Kuo skiriasi dantų gydymas valstybinėse klinikose nuo gydymo privačiai? (1)

Odontologijos klinika

Ne kiekviena odontologijos klinika savo pacientams siūlo pigų gydymą. Taip yra dėl to, kad ne visi pacientai tinkamai įvertina faktą, kad lankosi ne valstybinėje, o privačioje klinikoje. Būtent skirtumai tarp viešo ir privataus sektoriaus lemia paslaugų kainos skirtumus. Norintiems kreiptis į odontologus derėtų iš anksto pasidomėti procedūrų kainomis, nes ne visiems jos bus priimtinos.

Kokie yra esminiai skirtumai tarp valstybinių ir privačių klinikų?

Bene svarbiausias akcentas yra tas, kad valstybėse klinikose gydymas atliekamas nemokamai. Tai reiškia, kad esant dantų problemoms, į valstybinę kliniką kreipiatės iš anksto užsiregistravę. Ten pats gydymas bus atliekamas nemokant nė cento. Bet, už sunaudotas medžiagas jūs turėsite sumokėti patys. Pavyzdžiui, valstybinėje odontologijos klinikoje už pieninio danties ištraukimą jūs nemokėsite nieko. Tačiau, privačioje klinikoje už šią procedūrą ko gero teks atseikėti iki kelių dešimčių eurų.

Privačiose odontologijos klinikose Vilniuje ar kitame mieste mokama už viską - tiek darbą, tiek ir medžiagas. Geriausia tai, kad tokios klinikos lengviau priima pacientus. Tai reiškia, kad nereikia laukti mėnesių mėnesius, kad būtumėte priimami. Valstybinėse įstaigose dirbantys odontologai jus ko gero priims negreitai, nes eilės tokiose vietose yra milžiniškos. Aišku, esant ekstriniam atvejui viešos įstaigos privalo tokius pacientus priimti be eilės. Ekstriniams atvejams priskiriamos situacijos kuomet pacientui skauda dantis ir jis to skausmo nebegali pakelti.

Privačios klinikos greičiau priima pacientus, o svarbiausia, net ir nesant svarbiam atvejui daug kur galite būti priimami iš karto.

Kas liečia paslaugų kainas, būtina suprasti, kad valstybinėse klinikose nieko mokėti už darbą nereikės tik tuo atveju, jeigu būsite apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu. Jeigu dirbate oficialiai, tuomet nieko daryti jums nereikia, nes mokestis atskaičiuojamas automatiškai nuo jūsų atlyginimo. Bet, jeigu nedirbate ar dirbate savarankiškai, tuomet privalomojo sveikatos draudimo mokestį turite susimokėti patys. Jo nesusimokėję, būsite nedrausti, o tai reiškia, kad ir valstybinėse odontologijos klinikose teks mokėti pilną gydymo kainą.

Privati odontologijos klinika siūlo platesnį paslaugų sąrašą

Taip pat reikia paminėti, kad privačių odontologijos klinikų pagrindinis privalumas yra tas, kad jos gali pasiūlyti žymiai platesnį procedūrų sąrašą. Tokiose vietose atliekamos netgi labai sudėtingos žandikaulio operacijos. Taip pat čia atliekamos implantavimo bei protezavimo procedūros.

Jeigu norite baltos šypsenos ar tiesių ir gražių dantų, vargu ar apsieisite be privačių klinikų. Mat, tik čia teikiamos tokios paslaugos kaip dantų balinimas, estetinis plombavimas, dantų poliravimas ir t.t. Valstybinėse odontologijos kabinetuose vargu ar bus atliekamos dantų grąžinimo procedūros.

Pabrėžiama, kad privačios klinikos taip pat prekiauja dantų balinimo produktais. Jie gali jums pasiūlyti specialias priemones, kuriomis patys galėsite balinti savo dantis be jokių sudėtingų procedūrų. Privačias klinikas tokių produktų įsigijimui būtina rinktis todėl, kad tik jos gali patvirtinti ar tam tikros medžiagos yra saugios naudojimui.

Privačias odontologijos klinikas rekomenduojama rinktis tiems, kurie nori laiku gauti gydymą, o ne stovėti eilėse kelis mėnesius.

Protezavimas-implantavimas.lt

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.