Polikarbonatas: Viskas, ką reikia žinoti (1)

polikarbonatas
Polikarbonatas yra universali ir patvari medžiaga, plačiai naudojama įvairiose pramonės šakose dėl savo unikalių savybių ir privalumų. Kaip neįtikėtinai stiprus termoplastikas, jis gali atlaikyti ekstremalias temperatūras ir smūgius, todėl yra idealus pasirinkimas daugeliui paskirčių. Šiame išsamiame straipsnyje nagrinėjamos polikarbonato rūšys, naudojimo būdai ir privalumai, pateikiama įžvalgų, kodėl tai tokia pageidaujama medžiaga.

Kas yra polikarbonatas?

Polikarbonatas yra plastiko rūšis, kuri yra ypač tvirta ir skaidri. Jis gaminamas polimerizuojant bisfenolį A (BPA) ir fosgeną COCl₂. Taip gaunama medžiaga, kuri yra labai atspari smūgiams, temperatūrai ir daugeliui cheminių medžiagų. Dėl savo skaidrumo ir gebėjimo formuoti įvairias formas neprarandant tvirtumo ji labai vertinga gaminant įvairius gaminius.


 

Polikarbonato rūšys

Polikarbonatas yra kelių formų, atitinkančių skirtingus poreikius ir specifikacijas:

 

 • Kietieji polikarbonato lakštai: Tai skaidrūs, plokšti lakštai, panašūs į stiklą, tačiau beveik nedūžtantys. Jie naudojami ten, kur būtinas skaidrumas, pavyzdžiui, apsauginiuose skyduose, languose ir stoglangiuose.

 • Daugiasieniai polikarbonato lakštai: Šiuose lakštuose yra keli sluoksniai, tarp kurių susidaro izoliaciniai oro tarpai, užtikrinantys puikią šilumos izoliaciją. Dėl nedidelio svorio ir didelio atsparumo smūgiams jie idealiai tinka architektūriniams projektams, pavyzdžiui, šiltnamiams ir žiemos sodams.

 • Polikarbonato plokštės: Šios plokštės dažnai naudojamos stogams dengti, nes yra lengvos, patvarios ir praleidžia šviesą.

 •  

Įprasti polikarbonato naudojimo būdai

Dėl polikarbonato patvarumo, universalumo ir nedidelio svorio jį galima naudoti įvairiose srityse:

 

 • Automobilių pramonė: Naudojamas gaminant automobilių langus, žibintus ir interjero komponentus.

 • Statyba: Dėl atsparumo ir skaidrumo naudojamas stogų sistemose, stiklinimo medžiagose ir garso sienelėse.

 • Akiniai: naudojami apsauginiuose akiniuose ir sportiniuose akiniuose, nes gali būti plonesni ir lengvesni už stiklą, tačiau pasižymi dideliu atsparumu smūgiams.

 • Medicinos prietaisai: Naudojamas kuriant ilgalaikę medicinos įrangą, kurią reikia sterilizuoti ir veikiant aštrioms cheminėms medžiagoms.

 • Elektronika: naudojama gaminant išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų kompiuterių ir kitų prietaisų, kuriems reikalinga tvirta, karščiui atspari medžiaga, korpusus.

 •  

Polikarbonato privalumai

Polikarbonatas turi daug privalumų, dėl kurių jis yra išskirtinė medžiaga:

 

 • Jis yra beveik nelūžtantis ir naudojamas ten, kur labai svarbus didelis atsparumas smūgiams.

 • Šviesos pralaidumas: Jis praleidžia iki 90 % šviesos, t. y. beveik tiek pat, kiek ir stiklas, todėl puikiai tinka tais atvejais, kai reikia skaidrumo.

 • Lengvumas: jis yra daug lengvesnis už stiklą, todėl paprasčiau montuoti ir lengviau projektuoti sudėtingesnes konstrukcijas.

 • Tolerancija temperatūrai: Jis gali atlaikyti ekstremalias temperatūras, todėl tinka naudoti įvairiose klimato zonose.

 • Lankstumas: Jis gali būti termiškai formuojamas arba lenkiamas šaltuoju būdu vietoje, todėl jį galima naudoti naujoviškose architektūros srityse.

Trumpas apibendrinimas

Polikarbonatas yra ne tik patvari medžiaga; dėl savo pritaikomumo ir saugumo jis yra nepakeičiamas šiuolaikinėje gamyboje ir statyboje. Jo panaudojimo sritys - nuo kasdienių gaminių, tokių kaip DVD ir akiniai, iki pažangių panaudojimo būdų kosminėje ir inžinerinėje pramonėje. Supratimas apie polikarbonato rūšis ir konkrečius privalumus gali padėti pramonės įmonėms ir vartotojams priimti pagrįstus sprendimus ir pasinaudoti jo išskirtinėmis savybėmis daugeliu naujoviškų būdų.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.