei juvelyriniai dirbiniai gali atnešti vidinio pasitikėjimo savimi ir dar traukti akį – gal tikrai verta atsinaujinus, jais papildyti kasdienį įvaizdį?

Papuošalų perdarymo galimybės labai plačios

 Y ra kelios senų papuošalų panaudojimo galimybės. Viena iš jų – kreiptis į juvelyrą ir jei tai įmanoma - gaminį tiesiog perdaryti. Kita – įtraukti papuošalus į kasdienį garderobą improvizuotai. Pastarasis, dažnu atveju, praktiškai nieko nekainuoja, o papuošalą prikelia kartais visai netikėtam naujam gyvenimui. Net nekalbant apie senas iš kartos į kartą keliaujančias relikvijas, kartais nutinka taip, jog namuose lieka tik vienas iš dviejų auskarų. Jei tai kabančio tipo auskaras – jį lengvai galima perdaryti į pakabuką grandinėlei. Įsigijus papildomas jungiamąsias dalis, kurios kainuoja keliasdešimt centų – taip pat lengvai papuošite apyrankę. Galite derinti skirtingus auskarus ir iš jų sukurti unikalią ir kintančią kombinaciją. Norint pagaminti pakabuką iš smulkių, prie ausies priglundančių auskarų – teks įsigyti ar pasiskolinti nedideles reples. Bet pats procesas taip pat visai nesudėtingas.

Kitas būdas atnaujinti papuošalus – patikėti juos į patikimo juvelyro rankas. Galite iš anksto paieškoti idėjų internete ir atvykti jau numatę, kokio rezultato tikitės. Ir lygiai taip pat galite kreiptis į juvelyrinių dirbinių kūrėjus, kurie nupieš jums galimo gaminio eskizą. Pasirinkę antrąjį variantą, gausite patarimų ir sužinosite, kokios galimybės yra realios. Juk kiekvienam modeliui gali prireikti skirtingo kiekio metalo – tad nuo to gali priklausyti ir jums brangaus papuošalo atnaujinimo kaštai. Pats dažniausias produktas, dėl kurio atnaujinimo kreipiasi klientai, – tėvų ar senelių padovanotos relikvijos vestuviniams aukso žiedams pagaminti. Tokia artimųjų dovana tikrai padeda sutaupyti ne mažą dalį jaunavedžių biudžeto ir į naują dviejų žmonių bendrystę palydi su nuoširdžiais linkėjimais.

Ar galima perdaryti bet kokius papuošalus?

Ne paslaptis, jog dažniausiai antram gyvenimui yra prikeliami papuošalai, kurie yra pagaminti iš tauriųjų metalų – aukso, sidabro ir platinos. Šie metalai yra itin atsparūs aplinkos poveikiui, todėl išsilaiko itin ilgai ir dėl šios priežasties keliauja iš kartos į kartą. Tiesa, ne mažiau svarbu ir gaminio struktūra. Pavyzdžiui, pūsto aukso gaminiai yra mažiau atsparūs, todėl dažniau pasitaiko, jog tokį auksą naujam gaminiui naudoja dėl lūžio ar sutrūkimo, o ne pasenusio dizaino.

Jei norite ateityje turėti galimybę papuošalus perdaryti, taip pat turime paminėti, jog sudėtingiau tai daryti iš skirtingų tekstūrų ir spalvų metalo. Itin populiarūs balto ir geltono aukso deriniai, bet žiūrint į ateitį – jie turi mažiau galimybių kardinaliai pasikeisti. Tas pats galioja ir gaminiams su akmenimis. Nuo brangiųjų ar pigesnių akmenų pritvirtinimo būdo, gali priklausyti ir tai, ar bus įmanoma likusį metalą perlydyti. Todėl norėdami investuoti į ateitį, turint viziją, kad papuošalai ateityje transformuosis – geriau rinktis klasikinio stiliaus ir mažiau detalių turinčius juvelyrinius dirbinius. Tuo labiau, kad net jei nenorėsite keisti jų formos, tokius gaminius bus daug lengviau padidinti, sumažinti ar sutaisyti sutrūkus.

Kaip prižiūrėti papuošalus, kad jie taptų relikvija

Kodėl vieni papuošalai net ir po daugelio metų atrodo kaip nauji, o kiti pakeičia savo spalvą ir praranda blizgesį? Kad ir koks atsparus būtų metalas, aplinkos veiksniai jį gali paveikti neigiamai. Juvelyrinių gaminių ekspertai teigia, jog papuošalus reikia užsidėti pirmus ir nusiimti paskutinius, nes netgi kūno kremai, kvepalai ar skirtingi audiniai gali turėti įtakos jų ilgaamžiškumui. Žinoma, jei kalbame apie auksą, tuomet pasirinkus baltojo aukso lydinius (kuriuose dažniausiai yra dalis platinos) – gausite itin atsparius gaminius ir plaunant indus ar tvarkantis namus, žiedams turbūt nieko nenutiks. Vis dėlto, jei atliekate namų ruošos darbus, kur naudojate agresyvesnes valymo priemones – verčiau bet kokius papuošalus nusiimkite.

Ne mažiau svarbus ir papuošalų laikymas. Patartina laikyti juvelyrinius dirbinius taip, kad jie nesiliestų vienas su kitu. Taip išvengsite susipainiojusių grandinėlių, susibraižiusių akmenų ir kitų išvaizdai kenkiančių padarinių. Papuošalų laikymui tinka aksominiai bei šilkiniai maišeliai arba originalios dovanų dėžutės, kuriose būna būtent papuošalams tinkamas audinys. Tinkamas audinys turi būti pasirenkamas ir papuošalų valymui. Jis turi būti kuo švelnesnis, kad nepažeistų brangenybių paviršių. Kuo labiau susibraižęs paviršius, tuo papuošalai mažiau žvilga. Jei matote, kad blizgėjimas po poliravimo šluoste nebeatsisato – kreipkitės į juvelyrą, kad jis mechaniniu būdu grąžintu jūsų juvelyriniam gaminiui žvilgėjimą. Daugiau informacijos, kaip prižiūrėti savo juvelyrinius dirbinius galite gauti kreipęsi į „Aukso sala“ profesionalus.

Papuošalai yra skirti tam, kad puoštų

Kaupti brangenybes ir laikyti jas uždarytas stalčiuje – tikras nusikaltimas prieš jį kūrusį juvelyrą. Juk kiekvienas papuošalas buvo sukurtas tam, kad papuoštų jo savininką kasdienybėje ar ypatingomis progomis. Suprantama, jog ne visi juvelyriniai gaminiai sulaukia savo viešumo laiko dėl ypatingo dizaino ar netinkamo stiliaus, todėl raginame nunešti juos patikimam juvelyrui ir kartu paieškoti galimybių jį pritaikyti jūsų asmeniniam įvaizdžiui.

Kaip jau minėjome ankščiau – sugedę ar porą pametę auskarai, grandinėlės ar sagės – gali migruoti ir keisti savo paskirtį. Paieškoję internete papuošalų panaudojimo idėjų rasite begales pavyzdžių, kaip pritaikyti juos savo garderobe. Tikėtina, jog esate matę, kuomet tarpusavyje yra derinami skirtingi auskarai – juk suprantate, jog ši mada atkeliavo ne šiaip sau? Esame radę pavyzdžių, kuomet sagės tampa ne tik palaidiniu puošmena, bet ir dailiai papildo skrybėlę ar tampa žėrinčia diržo sagties dalimi. Tereikia laiko atverti užmirštų papuošalų dėžutę, praleisti šiek tiek laiko ieškant idėjų ir improvizuoti, kad papuošalai atliktų savo pagrindinę funkciją – puoštų mus.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.