Savivaldybė paragino pastato savininkus imtis papildomų saugumo priemonių

Pasitarimas
Pasitarimas pas merą.
Buvusiame Alytaus lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ ketvirtadienio rytą buvo įvykdytas nusikaltimas, kurio metu nukentėjo į darbą skubėjusi moteris. Reaguodamas į susiklosčiusią situaciją, penktadienį Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis kartu su kitais savivaldybės vadovais ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistais surengė  pasitarimą. Jame dalyvauti buvo pakviesta   buvusio lopšelio-darželio pastatą  2018 m. viešojo aukciono būdu įsigijusios, nekilnojamojo turto nuoma ir eksploatavimu užsiimančios įmonės UAB „Velaura“ direktorė Julija Griškonienė ir policijos atstovas.

„Miesto saugumas yra didelis prioritetas. Mums svarbu, kad gyventojai čia jaustųsi saugūs. Norime apsaugoti ne tik šią, bet  ir kitas problemines vietas, kad nenutiktų nelaimė“, – susitikimo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.

Susitikime diskutuota apie tolimesnį pastato likimą ir galimas papildomas saugumo priemones.

„Pasitarime aptarėme priemones, kurių pastato savininkui reikėtų imtis norint užtikrinti saugumą – aptverti perimetrą, peržiūrėti galimybę perduoti objektą saugoti, padedant savivaldybei vaizdo kamerų stebėjimą prijungti prie bendro tinklo, kad ir savivaldybė galėtų stebėti šią teritoriją. Pareigūnai ir Viešosios tvarkos skyrius taip pat skirs padidintą dėmesį šiam objektui“, – po pasitarimo mintimis apie priimtus sprendimus dalijosi Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris. Pasak jo, buvusio lopšelio-darželio pastatą įsigijusios įmonės atstovai geranoriškai žiūri į savivaldybės siūlymą įrengti papildomas saugumo priemones. „Pirmadienį sužinosime, kokių veiksmų pastato savininkai žada imtis ir ką planuoja daryti su šiuo objektu, tačiau šiandien konkrečių planų  jie neturi“, – priduria mero pavaduotojas.

Anot UAB „Velaura“ direktorės J. Griškonienės, jos atstovaujama įmonė kiekvieną kartą reaguoja į gyventojų nusiskundimus, stengiasi prižiūrėti pastatą taip, kad į jį niekas negalėtų patekti.

Pasitarime dalyvavusio policijos atstovo teigimu, iškvietimų dėl įvairių prie  Jazminų g. 20 pastato vykstančių incidentų policija gauna nedaug, bet po šio įvykio šioje teritorijoje ketina sustiprinti patruliavimą. Taip pat  pastato teritoriją planuojama laikinai aptverti tvoros segmentais, kad praeiviai negalėtų praeiti per buvusio lopšelio-darželio teritoriją.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo J. Muzikevičiaus teigimu,  darželiuose, kurie yra aptverti aukšta tvora, iki šios dienos jokių niokojimo ar nusiskundimo atvejų nebuvo gauta, tad tikimasi, kad toks sprendimas padės užkirsti kelią galimiems nusikaltimams.

Buvusio lopšelio-darželio „Žiogelis“ pastatas pastatytas prieš 30 metų. Čia ilgai veikė lopšelis-darželis, o vėliau – „Volungės“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyrius. Keletą metų čia nevykdoma jokia veikla.

AMS Komunikacijos skyriaus informacija

  Komentaras

  Skelia Alytuj. Valdžia nuo pat pradžių seminarai, komandiruotės, atostogos... Taryboj susikėlę išmokas dar piktesni skundais per pačių pasitvirtintas komisijas. Į apačias pagal kriminalines suvestines vagystės, dūriai peiliu, ižaginimai, moteris su vaiku šoka į Nemuną nuo tilto, moteris gatvėje nuplėšia jai patikusią grandinėlę nuo nepilnametės, moteris vairuojanti automobulį įpučia 3 promiles..

  Komentaras

  Visuomenės neatsakingumo per savivaldą kaina - didėjančiu kriminalingumu patiems atgal gryžta. Ten peiliu subadė, čia išžagino ir ryt patys nežino ką nuskriaus. Nes neatsakingai rinkdamiesi valdžią pasiekė. Kad šie neefektyviai valdydami turtą ir miestą neišreikalauja. Kad ir parduoti statiniai būt tvarkomi ir efektyviai naudojami. Neatsajinga teisėsauga seniai turėjo perspėt. Kad ne stiprinant miesto ekonomikos daugėja socialiai atstumtų. Pas kuriuos didėja agresija ir liesis prieš visuomenę. Bet, kadangi dzin, vyksta kas vyksta... Ir kaip bejėgiai.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.