Parketlenčių tipai: ką verta žinoti? (1)

parketlentės
Medinės grindys – vienas seniausių pasirinkimų, visgi jos išlieka populiarios net ir keičiantis madoms ar gamybos technologijoms. Tai, ko gero, lemia išskirtinės savybės: natūralumo ir prabangos įspūdis, ilgaamžiškumas, universalumas. Visgi renkantis grindų dangą tokios informacijos nepakanka. Jei vilioja būtent medinis parketas, kviečiame daugiau sužinoti apie jo tipus ir technines ypatybes.

Vienas, du, o gal – trys sluoksniai?

 

Parketas gali būti formuojamas iš trijų tipų lentų. Tai – medžio masyvo arba daugiasluoksnės (dvisluoksnės arba trisluoksnės) parketlentės. Visi šie tipai turi savų skirtumų, lemiančių gaminio ilgaamžiškumą ir klojimo paprastumą.

 

Medžio masyvo lentos, kaip sufleruoja pavadinimas, pagamintos iš vientisos medienos. Jos gerai izoliuoja šilumą, be to, yra patvarios, tinkamos formuoti įvairius grindų raštus. Tačiau tokios medinės lentos jautrios drėgmei, jos netinka grindiniam šildymui.

 

Dvisluoksnės lentos sudarytos iš viršutinio ir apatinio sluoksnio. Apatinė (kitaip dar vadinama bazinė) plokštė dažniausiai gaminama iš faneros. Lentų sujungimui skirtos įlaidos bei išdrožos formuojamos būtent šioje dalyje. Viršutinė dalis gaminama iš 3–4 mm storio pasirinktos medienos, pavyzdžiui, beržo, uosio. Tokios lentos puikiai tinka norintiems šildomų grindų. Be to, jos taip pat tinka klojimui išgaunant raštus. Privalumas yra ir tai, kad tokios parketinės lentos negirgžda.

 

Trisluoksnės lentos formuojamos iš spygliuočio lukšto pagrindo, vidurinio sluoksnio, sudaryto iš medienos tašelių, ir viršutinio – dailiojo, pagaminto iš grynos pasirinktos rūšies medienos. Šio tipo lentos paprastai yra didesnės už kitas. Jei pritaikoma speciali sujungimo sistema, tokios lentos gali būti ir neklijuojamos – tik sujungiamos. Jos gali atrodyti patvariau, tačiau iš tiesų neretai prasčiau izoliuoja šilumą ir garsą. Be to, jei nepasirūpinama ypač atidžiu klijavimu, tokios parketlentės ilgainiui gali pradėti girgždėti.

 

Ką žinoti prieš parketlenčių klojimą?

 

Kad ir kokias parketlentes pasirinktumėte, be galo svarbus joms tinkamas pagrindas. Jis ir atidi, taisyklinga grindų priežiūra užtikrins dangos ilgaamžiškumą, funkcionalumą. Pirmiausia būtina kruopščiai išlyginti betoninį ar medinį pamatą, ant kurio bus klijuojamos lentos. Jei pagrindas betoninis, gali užtekti vadinamojo savaime išsilyginančio mišinio. Tam tikrų tipų parketlentes galima kloti ir ant gerai nušlifuotų senų medinių grindų. Bet kuriuo atveju, pagrindas turi būti sausas, švarus.

 

Apie patį klojimo procesą neišsiplėsime – siekiant puikaus rezultato ir neturint patirties, jį verčiau patikėti specialistams. Jie pasirūpins tinkama oro temperatūra ir drėgme, darbo priemonėmis. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį, kad išklojus alyvuotas ar nulakuotas lentas, patartina jas iškart nupoliruoti. Tai nesunku padaryti ir patiems. Nupoliravus bus užpildyti visi mikrotarpai, grindys bus atsparesnės drėgmei, lengviau prižiūrimos.

 

Atidžiai pasirinkus parketlentes ir patikėjus darbą patyrusiems meistrams, naujųjų grindų priežiūra tikrai nebus sudėtinga. Tereikia įvertinti savo poreikius bei lūkesčius patvarumui, šilumos, garso izoliacijai, ir atsakymas, kurį lentų tipą rinktis, bus aiškus savaime.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.