Leonilė: „Vyras už Lietuvą, o aš už darželį kovoju“ (1)
Liūtas – ne tik meilus
Pilietiškumas, neabejingumas problemoms, empatija ir pagalba visuomenės nariams, kuriems jos reikia,– kiek projektų, skirtų šioms savybėms aktyvinti, jau įgyvendinta ir dar bus rašoma? „Mano atveju pilietiškumą pažadino mamos jausmas“, – sako Leonilė, kurią pakvietėme pokalbiui apie jos patirtis, prabylant apie viešąjį interesą.
Penkerius metus Alytuje gyvenanti jauna šeima iki šių metų pradžios dėliojo savo pasirinkimui tik pliusus ir nesigailėjo sprendimo. Leonilė kilusi iš Vievio, jos vyras – iš Vilniaus, o sūnus Leonardas gimė Dzūkijos sostinėje ir yra tikras alytiškis.
„Apie Alytų nieko nežinojome ir neplanavome kada nors čia gyventi. Patiko miesto ramybė, gamta, radome draugų, sutikome nuostabių žmonių. Jau augindama sūnų Alytaus kolegijoje baigiau bendrosios praktikos slaugos studijas. Likus pusmečiui iki studijų pabaigos, įkūriau nuosavą verslą – masažo kabinetą „Liūtuko poilsis“, – pasakoja Leonilė, kurios pirmoji profesija, įgyta baigus mokyklą, – masažuotojo.
Beje, o kodėl toks neįprastas verslo pavadinimas? Pasirodo, liūtas tarsi talismanas šeimą lydi per kelias kartas: „Mano tėtė Leonas, vyro Zodiako ženklas – Liūtas, Leonardu sūnų pavadinome, todėl ir masažo kabinetas gavo tokį vardą. Tačiau liūtas ne tik mielas, minkštas, bet kartais draskosi, nes turi nagus, patirti tai buvo netikėta ir man pačiai.“
Žino, kas yra sužeidimai kare
Apie masažuotojos specialybę svajojusi nuo mokyklos laikų, Leonilė daugiausia patirties įgijo dirbdama Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos karių reabilitacijos centre Druskininkuose.
„Dabar man lengva dirbti, nes karių reabilitacijos centre supratau, kas yra krūvis. Nuo 2015 metų ten atvykdavo ir Rytų Ukrainoje sužeisti ukrainiečiai, taigi realiai mačiau, kad karas Ukrainoje prasidėjo tikrai ne 2022 metais, kaip daugeliui atrodo. Ten supratau, kas yra gydomieji masažai, kai ne nuo įtampos dirbant kompiuteriu nugarą skauda. Turėjau išmokti masažuoti po sužeidimų, neužgauti jų padarinių, plokštelių ir panašiai“, – sako Leonilė.
Pora įsikūrė Dzūkijos sostinėje, nes Alytuje, kunigaikštienės Birutės pėstininkų batalione dirbo vyras, o Leonilė po motinystės atostogų nebegrįžo į reabilitacijos centrą. Karo atveju ji būtų atsidūrusi pirmosiose rezervo gretose, jokių išlygų įstatymas jaunai mamai nenumatė.
„Mūsų nenorėjo girdėti“
Leonilė pasidžiaugia, kad jų šeimai Alytuje sekėsi gerai, 11-os mėnesių amžiaus sūnus pradėjo lankyti lopšelį darželį „Pasaka“ ir tai „buvo tikra pasaka, nes jam labai patiko.“ Vėliau lankė lopšelį-darželį „Obelėlė“, tėvai planavo, kad čia lankys ir priešmokyklinio ugdymo klasę. Kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkė naujiena, kad vietoj dviejų klasių formuojama viena ir sūnui teks eiti į Panemunės progimnaziją – už tėvus taip suplanavo politikai.
„Mane asmeniškai labai palietė tai, kad mūsų, tėvų, nuomonės niekas nenorėjo išgirsti. Kaip vėliau sužinojome, ši pertvarka buvo planuojama nuo 2021 metų, bet viskas daroma paskutinėmis minutėmis – vienus vaikus įstaigoje paliekame, o kitus išmetame. Man tai nesuvokiama, juk per dvejus metus buvo galima viską pertvarkyti ramiai, be streso. Nemačiau kitos išeities šioje situacijoje, kaip tik kovoti už visų lygias galimybes – kai palietė vaiką, liūtas pradėjo riaumoti,“ – atvirai kalba Leonilė.
Nors politikai priėmė tėvams nepalankų sprendimą, šie rankų nenuleido.
Daugiau sužinokite skaitydami laikraščio „Alytaus naujienos“ 14016-ąjį numerį.
© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma
℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas*
* Išskyrus atvejus, kai sudaroma raštiška sutartis.
Kreiptis el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt,
tel. 0 315 51449
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Tik ir šie valdžioje…
Komentaras
Tik ir šie valdžioje išsilaiko savo nekompetencijų dėka, kad. Švietimo sistema, kur tradicinių partijų branduoliai pedagogai ir medikai, atšlifuoti. Kad išsaugant darbo vietas saviems, o tai tas pats kas galimybė išgyvent Alytuj kitų saskaita, šie išsilaiko valdžioje ir išgyvena Alytuj. Tai jie apie trečdalis iš visų turinčių teisę balsuot užtvirtina. O neišsilaikė ir neišgyveno Alytuj, kas to nenorėjo suvokt, nuo Nepriklausomybės pradžios apie pusė tada buvusių alytiškių. Nuo tada apie 80 tūkstančių alytiškių iki dabar oficialiai skelbias apie 50 tūkstančių alytiškių.