Penktas ir paskutinis – kviečia dzūkų kultūros festivalis (0)

AN informacija
Parašykite autoriui
k
Festivalio sumanytojai Eglė ir Rokas Kašėtos su savo atžala
Penktojo dzūkų kultūros festivalio „Čiulba ulba“ metu lankytojai kviečiami atrasti ir pažinti neeilinio talento Mitraukos kaimo dainininkę Marę Kuodžiūtę-Navickienę (1883–1962) – vienintelę kaimo dainininkę Lietuvoje, kurios dainos išleistos solinėje vinilinėje plokštelėje (1976), kurios viršelį puošia žinomo dailininko Vytauto Ciplijausko nutapytas portretas. Festivalio sumanytoja etnomuzikologė, kultūros istorikė Eglė Kašėtienė šiuo metu apie M.Kuodžiūtę-Navickienę kuria pilno metro filmą, tad, nepraleiskite premjeros.

Penktasis, ir kaip teigia jos rengėjai iš viešosios įstaigos „Samanukės“,  paskutinis „Čiulba ulba“ kvies klausytis paskaitų, išmėginti dzūkiškus amatus, eiti į žygius, sudalyvauti diskusijose, pamatyti parodas, dzūkiškai giedoti bei mokytis šokti, o mažučiai ras ką veikti Vaikų kiemelyje – jų laukia atskira programa.

Kam ūpo netrūks, galės pasivaržyti šienaudami priėjimą iki Merkio dalgiu, o ramesni kviečiami susėsti į ratą ir papasakoti apie sau brangiausius krepšius ar skareles. Turintys pirkias Dzūkijoje, galės pasisemti žinių ir patirties iš nagingo meistro, kuris patars, kaip, nenutolstant nuo vietos tradicijos, prižiūrėti ir puoselėti savo medinukus. O mėgstantys gaminti, galės net ir su dzūkiška virtuve susipažinti. Į programą taip pat grįžta naktinis žygis. 

 • „Čiulba ulba“ liepos 11-14 dienomis vyks Senojoje (Pirmojoje) Varėnoje, visai šalia dabar išnykusio Mitriškių (buv. Mitraukos) kaimo, kuriame gyveno M.Kuodžiūtė-Navickienė. 

Praėjusiais metais festivalis kvietė į gimtąsias poeto Sigito Gedos Veisiejų apylinkes, 2022 m. – į Subartonis, kur buvo skirtas Vincui Krėvei-Mickevičiui, 2021 m. vyko Marcinkonyse (dedikuotas Juozui Averkai), o 2020 m. – Mardasave (skirtas Petrui Zalanskui).
 

Šių metų festivalio bilieto kaina – nuo 11 iki 45 Eur (visoms dienoms).
 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.