Likiškėlių progimnazijos bendruomenė: „Grinčas vogė Kalėdas, nevokite mūsų mokyklos!“

Saulė Pinkevičienė
Komentarai (11)
2019 Gruodis 20
Likiškelių mokykla
Zitos Stankevičienės nuotr.
Vos kelios dienos liko iki didžiųjų švenčių, o rimties – nė kvapo. Prie miesto savivaldybės skambėjo „Gėda!“ ir švilpimas, kuriuo keli šimtai piketuotojų palydėjo siūlymą nugriauti naujausią mieste mokyklą – Likiškėlių progimnazijos pastatą. Jei mokslo metai prasideda Taikos pamoka, tai kalėdines atostogas Likiškėlių mokiniai šiemet pradėjo pilietiškumo pamoka Rotušės aikštėje.

Kalėdų eglės fone – savadarbiais plakatais nešini, raudonomis Kalėdų Senelio kepurėmis mūvintys moksleiviai. Jie apibėrė klausimais „laikyti fronto“ Rotušės aikštėje prie mikrofono paliktą švietimo tinklo pertvarkos darbo grupės vadovą Vytuolį Valūną.

Emocijos Rotušės aikštėje liejosi ilgiau nei valandą, ypač audringos reakcijos sulaukė teiginys, kad Likiškėlių progimnazija galės gyvuoti, bet – naujoje mokykloje, kuri bus pastatyta nugriovus senąją.

„Šv. Benedikto gimnaziją statėme 12 metų, o dabar galimybės leidžia tai padaryti per dvejus metus“, – tikino V.Valūnas. Bendruomenė šūksniais išreiškė abejonę, kad tam apskritai bus rasta lėšų.

Bendruomenė nuogąstauja, kad, nugriovus pastatą ir panaikinus mokyklos juridinį statusą laikinai, kaip dabar siūloma, Likiškėlių progimnazija bus sunaikinta visam laikui. Beje, šiuo metu mokykloje mokinių tikrai daugėja.

Ginti įstaigos stojo būrys aktyvių tėvų, taip pat ir gyventi iš užsienio grįžusios šeimos. Jie labai džiaugiasi progimnazijos įkurtu Lietuvybės centru, padedančiu adaptuotis jų vaikams. 

V.Valūnas teigė, kad nauja mokykla, jei politikai pritars, pastatyta tikrai bus, o meras Nerijus Cesiulis remsis gerąja Vilniaus patirtimi. Pats meras pikete nepasirodė ir apie tą patirtį papasakoti negalėjo. Penktadienio popietę jis buvo išvykęs.

Pertvarkos taikinyje atsidūrusių ir kategoriškai jai nepritariančių „Drevinuko“, „Sakalėlio“ ir Likiškėlių progimnazijos bendruomenės situaciją lygino su gaisru, plakatai moksleivių rankose priminė: „Likiškėlių mokinukai – ne paspirtukai“.

„Sveika, bendruomene!“ – raminti mokinių, tėvų ir mokytojų į Rotušės aikštė išėjo vicemerė Jurgita Šukevičienė. Ji dar kartą priminė, kad jokie sprendimai kol kas nėra priimti, tačiau iki sausio 2 dienos vis dar galima teikti siūlymas, kaip pertvarkyti Alytaus švietimo tinklą.

Vicemerė sakė, kad jau dabar yra gauta keliasdešimt siūlymų, kurias teikė mokyklų bendruomenės. Tarp jų – nauji racionalūs pertvaros variantai, kurių darbo grupė nesiūlė. Visus juos nagrinės politikai.

Kol kas klausimų tikrai yra daugiau nei atsakymų: sprendimų nepriimta, tačiau kalbama apie konkrečias sumas.  400 tūkst. eurų – tiek 2020 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžete siūloma skirti Vidzgirio pagrindinės mokyklos sutvarkymui, kad jos patalpos (sporto, aktų salę, koridoriai) atitiktų reikalavimus ir būtų galima į geresnes sąlygas perkelti „Sakalėlio“, „Drevinuko“, Likiškėlių progimnazijos moksleivius.

Piketuojantys vaikai dėdžių ir tetų politikų klausė: o kodėl šie pinigai skiriami Vidzgirio mokyklai, o ne Likiškėlių progimnazijos renovacijai? Pasak V.Valūno, Vidzgirio mokyklos privalumas – modernus sporto aikštynas šalia. Likiškėlių progimnazijai 30 metų, tai – naujausia miesto mokykla, tačiau niekada pilnai nerenovuota nuo jos pastatymo. „Daugiabučių Alytuje yra ir gerokai senesnių, tai kodėl jų nenugriaunate, o tvarkote?“ – klausė jaunimas.

Piketą surengusi Likiškėlių progimnazijos bendruomenė nori, kad  mokykla būtų renovuota, o  jeigu būtų statomas naujas mokyklos pastatas, tuomet statybų metu jie nori likti senosios mokyklos patalpose, kol nauja mokykla bus baigta. Merui bendruomenė perdavė laišką, vicemerė J.Šukevičienė užtikrino: „Mes jus girdime!“ 

 

  Komentaras

  Pasižiūrėkit kokia leksika tarybos nario. Kur Etikos komisojos sprendimuose nustatyta po atskirais sprendimais. O juk davė priesaiką laikytis įstatymų. Pagal įstatymus turi dirbt žmonėms. Kaip tarybos narys atsakingas ir atskaitingas visuomenei. Kur metinė tarybos nario veiklos ataskaita. Apart kas per Etikos komisijos sprendimus matos. Ar ne laikas atsistatydint iš tarybos nario? Ką masto kiti tarybos nariai apie savo kolegą ir miesto bendruomenė, ypač rinkę tokį į tarybą?

  Komentaras

  Miestas kraupsta nuo tavęs. Ir jau seniai. Pats prirašei į tą etikos komisiją skundų ant to žmogaus o dabar dar loji, kad skaitytume. Esi teistas šmeižikas, bet vis tiek varai toliau. Prisiprašysi trečio teismo. Reto šlykštumo ir supuvusios moralės žmogelis esi

  Komentaras

  Šį atveją konkrečiai tirias Alytaus miesto savivaldybės Etikos komisija. Pasiskaitykit medžiagą. Ten sakė perskaitę pakraupo. Apie politiko S.L. leksiką skaitykit sav. Etikos komisijos sprendimuose. Ne veltui teismuose po tabletėm. . Dega jiems žemė po kojom...

  Komentaras

  Ne tau spręsti apie politikus, ypač apie gerb. S. Leonavičių. Du metus skaitėm "Alytaus naujienų" komentaruose kaip jį šmeižei. Žmogui trūko kantrybė ir gavai teisme atsaką už savo elgesį. Dabar esi antrą teistumą užsidirbęs ŠMEIŽIKAS. Džiugina, kad šis politikas yra principingas, nepasidavė tavo šantažui po teismo ir turėjai susimokėti ką priteisė teismas, kad ateityje išvadas dėl savo elgesio padarytum

  Komentaras

  Nieko nėra gražiau, kaip jauni žmonės nebijo išreikšti savo nuomonę protestuodami. Be galo daug protingo, šviesaus bei mąstančio, jaunimo turime Lietuvoje. Ir tai išties džiugina.

  Komentaras

  Merui buvęs meru Č.D. Visa galva pranašesnis už likusius. Minusus likimas apšlifavęs. S.L. ėjimas į priekį ir pagirtinas. Tik štai yra minusų, per ką trūksta iki rimto politiko ir nelabai atsikelt nori. O politikai turi sugebėt perlipt per asmeninius trūkumus.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.