„Merkinės fabrikas“ skelbia Užgavėnių programą ir laukia užeivių (6)

Uzgavenes
Ypatinga aura ir vienu gražiausių Lietuvos kraštovaizdžiu pasižyminti Merkinė savaitgalį taps Užgavėnių užeivių kryžkele. „Merkinės fabrikas“ ir kultūros centro kiemeliai nuo penktadienio iki sekmadienio kvies ne tik stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą, bet ir patiems prisidėti prie Morės gamybos ar įsigyti vietos amatininkų dirbinių.

Su kaukėmis ir blynais siejamos Užgavėnių tradicijos džiugina liaudišku humoru, tačiau žmonės neretai užima stebėtojo poziciją. Merkinės bendruomenė savaitgalį kviečia įsitraukti į tradicijų puoselėjimą – patiems susikurti kaukę, prisidėti prie Morės gamybos, stebėti Lašininio ir kanapinio kovą ir prisivalgyti tiek, kad pilvas išties būtų „kietesnis už kaktą“. Pastarąja dalimi pasirūpins Merkinės dvarvietėje įsikūrę „Pasaulio puodai“, pasitikdami lankytojus riebiais blynais ir „Merkinės fabriko“ teritorijoje organizuojamas amatininkų bei ūkininkų turgus.

Dzūkijoje įsikūręs Merkinės miestelis – iš užmaršties kylanti istorinė vieta. Kūryba ir tradicijų puoselėjimas – būdas atskleisti šios lokacijos unikalumą iš šios dienos žvilgsnio. „Merkinės fabriko“ direktorius Vytaras Radzevičius kalbėdamas apie savaitgalio šventę teigė: „Dzūkijoje „poniškai“ vadinamų Lašinskio ir Kanapinskio „sutvėrimų“ kova yra tradicijos dalis, tačiau šventės ašis – bendra kūryba ir bendruomenės sutelkimas. Užgavėnės – ne tik blynai, tai ir voliojimasis sniege, ir galimybė patriukšmauti bei iš naujo pajusti ryšį su gamta, savo krašto kultūra. Merkinės lokacija išties geografiškai patogi vieta „gaminti“ kultūrą. Tokią, kuri paskui save vestų bendruomenę“.

 

UŽGAVĖNIŲ UŽEIVIŲ ŠVENTĖS MERKINĖJE PROGRAMA

Vasario 25–26 d. (penktadienis, šeštadienis): kūrybiniai vakarai su menininku Algimantu Roku Černiausku;

Vasario 25 d. (penktadienis) 15–19 val. Merkinės miestelio bendruomenės Morės gamyba (vieta: Merkinės fabriko kiemas);

Vasario 26 d. (šeštadienis) 12–16 val. Užgavėnių kaukių gamyba-edukacija: Papjė mašė technika (vieta: Merkinės kultūros centro vidinis kiemelis;

Vasario 27 d. (sekmadienis) „Merkinės fabriko“ kieme – Užgavėnių mugė.

11–17 val. Merkinės krašto tautodailininkų, amatininkų ir ūkininkų gaminių mugė, Užgavėnių blynų meniu „Pasaulio puodų“ kieme.

14–15 val. Merkinės kultūros centras pristato: Varėnos šaulių kapelos, vadovaujamos Violetos Naruševičiūtės, pasirodymas, žaidimai, rateliai, Lašininio ir Kanapinio kova, laužas ir Morės deginimas.

 

Turgaus dalyviai:

- Tautodailininkė Laima Saviščevienė – šiaudinukai, žolelių arbata;

- Amatininkė, odininkė Evelina Buržinskienė – naginės, kalėdiniai atvirukai;

- Tautodailininkė Diana Lukošiūnaitė – riešinės;

- Žadvilė Kalinausiekienė – natūrali kosmetika „Vaivorė“, natūralus muilas;

- Ūkininkas Mindaugas Barysas – mėsos gaminiai;

- Vida Jakavonytė-Ponelienė – keramikos dirbiniai;

- Dailininkė ir keramikė Teresė Jankauskaitė – juodosios keramikos dirbiniai;

- Ūkininkas Povilas Žaldarys – mėsos gaminiai;

- Amatininkas Petras Predkelis – juodosios keramikos dirbiniai;

- Saulius Mastauskas – keramikos dirbiniai;

- Ramunė Kolaitienė – veltos vilnos dirbiniai;

- Algirdas Tatarūnas – mediniai stalo įrankiai;

- „Alvydo ūkis“ – avių ir karvės pieno sūriai;

- Užeiviai iš Utenos, menininkai Kristina ir Alvydas Šoriai su Užgavėnių kaukėmis.

 

Renginiai nemokami, daugiau informacijos ieškokite „Merkinės fabrikas“ Facebook paskyroje.

 

Renginiai finansuojami tarptautinio projekto „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt.

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.