Kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gos kai­me – abi­pu­sė nau­da (178)

zemdirbiai
Sie­kian­tiems to­bu­lė­ti ūki­nin­kams – ge­ra ži­nia. Nuo lap­kri­čio 20 iki gruo­džio 21 die­nos jie ga­li pre­ten­duo­ti į pa­ra­mą pa­gal Lie­tu­vos kai­mo plėt­ros 2014–2020 m. pro­gra­mos (KPP) prie­mo­nės „Kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gos, ūkio val­dy­mo ir ūki­nin­kų pa­va­da­vi­mo pa­slau­gos“ veik­los sri­tį „Pa­ra­ma pa­si­nau­do­ti kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­go­mis“.

Pro­fe­sio­na­lūs mo­ky­mai įvai­rio­mis te­mo­mis

Pa­gal veik­los sri­tį ūki­nin­kai, jau­nie­ji ūki­nin­kai ir ki­ti že­mės val­dy­to­jai, miš­ko val­dy­to­jai, kai­mo vie­to­vė­se vei­kian­čios la­bai ma­žos, ma­žos ir vi­du­ti­nės įmo­nės ga­li pre­ten­duo­ti į pa­ra­mą mo­ky­mams že­mės ūkio veik­los val­dy­mo rei­ka­la­vi­mų ir ge­ros ag­ra­ri­nės ir ap­lin­ko­sau­gos būk­lės stan­dar­tų lai­ky­mo­si, eko­no­mi­nės ir ap­lin­ko­sau­gi­nės veik­los miš­ko val­do­je, įmo­nių eko­no­mi­nės veik­los, in­teg­ruo­tų au­ga­lų ap­sau­gos prie­mo­nių, ku­rios ma­žin­tų pes­ti­ci­dų nau­do­ji­mą, tai­ky­mo ir pa­na­šio­mis te­mo­mis.

Mo­ky­mus Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos nu­sta­ty­ta tvar­ka tei­kia at­rink­tas kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gas tei­kian­tis ūkio sub­jek­tas, ku­ris yra ir pa­ra­mos ga­vė­jas pa­gal Lie­tu­vos kai­mo plėt­ros 2014–2020 me­tų pro­gra­mos prie­mo­nės „Kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gos, ūkio val­dy­mo ir ūki­nin­kų pa­va­da­vi­mo pa­slau­gos“ veik­los sri­tį „Pa­ra­ma pa­si­nau­do­ti kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­go­mis“.

2020–2022 me­tais ūki­nin­kai, jau­nie­ji ūki­nin­kai ir ki­ti že­mės val­dy­to­jai pa­gal veik­los sri­tį pa­si­da­lys 167 945 Eur, miš­ko val­dy­to­jams šiam lai­ko­tar­piui skir­ta 64 500 Eur pa­ra­mos. Kai­mo vie­to­vė­se vei­kian­čios la­bai ma­žos, ma­žos ir vi­du­ti­nės įmo­nės at­ei­nan­čius dve­jus me­tus da­ly­sis 46 500 Eur, miš­ko val­dy­to­jai – 64 500 Eur.

Rei­ka­la­vi­mai – pa­gal pa­reiš­kė­jų veik­los kryp­tį

Gau­ti pa­ra­mą vi­sai ne­su­dė­tin­ga. Svar­biau­sia pa­reiš­kė­jams ne­tu­rė­ti įsi­sko­li­ni­mų Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bės biu­dže­tui ir Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­dui bei ne­tu­rė­ti fi­nan­si­nių sun­ku­mų – ne­bū­ti ban­kru­tuo­jan­tiems ar­ba lik­vi­duo­ja­miems. Tie­sa, ūki­nin­kai, jau­nie­ji ūki­nin­kai ir ki­ti že­mės val­dy­to­jai, už­si­i­man­tys že­mės ūkio veik­la, be to, dar tu­ri bū­ti val­dos val­dy­to­jai, įre­gist­ra­vę že­mės ūkio val­dą Lie­tu­vos Res­pub­li­kos že­mės ūkio ir kai­mo ver­slo re­gist­re, taip pat nu­ro­do­ma, kad jų ūkio eko­no­mi­nis dy­dis, iš­reikš­tas pro­duk­ci­jos stan­dar­ti­ne ver­te, pa­raiš­kos tei­ki­mo mo­men­tu tu­ri bū­ti ne ma­žes­nis kaip 4 000 Eur.

Į pa­ra­mą kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­goms pre­ten­duo­jan­tys miš­ko val­dy­to­jai as­me­niš­kai taip pat tu­ri bū­ti val­dos val­dy­to­jai, įre­gist­ra­vę že­mės ūkio val­dą Lie­tu­vos Res­pub­li­kos že­mės ūkio ir kai­mo ver­slo re­gist­re, o jų miš­ko val­da tu­ri bū­ti ne ma­žes­nė kaip 1 ha, ver­ti­nant pa­gal Ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to ka­dast­ro duo­me­nis.

La­bai ma­žos, ma­žos ir vi­du­ti­nės įmo­nės tu­ri ati­tik­ti smul­kio­jo ir vi­du­ti­nio ver­slo sub­jek­to sta­tu­są, api­brėž­tą Lie­tu­vos Res­pub­li­kos smul­kio­jo ir vi­du­ti­nio ver­slo plėt­ros įsta­ty­me, ir veik­ti kai­mo vie­to­vė­se.

Pa­raiš­kos – tik elek­tro­ni­nės

Pa­raiš­kos tu­ri bū­ti tei­kia­mos elek­tro­ni­ne for­ma, už­pil­dant ŽŪ­MIS elek­tro­ni­nę do­ku­men­to for­mą, nau­do­jan­tis ŽŪ­MIS por­ta­lo in­ter­ne­ti­ne pri­ei­ga ad­re­su https://zu­mis.lt. Pri­de­da­mi do­ku­men­tai tu­ri bū­ti elek­tro­ni­nės for­mos (po­pie­ri­nis do­ku­men­tas – nu­ske­nuo­tas). Pa­raiš­ka ŽŪ­MIS tu­ri bū­ti pa­teik­ta ne vė­liau kaip iki kvie­ti­mo teik­ti pa­ra­mos pa­raiš­kas pas­ku­ti­nės die­nos 24 val.

Sil­pny­bes ra­gi­na pa­vers­ti stip­ry­bė­mis

Ma­ri­jam­po­lės ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas ir Že­mės ūkio rū­mų at­sto­vas Ma­ri­jam­po­lės re­gio­ne Si­gu­tis Jun­du­las sa­ko, kad šiuo­lai­ki­niai ūki­nin­kai yra iš­si­la­vi­nę ir la­bai in­te­lek­tu­a­lūs. Ta­čiau net ir dau­giau­sia ži­nan­tiems žem­dir­biams daž­nai iš­ky­la klau­si­mų, į ku­riuos at­sa­ky­mų sa­va­ran­kiš­kai ras­ti ne­pa­vyks­ta.

– Ypač daug klau­si­mų ky­la jau­nie­siems ūki­nin­kams, ku­rie te­ori­nių ži­nių tu­ri, ta­čiau prak­ti­nių pa­ta­ri­mų sto­ko­ja. Daug klau­si­mų ky­la ūki­nin­kams, no­rin­tiems ūki­nin­kau­ti ap­lin­kai pa­lan­kes­niu bū­du: kaip ge­rin­ti dir­vą, kaip ir ko­kius nau­do­ti au­ga­lų ap­sau­gos pro­duk­tus. Daž­nai žem­dir­biai pa­si­me­ta, ar tei­sin­gai vyk­do eko­no­mi­nę ūkio veik­lą. Pui­ki pa­gal­ba to­kiais at­ve­jais yra įvai­rūs mo­ky­mai bei kon­sul­ta­ci­jos.

Fan­tas­ti­ka, kad kon­sul­ta­ci­nę pa­gal­bą žem­dir­biai ir miš­ki­nin­kai ga­li gau­ti, nau­do­da­mie­si pa­ra­ma. Juk ne vi­si ga­li sau leis­ti bran­gius kur­sus, mo­ky­mus ar se­mi­na­rus, to­dėl la­bai ra­gi­nu žem­dir­bių ir ūki­nin­kų ben­druo­me­nę iš­si­aiš­kin­ti sa­vo sil­pną­sias vie­tas bei jas stip­rin­ti ar­ba pa­vers­ti stip­rio­sio­mis kon­sul­tuo­jan­tis su sa­vo sri­čių pro­fe­sio­na­lais ir ži­no­vais, – kal­bė­jo S. Jun­du­las.

 

logo

 

Užs. Nr. 0118

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.