Nepasitikima vicemere, siūloma naikinti abi mero patarėjų pareigybes

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
Komentarai (17)
2020 Lapkritis 5
Jurgita Šukevičienė sakė žinanti apie pareiškimą dėl nepasitikėjimo ja, kaip mero pavaduotoja, tačiau pareiškė komentarą pateiksianti vėliau, dar galvojanti, kokiu būdu tai padaryti.
Jurgita Šukevičienė sakė žinanti apie pareiškimą dėl nepasitikėjimo ja, kaip mero pavaduotoja, tačiau pareiškė komentarą pateiksianti vėliau, dar galvojanti, kokiu būdu tai padaryti.
Šiandien, lapkričio 5-ąją, prieš pietus Alytaus miesto savivaldybėje registruoti merui Nerijui Cesiuliui adresuoti devynių tarybos narių pasirašyti pareiškimai. Vienas – dėl nepasitikėjimo vicemere socialdemokrate Jurgita Šukevičiene, kitas – dėl tarybos ir mero sekretoriato sudėties pakeitimo panaikinant abi mero patarėjų pareigybes.

Merui privalu šaukti tarybos posėdį

Pareiškimus dėl nepasitikėjimo vicemere J.Šukevičiene bei dėl tarybos ir mero sekretoriato sudėties pakeitimo panaikinant abi mero patarėjų pareigybes savivaldybėje registravo tarybos Česlovas Daugėla, išrinktas pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ kandidatų sąrašą.

Vicemere reiškiamas nepasitikėjimas ir pateiktu tarybos sprendimo projektu siūloma atleisti iš pareigų dėl netinkamo problemų sprendimo, kas netenkina miesto gyventojų, netinkamai vykdomų pareigų pagal nustatytas veiklos sritis, o J.Šukevičienės kuruojamos sritys yra švietimas, sveikatos priežiūra, kultūra.

Taip pat mero pavaduotojai priekaištaujama dėl mieste vykdomos švietimo reformos, perskirstant miesto biudžetą chaotiškai iškreipiamos švietimo darbuotojų darbo užmokesčio sistemos, neskiriamo dėmesio šių darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, organizuoto Medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus konkurso, kurio rezultatus panaikino teismas, proceso perkeliant Pedagoginę psichologinę tarnybą iš miesto centro į kitas patalpas.

J.Šukevičienė sakė žinanti apie pareiškimą dėl nepasitikėjimo ja, kaip mero pavaduotoja, tačiau pareiškė komentarą pateiksianti vėliau, dar galvojanti, kokiu būdu tai padaryti.

Kitu tarybos pareiškimu, kurį kaip ir pirmą pasirašė devyni tarybos nariai, siūloma pakeisti tarybos ir mero sekretoriato sudėtį panaikinant abi mero patarėjų pareigybes. Jas dabar užima Aurelijus Jaruševičius ir Agnė Čeplinskienė.

Tokiu siūlymu siekiama racionaliai ir efektyviai naudoti miesto biudžeto lėšas.

Gavus trečdalio tarybos narių minėtus pareiškimus ir reikalavimą sušaukti tarybos posėdį, kuriame būtų svarstomi minėti klausimai, meras, vadovaudamasis Vietos savivaldos įstatymu, posėdį privalo sušaukti per keturiolika dienų nuo pareiškimų užregistravimo miesto savivaldybėje.

Administracijos direktoriaus skyrimo klausimas bus svarstomas lapkričio 6-ąją

Savivaldybėje dėl tarybos narių pareikšto nepasitikėjimo iš pareigų šį rudenį jau išverstas administracijos direktorius socialdemokratas Rolandas Juonys, vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Šarūnas Klėgeris.

Rytoj, lapkričio 6-ąją, vyksiančiame miesto tarybos posėdyje bus svarstomas naujo administracijos direktoriaus skyrimo klausimas.

Meras užimti šias pareigas turėtų siūlyti savo partijos kolegai, Socialdemokratų frakcijos taryboje vadovui Jurgiui Krasnickui.

Plačiau apie tai – artimiausiame „Alytaus naujienų“ laikraščio numeryje.

 

 

  Komentaras

  ,,Šukevičienės kuruojamos sritys yra švietimas, sveikatos priežiūra, kultūra." Tai tegul ši ponia surašo savo visus nuveiktus darbus, kad matytume, kad dirbta ir padaryta. Visose srityse daug neteisingų sprendimų. Teismai, įtarimai. Niekas iki šiol nesutvarkyta. Viskas daroma iš neišmanymo. Jeigu mero komandoje kas ir dirba tai patarėja Agnė Čeplinkskienė, tik ji savęs niekur neafišuoja. Laukiam surašytų tiesioginių darbų, kuruojamose srityse.

  Komentaras

  Ką tik įvykę rinkimai į Seimą, kur dalyvavo vicmerė ir mažai balsų gavo įrodė. Rimtai nevertina alytiškiai vicmerės ir mero komandos veiklos. Ne kūmpetentingi, trūksta ūkinės kompetencijos, po virusu užsidarę ir patogu neveiklumą pridengt.

  Komentaras

  Kad į tokį svarbų postą skirti susikompromitavusį Krasnicką? Žmogui pensija ant nosies, jam seneliui jau ilsėtis daugiau reikia, o ne savivaldybės koridoriais bėgioti.

  Komentaras

  Dar tokio miesto valdymo nuosmukio kaip per paskutinius 2 metus vyksta iki šiol nebuvo. Postuose jokių kompetencijų ir patirčių ūkinėj sritį. Todėl būtent jaunimas ir palieka miestą. Ne tik jaunimas. O čia vėl kiti kalti, tik ne pačių valdžios postuose nekompetencijos, ne gebėjimai. Tiesa dėl ligoninės įtartino konkurso, kur sumos milijoninės įtartinos, sugebėjo..

  Komentaras

  Krasnickui, Sabatauskui, Šukevičienei, Čečetai laikas atlaisvint užimamas pareigas, garbingai atsistatydint ir užleist vietą sąžiningai politikai. Torpedai laikas į Prienus ir ant by....

  Komentaras

  Ponui Krasnickui po visų skandalų tylėt kaip pelei po šluota.Visapusiškai susikompromitavęs pilietis,nekultūringas ir įžūlus žmogus negali lįsti į tokias pareigas.Baisu žiūrėti į Alytaus valdžios žaidimus,kuriuose siekiama naudos saujelei savanaudžių,kurie vaidina tautos globėjus.Turiu galvoje ne tik Krasnicką...Gal todėl mūsų miestą palieka tiek gražaus jaunimo.

  Komentaras

  Mažėjant gyventojų skaičiui nereikalingi patarėjai. Abu savivaldoj per silpni ir per dėtai susireikšminę. Tokiais vaikiškais metodais dirbt ne bent vaikų darželį. Žalio suvokimo neturi apie savivaldos pradžiamokslį, strategijas. O tokiuose postuose reikia žinot mero kompetenciją ir šioje sritį veikt.

  Komentaras

  Nerasi per Lietuvą niekur, kad merų suformuotos komandos nesugebėtų teikt taryboms tvirtinti laiku ir kokybiškų pertvarkų ir strategijų planų. Tik Alytuj nesugeba. Dar ciniškiau nuo pavasario sukurtos 5 darbo grupės strategijoms ruošt, švietimo darbo grupė iš 29. Nesigaudo keli mėnesiai net kas taryboje vyksta. Vicmerė dalyvavus rinkimuose į seimą mažai balsų gauna. Reiškia nevertina jos bet kaip rimtos politikės alytiškiai. Nesuvokiama, net taryboj pasitikėjimo neturi meras su gausia komanda. Su tokiais silpnais lygiais nepritraukt rimtų investicijų ir lygiais nepakonkuruot net su gretimom kaimiškom savivaldybėm. Kurių vadovai daug stipresni už Alytaus. Kur tokių silpnų nebuvo dar ir Alytaus miesto vakdyme iki šiol.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.