Papuošalų dėžučių istorija (0)

papuosalu dezute
Tikriausiai būtų sunku surasti moterį, kuri atsisakytų stilingos ir patogios papuošalų dėžutės. Daugybę metų jos buvo kuriamos kvalifikuotų meistrų. Kartais tokios dėžutės būdavo ne mažiau prabangios nei jose saugomi lobiai. Visgi dabar vyraujančios mados ir tradicijos yra visiškai kitokios. Taigi, įdomu sužinoti, kaip laikui bėgant keitėsi šie aksesuarai?

Karališkos papuošalų dėžutės

Pirmieji juvelyriniai dirbiniai egzistuoja jau nuo akmens amžiaus. Tačiau jų laikymui skirtos dėžutės pradėtos kurti žymiai vėliau. Pirmiausia tokiomis buvo laikomos miniatiūrinės lobių skrynios. Jos karalių užsakymu buvo projektuojamos ir gaminamos amatininkų, naudojant tokias medžiagas kaip sidabras, auksas ir kartais netgi dramblio kaulas. Buvo skirta daug laiko ir pastangų siekiant ištobulinti papuošalų dėžutes.

XVI amžiuje papuošalų dėžutės buvo kuriamos karaliams, skiriant išskirtinį dėmesį kiekvienai detalei. Kruopščiai apdirbtas metalas, brangakmeniai, aksominis arba odinis pamušalas užtikrindavo itin puošnią tokių gaminių išvaizdą. Interjere jie buvo naudojami kaip hermetiški indai, apsaugantys brangenybes nuo purvo ir nešvarumų.

XVIII amžiuje, valdant Anglijos karalienei Viktorijai, pristatytos glaudžiai su skrynia susijusios niekučių dėžutės, dekoruotos vaikų figūrėlėmis ir gėlėmis. Įvertinus tai, jog tuo metu buvo madingos įvairios įdomybės, tokie dizaino sprendimai tikrai nestebina.

Naujos papuošalų dėžučių funkcijos

XIX amžiuje atsirado pirmosios muzikinės papuošalų dėžutės. Tiesa jų pirmtakė, t. y. muzikinė dėžutė, buvo sukurta dar 1502 metais šveicarų laikrodininko Antoine Favre. Papuošalų laikymui 1865 metais ją sugalvojo pritaikyti kitas šveicarų laikrodininkas Charles Reuge.

Masinės gamybos pradžia

Pramonės revoliucijos metu pradėta masinė gamyba leido naujai susiformavusiai vidutinei visuomenės klasei įsigyti daugiau prabangos prekių. Papuošalų dėžutė buvo viena iš tokių. Dėl mažesnių gamybos sąnaudų, jos kaina tapo mažesnė. Žinoma, supaprastėjo ir medžiagos.

Dabartinės papuošalų dėžutės

Šiais laikais tokių aksesuarų pasirinkimas itin platus. Skirtingų dydžių, formų ir medžiagų dėžutės pritaikytos įvairiems poreikiams ir skoniams. Priklausomai nuo turimų papuošalų tipo ir skaičiaus, galima įsigyti sau labiausiai tinkantį variantą. Pavyzdžiui, auskarų arba žiedų laikymui puikiai tinka odos pakaitalo dėžutė su nedideliais skyreliais.

Apyrankėms ir grandinėlėms derėtų rinktis didesnius stalčiukus turinčias dėžutes. Prieš įsigyjant šį aksesuarą patariama įvertinti ne tik turimus papuošalus, bet ir vietą, kurioje planuojate jį laikyti. Jei tai komodos arba spintos stalčius, dėžutė gali būti be dangtelio. Tačiau, jeigu ją norite laikyti atviroje vietoje, pavyzdžiui, ant naktinės spintelės paviršiaus, rekomenduojama rinktis tokią, kuri būtų uždengiama. Taip dėžutėje laikomi papuošalai bus apsaugomi nuo dulkių ir kitų nešvarumų.

Nepaisant to, kad laikui bėgant šie aksesuarai nemažai pasikeitė, jie vis dar plačiai naudojami. Praktiškos ir patrauklios dėžutės leidžia tvarkingai laikyti įvairius papuošalus. Galbūt jau kurį laiką tokių ieškote? Tuomet išsirinkite ir užsisakykite sau patinkančią dėžutę internetu.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.