Mik­lu­sė­nų him­ną su­kū­rė Sta­sė Ne­dzins­kie­nė (3)

Švie­saus at­mi­ni­mo Sta­sė Ne­dzins­kie­nė.
Švie­saus at­mi­ni­mo Sta­sė Ne­dzins­kie­nė. Zi­tos Stan­ke­vi­čie­nės nuotr.

Nie­kur iki šiol ne­pub­li­kuo­tas Mik­lu­sė­nų him­nas – mo­ky­to­jos po­etės Sta­sės Ne­dzins­kie­nės (1950–2011) kū­ri­nys, jo ran­kraš­tį, už­ra­šy­tą au­to­rės ran­ka, ma­to­te nuo­trau­ko­je. Sta­se­lė bu­vo tik­ra mik­lu­sė­niš­kė, gy­ve­no ir kū­rė Jur­gi­nų gat­vė­je. „Aly­taus nau­jie­noms“ veik­li mo­te­ris yra sa­kiu­si, kad jos kre­do la­ko­niš­kas: „Jei gy­ve­ni – tai ir gy­venk!“ Spė­jo vi­sur, pe­da­go­gi­nė­je veik­lo­je, kū­ry­bo­je, re­da­ga­vo „Dai­na­vos“ žur­na­lą. Pri­si­me­na­me Sta­se­lę, pra­kal­bi­nu­sią Mik­lu­sė­nų ben­druo­me­nę ei­lė­raš­čio pos­mu: „Mū­sų ran­kos, mū­sų šir­dys / Mik­lu­sė­nus kū­rė. / Ir da­bar mes sa­vo že­mėj / Tik­rą ro­jų tu­rim.“

 

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Nežinau jautresnio ir darbštesnio žmogaus kokia buvo Staselė.Dar ir dabar beveik negaliu skaityti jos eilių, nors daugelį mintinai moku.Kartą kunigas pamokslo metu sakė, kad ir Dievui reikia gerų žmonių.

Kiti straipsniai