Meškio Hugo istorijos (0)

Alfredas Zdramys
Suo Hugo

MIRGĖJIMAI. Kieme skuba ievos, alyvos. Visur šnaresys. Kažkas pametė kepurę. Kažkas – tik kojinę. Nieko neįmanoma rasti. Koja vis dėlto aptiko savo. Tik su galva kažkas. Išsiblaškymas? Kitaip nepavadinsi... Miela pramerkti akis, kai ežerų bedugnės tokiomis pačiomis spindi. O vėjai tyliai ošia pavasarį, lyg mūsų nebūtų. Lyg stovėtume už širmos, kad nematytų gyvenimas, kaip persirengiame. Nuo galvos iki kojų. Nuo kepurės iki kojinių. Kaip tampame visiškai kitokie. Mylimi skuba, trypčioja, lyg niekada nebūtų mylėję ir bijoję, kad mylimus pamatys, tokius tikrus. Atrodys kitaip. Lyg būtų iškritę iš Mėnulio arba iš visiškai kitur. Lyg iš Delfinų planetos. O čia viskas ritasi iš kiaušinių. Ir varnėnas, ir varna. Čia viskas mirga ir marga. Nėra ko gyventi dabar kitose planetose, kai yra ši. Su taika, su karu, su susitikimais, su atsisveikinimais, su patylėjimais ir pasikalbėjimais. Kaip viskas nesvarbu pagalvojus, kad Atgimimas.

ŽYDĖJIMAI. Išaušo toks rytas, kai šonas vėl šąla, šonas šyla. Žolė pasipudravusi baltai, treška, kai žirglioji žingsniais atsargiais. Vandens kibirą stikliukas ledinis sukaustęs. Atrodo, sapne pavasario duris žiemužė buvo pravėrus, pūstelėjo mums speiguotą gūsį ir mikliai dingo. O slyvos jau žiedus sukrovusios. Ateis dar ne vienąnakt speigas, jis labai mėgsta žydinčioms obelims sapnuotis. Tos pabunda suledėjusio prakaito išpiltos. Sprukdamos nuo košmaro net žiedus meta žemėn, su nešuliais sunku bėgti. Tik kur paspruksi, kai kojos žemėj iki kelių. Sapne nei pabėgsi, nei suriksi. Ir pabudęs džiaugsies šiuo, ne anuo gyvenimu. Oi, palengvins žydinčius sodus ledinės naktys. Draugas sako, kad gamtoje viskas labai gerai suskaičiuota. Sunkoksta tiek uogų ir vaisių, kiek reikia, nė vieno netrūksta, nė vienu ne per daug. Jei šalnos nenukratytų dalies žiedų, koks svoris užgriūtų liaunas medžių šakas. Lūžtų, skiltų, plyštų. Sapnai siaubingi, bet sodams reikalingi. Tik žmonės besočiai, virkauja, kad užauga tik tiek, kiek reikia. Na, ikiki, metas diena saulėta pasidžiaugti, nes ryt pradės temti Vakaruos, lietaus debesys apgaubs pavasario duris, kad žiema nerastų kelio į žydinčią šalį.

ZODIAKAS. Nors imk ir patrypčiok. Viskas nuo tų Ožiaragių prasideda. Jie pirmieji atėjus naujiems metams užkopia ant savo kalno pažiūrėti, ar žvaigždės žiūri į juos, ar jiems į jas žiūrėt. Vandeniai lieja ašaras. Sūrias į jūres. Kai druska baigiasi, plukdo skaidrios gėlos upeliukus į ežerus ir upes į marias. Žuvims. Kad nepritrūktų gelmės. Avinas kraipo galvą, ar viskas būna, kas yra. Gal nebūna nieko, - pritaria Jaučiai. Dvyniai viską daro dviese. Vienodai sekasi, vienodos klaidos, pakiulimai. Ir kaip jie atskiria vienas kitą, kai vienodi ne tik pirštai, bet ir pirštinės? Vėžiams paprasčiau, nesvarbu, kad atbuleikiai. Juodas yra tik juodas, o raudonas – tik raudonas. Liūtas ne vandeninis, nors pasakiusysis „jūrų liūtas“, visiškai neklaidina. Panašus į jūrų vėplį. Beje, visiškai skiriasi nuo sausumos vėplų, kurių tarp vyrų ir moterų yra vienodas nuošimtis. O Mergelės myli, kaip yra mylimos. Tik nepasako. Atrodo, bijo sulaužyti Svarstykles pridėjusios per daug gerų žodžių. Ir svarsto, ir svarsto: sakyt ar nesakyt? Iš žvaigždynų nukritęs nemūsiškas gyventojas Skorpionas iš minios neišsiskiria. Kaip ir mūsiškas bet kuris. Dangaus ženklas nesvarbus, kai įkąst kitam nori. Čia Šaulys įtempia lanką, nors gal ir nieko nenori nudėti. Laiko ratas apsisuka. Negirgždėdamas, nors mes tiek į jį tiek visokių minčių primetam. Ožiaragis vėl. Kuris, atrodo, niekada nesišypso. Tik sau. Ožiaragis visada yra Ožiaragis.

SĖKMĖS. Kai atrodo, jog nesiseka, vis tiek sekasi. Ir seksis. Nebūna visą laiką apniukę. Beje, kaip ir saulėta nuolat. Negali visą laiką valgyti duoną. Arba vien pyragus, pabarstytus šokolado pabarstėliais. Na, bet ir sekasi. Ir seksis. Jei ne mums, tai kitiems. Pvz., braliūkus latvius aplankė neįtikėtinas netikėtumas, nors broliūkai lietuviai apie jį svajojo. Bet. Viskas buvo štai kaip. Baltijos jūroje, kuria draugiškai dalinamės su kitomis valstybėmis, Rygos įlankoje vaikštinėtojai toli toli tarp bangų pamatė fontaną. Kaip ir pas mus šykštūs piliečiai, mintimis siuntė devynaukščius keiksmažodžius, esą valdžia jau net sūriame vandeny pinigus plauna. Bet. Paaiškėjo, kad tai - visiški bambekliai, kaip vienas pažįstamas katinas, vardu Pūkis, sako, etikečių klijuotojai. Kaimynų valdžia šiuo atveju niekuo nedėta. Į Rygos įlanką užklydo tikrų tikriausias banginis. Surengė pasirodymą pakrantės vaikštinėtojams, pliaukštelėjo uodega ir laimingai dingo. Mūsų gyventojai susikrimto, kodėl nutiko nutikimas ne čia? Pvz., prie Kiaulės nugaros. Bet. Ko negali nutikti, niekada ir nenutiks. Mes turime jūrų muziejų. Kas būtų atsispyręs užgaidai pagauti banginį? Muziejininkai laikytų milžiniškame akvariume ir už pinigus rodytų žioplių minioms. Va, dėl to jis ir neatplaukė nei į Klaipėdą, nei į Juodkrantę-Neringą-Nidą, nei į Palangą. Laisvė yra svarbiau.

PATINGĖJIMAI. Bežiovaudami prie auštančios kavos sukome galvas, kas geresnis - rytas, visus prikeliantis, ar vakaras, pargriaunantis į patalą net tvirčiausius Žemės gyventojus. Na, nei apie vieną, nei apie kitą nieko blogo nenorime pasakyti. Jei nebūtų vakaro, juk nebūtų reikalo ir keltis švintant. O jei nesikeltum švintant, temstant nesinorėtų saldžiausio sapno. Bet yra tokių padarėlių, kurie miega visiškai kitaip nei žmonės ir žvėreliai. Štai skruzdės. Matėm vakar vorele rėpliojančias, ant pečių nedidelius rąstelius nešančias. Kol neužlipa ant nosies, jos juokingos iki negalėjimo. Eina eina ir staiga stabt! Stovi stovi lyg užkeiktos porą minučių, paskui vėl kruta pirmyn. Eidamos užmiega. Jos taip miega! Per parą kokius 250 kartų pamiega. Bet. Darbščios darbščios, kaip... skruzdės. Tiesa. Ilgai jas stebėję mokslininkai nustatė, kad kas penkta skruzdė... vengia darbo. Gal tingi dėl to, kad skruzdės darbininkės gyvena tik 45-60 parų?

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.