Prakartėlė šalia „Kavos skvero“ primena, kad Kalėdos – ne tik dovanų dalijimo šventė, bet ir Jėzaus gimtadienis (1)

Aldona KUDZIENĖ, aldona@ana.lt
„Kavos skvero“ aplinka dekoruota spygliuočių žaluma. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
„Kavos skvero“ aplinka dekoruota spygliuočių žaluma. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Jau antrus metus išskirtinę šventinę ir labai romantišką emociją miestui, jo svečiams dovanoja Vilniaus gatvėje įsikūrusios jaukios kavinės „Kavos skveras“ savininkai Giedrius ir Neringa Platūkiai, padedami Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo. Pernai didelio susidomėjimo sulaukusi prakartėlė su amatininkų kaimeliu šiemet išsiplėtė iki amatų miestelio. Meniškos šventinės erdvės idėją palaiko ir Alytaus miesto savivaldybė.

Kaip pastebi G.Platūkis, žmonėms reikia šilto bendravimo. Reikia ir įdomesnės vietos susitikimams, kurioje jaučiama gera emocija, šiluma. O metai tokie, kad pinigų švaistyti negali. Gera, kad prie jaukaus miesto kampelio kūrimo prisidėjo ir Alytaus miesto savivaldybė.

Ne tik Giedriui, bet ir Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktoriui Arvydui Švirmickui teko pasukti galvą, kaip turi atrodyti prakartėlė ir jos aplinka, kad derėtų kavinės lauko erdvėje. Alytiškiai mena prakartėles filialo valdose, kuris tuomet dar vadinosi Alytaus dailiųjų amatų mokykla. Išskyrus rengiamas bažnyčiose, tai ir buvo pirmosios prakartėlės mūsų mieste.

Sakoma, kad gyveni ir mokaisi. Taigi, šiemet amatų miestelis skvere jau aptvertas, tvorelė pagaminta ir prakartėlei. Pernai nuo mažųjų smalsuolių šiek tiek nukentėjo figūros, ypač asiliuko, kuris vaikams labiausiai patiko. Viliamasi, kad šiemet joms saugiai išlikti padės neaukšta medinė tvorelė. Arvydas sako, kad tai nereiškia, jos nebus galima nusifotografuoti prie įvairių personažų, tiesiog tvorelė drausmins tuos, kurie norės tarp jų pasiausti. Visos figūros pagamintos ne iš medžio, o iš putų polistirolo, tad yra trapios.

Miestelyje iš tiesų labai daug herojų: vandens nešėjas, kalvis, žvejų trijulė, mėsininkas… Visi – Biblijos personažai. Naujai įrengta vištidė, ant debesėlio besisupančių angeliukų būrelis.

Prakartėlę kūrė grupė meistrų. „Nuo rugsėjo mėnesio dirbome keturiese: Karolis Sutkus, Alvydas Zajankauskas, Valdas Stolys ir aš. Man daugiausia teko darbuotis su teptuku ir kalti varžtus. Gero tūkstančio jų prireikė“, – sako A.Švirmickas.

Svarbiausios skulptūros – meniškoje prakartėlėje, prie gyvulėlių tvarte gimusio kūdikėlio Jėzaus. Susikaupusi Marija, Juozapas, angelai ir gyvulėliai. Ši scena primena, kad artėjančios Kalėdos – ne tik dovanų dalijimo šventė, bet ir Jėzaus gimtadienis. Čia ir Trys Karaliai, kuriems kelią parodė Betliejaus žvaigždė, vienas iš jų – tamsiaodis. Arvydas paaiškina, kad Jėzaus lankyti jie atskubėjo iš įvairių kraštų.

Aplinka dekoruota spygliuočių žaluma ir šventiniais papuošimais. Su miesto eglutės įžiebimu, sužibs ir prakartėlė, amatų miestelis, elektros instaliacija pasirūpino miesto savivaldybės specialistai.

„Smagu, kad drauge su Arvydu subrandintą idėją šiemet pavyko praplėsti. Džiugina ir savivaldybės prisidėjimas. Po metų kitų dar labiau prasiplėsime, nes jaučiame, kad tokios erdvės reikia žmonėms“, – sako kavinės „Kavos skveras“ savininkas G.Platūkis. Jam pritaria ir A.Švirmickas.

 

 

 

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.