Plisuotų žaliuzių naudojimas: kokiems langams jos tinka? (1)

plisuotos žaliuzės
Plisuotos langų žaliuzės yra gaminamos iš plisuotos medžiagos ir tvirtinamos tiesiai ant lango rėmo. Jos išskirtinės tuo, kad leidžia uždengti tik tam tikrą lango dalį arba visą langą, priklausomai nuo poreikio. Jeigu manote, kad šios langų uždangos tinka tik tradicinio tipo langams – klystate. Šiame straipsnyje išvardinsime langų, ant kurių galima montuoti plisuotos žaliuzes, tipus.

Standartiniai langai

Nedaugelis žino, kad plisuotos žaliuzės gali būti gaminamos iš kelių audinių, dėl kurių jūs galite rinktis diena-naktis tipą. Tokiu atveju, jas visiškai atidengus viršutinis audinys susikelia į viršų, o apatinis sutraukiamas į apačią. Platus audinių pasirinkimas leidžia jums sukurti svajonių interjerą. Neapsiriksite pasirinkę tokias spalvas kaip ruda, sidabrinė, antracito, smėlio, riešutmedžio, auksinio ar tamsaus ąžuolo. Šioms žaliuzėms gaminti naudojami impregnuoti audiniai, dėl kurių jos tampa atsparios išblukimui. O valyti ir prižiūrėti tokias langų uždangas tampa itin paprasta ir lengva.

 

Apvalūs langai

Apvalios formos langai – ne priežastis atsisakyti plisuotų žaliuzių. Tokiu atveju galite rinktis plisuotą medžiagą su metalizuotu pamušalu arba be jo. Tokiuose languose montuojamas apatinis bei viršutinis profilis ir valdymo mechanizmas. Lango viršaus pusapskritimis gali būti suskleidžiamas arba stacionarus, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo. Tokių langų žaliuzės išlaiko stabilią formą ir atrodo naujoviškai.

 

Trikampiai ir trapeciniai langai

Tokie langai visuomet puošia pastatą, tačiau daugelis galvoja, kad žaliuzės jiems netinka. Tačiau tai netiesa. Plisuotos langų uždangos yra tokios universalios, kad lengvai pritaikomos ir trikampiams langams. Šio tipo žaliuzės tiesiog jungia stačiakampį su trikampiu, o valdymo mechanizmas yra sujungtas su abejomis dalimis. Tokios langų uždangos gali būti valdomos virvele arba rankenėle. Tiesa, plisuotas žaliuzes rekomenduojama rinktis esant nedideliam trikampio lango nuolydžiui.

 

Stoglangiai

Ypač stilingai ir šiuolaikiškai atrodo plisuotomis žaliuzėmis papuošti stogo langai. Tokio tipo uždangų apačioje montuojamas specialus profilis. Tai vienas patogiausių pasirinkimų stoglangiams, kadangi, tiesiog valdydami rankenėle, galite fiksuoti norimą uždangos aukštį ir iš viršaus, ir iš apačios. Taip išlaikoma stabili žaliuzių forma, nors langas yra tiesiai virš jūsų. Įsivaizduokite, tiesiog valdydami rankenėle kada tik panorėję, naktį galite pakelti uždangą ir prieš akis matyti žvaigždėtą dangų. Argi tai nenuostabu?

 

Balkonų ir terasų durys

Kalbant apie šias langų uždangas, svarbu pabrėžti, kad jos tinka įvairių tipų varstomiems ir nevarstomiems langams. O taip pat ir durims. Todėl svarbi šių žaliuzių ypatybė – jos montuojamos tarp langų korpusų ar rėmų ir netrukdo atidaryti balkono durų arba langų. Tai puiki galimybė paversti savo terasą jaukiu kampeliu.

 

Žiemos sodai

Kaip žinoma, žiemos sodas yra įstiklinta patalpa šalia pastato, skirta augalams auginti. Taip pat puiki žiemos sodo alternatyva gali būti vasaros terasos įstiklinimas. Plisuotos langų žaliuzės tokiems priestatams idealus pasirinkimas. Su jomis galite reguliuoti augalams reikalingo apšvietimo srautą. Be to, tokios uždangos tinka bet kokios formos langams ir stoglangiams. Jos ne tik ekonomiškos, bet ir suteikia jaukumo. Galite žaliuzes derinti su augalija ir tokiu būdu įkurti tikrai nuostabų rojaus kampelį.

 

Taigi, nesvarbu, kokios formos yra jūsų namų langai – plisuotas žaliuzes galite lengvai ant jų sumontuoti. Dailios šių uždangų linijos puikiai įsilieja į bet kokį interjerą ir suteikia galimybę įgyvendinti visas svajonių interjero idėjas. Galbūt metas pradėti jau dabar?

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.