Po ANBO triukų alytiškiai buvo apimti euforijos: „Štai kokių renginių reikia miestui!“ ()
Renginio organizatoriai artimiausiu metu planuoja siekti, kad tai būtų įregistruota kaip pasaulio rekordas. Tokį Lietuvos atkūrimo šimtmečio paminėjimą, skraidymo akrobatų triukus, -žiūrovai sutiko apimti euforijos. Daugumos apklaustųjų nuomone, alytiškiai ilgai laukė tokio renginio – iki šiol nematyto, neįprasto ir gniaužiančio kvapą.
Druskininkuose šou neįvyko
„Alytuje gyvenu daugiau kaip trisdešimt metų, tačiau tai, ką mačiau, neprilygo nė vienam iki šiol čia organizuotam renginiui. Štai čia atsakymas Alytaus miesto valdžiai, ko reikia mūsų miestui, ko išsiilgę jo gyventojai“, – po renginio savo nuomone dalijosi alytiškis Alvydas.
Akrobatų atliekamus triukus stebėję žmonės tarpusavyje kalbėjosi, kad reginiai išties gniaužia kvapą, kitas renginio dalyvis sakė net širdis nustojo plakusi, kai akrobatai atliko svarbiausią numerį – skrydį po tiltu.
Šiam įspūdingam reginiui organizatoriai ruošėsi šiek tiek prislėgtomis nuotaikomis, mat Druskininkuose savaite anksčiau nei Alytuje turėjęs prasidėti pirmasis akrobatinių šou projekto etapas neįvyko dėl pablogėjusių oro sąlygų. Jo metu turėjo būti registruoti dar šeši Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirti rekordai.
Kaip teigė Gintaras Šurkus, Nemunaičio oreivių klubo atstovas, tam buvo atiduoda daugybė laiko, pastangų, jėgų ir finansų. Net 80 procentų finansavimo buvo skirta būtent Druskininkuose įvykti turėjusio renginio viešinimui, pilotų treniruotėms.
Pasiteiravus, ar Druskininkuose turėjęs įvykti skrydžių akrobatų šou jau ir nebeįvyks, G.Šurkus dėl to nebuvo tikras:
„Kiek pažįstu Rolandą Paksą, jis nenurims ir kada nors vis tiek bandys tai vėl padaryti, juolab kad ten turėjo būti užregistruoti net 6 pasaulio rekordai.“
Gerai nuteikė didelė žiūrovų minia
Pasak G.Šurkaus, išvydus keturių skraidymo akrobatų – pilotų Rolando Pakso, Algimanto Žentelio, Antano Marčiukaičio ir Roberto Noreikos – pasirodymo Alytaus padangėje laukusią gausiai susirinkusią kelių tūkstančių žmonių minią, nuotaika kaipmat pragiedrėjo: „Neturėjome jau nei jėgų, nei laiko, nei resursų suorganizuoti tokio pat lygio šou kaip turėjo įvykti Druskininkuose, tačiau renginys Alytuje sulaukė didesnės sėkmės nei tikėjomės. Nesitikėjome tokio žmonių antplūdžio. Tai labai gerai nuteikė.“
Beje, anksčiau buvo planuota, kad antrasis akrobatinių skrydžių šou etapas įvyks Kaune, tačiau oreivis iš Nemunaičio labai pasistengė, kad tai įvyktų Alytuje. Visų pirma dėl to, kad Baltosios rožės tiltas yra aukščiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, o tai buvo parankus veiksnys siekiant tikslo užregistruoti keturių skraidymo akrobatų skrydžio po tiltu pasaulio rekordą.
Beje, rekordą tikimasi užregistruoti maždaug per mėnesį, nes iki tol reikia atlikti nemažai procedūrų, patvirtinančių rekordo buvimą.
Žinutė miesto valdžiai
Organizatorius tikino, kad sklandžiai pavyko ir akrobatiniai pilotų triukai, nebuvo jokių nesusipratimų.
„Pats tiltas vizualiai yra nuostabioje vietoje, labai gražus, jo prieigos – geros pilotažui. Žmonėms, kurie stovėjo abipus upės, reginys gerai atsivėrė ir jie galėjo gerai matyti atliekamus triukus“, – teigė G.Šurkus.
Tai buvo pirmasis ANBO skrydis po Alytaus tiltu, tačiau alytiškiai tikisi, kad ne paskutinis.
Pasiteiravus, ar gyventojai dar turės galimybę ateityje pamatyti daugiau tokių skrydžių virtuozų triukų ir sulaukti daugiau tokio pobūdžio renginių, organizatorius neabejojo, kad jeigu alytiškiai to lauks, tai tikrai sulauks. Tam labai svarbi reakcija. Tačiau reikia daugiau tuo suinteresuotų žmonių. „Alytaus miesto savivaldybė turėtų suprasti, kad to reikia mūsų žmonėms. Ji turėtų rodyti iniciatyvą“, – kalbėjo G.Šurkus.
G.Šurkaus teigimu, Druskininkų savivaldybė į tokius renginius reaguoja visai kitaip, esą jie supranta, kokio tikslo siekia, kad per tokius renginius skleistų žinią apie miestą kaip turistams įdomų traukos objektą.
„Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas – įdomus ir patrauklus statinys, tačiau vien to neužtenka, reikia nuolat dirbti jo populiarinimo kryptimi. ANBO skrydis – puikus būdas populiarinti tiltą ir patį Alytų“, – požiūriu dalijosi organizatorius.
Parodyti tokio lygio šou akrobatinio skraidymo grupei ANBO atsiėjo 6 tūkst. eurų ir dar 1,5 tūkst. kainavo pirotechnika. Keturi lakūnai po akrobatinių triukų padangėse Alytuje taip ir nenusileido, skrido į Kauną, nes jau kitą dieną su ta pačia programa jie turėjo skristi į Latviją.