Kompiuteriniai žaidimai kaip priemonė atsipalaiduoti (0)

kompiuteriniai zaidimai

Vaizdo žaidimų industrijos populiarumas auga žaibiškai, todėl žaidėjai visame pasaulyje gali mėgautis vis naujų, stulbinančių žaidimų pasirinkimu. Šio laisvalaikio užsiėmimo žavesys slypi galimybėje tapti mitiniais herojais, legendiniais lenktynininkais, ar karo didvyriais ir leistis į neįtikėtinus nuotykius pasirinktoje virtualioje aplinkoje. Faktas, kad vakaras praleistas žaidžiant žaidimą atitraukia nuo dienos realijų ir dažnam sukelia išties neeilines emocijas. Internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“ kviečiai pažvelgti į kompiuterinius žaidimus ne tik kaip į smagų hobį, bet ir kaip į priemonę, padedančią atsipalaiduoti.

Raminanti veikla

Kompiuteriniai žaidimai – tai pramoga, kuri įtraukia žaidėją į veiklą, sutelkia dėmesį į žaidime besirutuliojantį veiksmą ar net leidžia susikurti viską nuo nulio. PC, „Nintendo“, „Xbox One“ ar PS4 žaidimai kaip „Minecraft“ populiarumu lenkia daugelį modernių kūrinių ir netgi ilgamečių serijų, žaidimas skirtas visoms amžiaus grupėms, o žaidimo pasaulis – jūsų žaidimų aikštelė. Šiame skaitmeniniame nuotykyje galite iš kubelių statyti ir sukurti praktiškai bet ką. Tai suteikia galimybę plėtoti kūrybiškumą. Daugelis kitų „indie“ žanrui priklausančių žaidimų, tokių kaip „Animal Crossing: New Horizons“ ar „Stardew Valley“, suteikia progą užsiimti ūkininkyste, žvejyba ir begale panašių veiklų. Net ir virtualiame pasaulyje, šie užsiėmimai atpalaiduoja itin efektyviai.

Stresą mažinantis veiksmas

Ne tik ramaus pobūdžio žaidimai gali padėti atsipalaiduoti ir valdyti stresą. Veiksmo kupini nuotykiai įtraukia į įvykių verpetą, o tai taip pat gali teigiamai paveikti savijautą. Visapusiškas įsitraukimas į žaidime besirutuliojantį veiksmą sukaupia žaidėjo dėmesį, todėl pašalinės mintys paliekamos už kovos lauko ribų. Pasinerdami į intensyvaus veiksmo kupinus žaidimus, kaip „DOOM” ar „Battlefield 5“, žaidėjai neturi laiko atsikvėpti, bei turi išlikti akylūs norėdami sėkmingai įvykdyti jiems pateiktas užduotis. Negana to, tokių žaidimų pasaulyje kiekvienas žaidėjas tampa nepažeidžiamu protagonistu, o tokia patirtis gali smarkiai pakelti pasitikėjimo savimi pojūtį.

Sunkiai išplėštos pergalės

Kartais žaidimuose pasiekti pergalę ar įvykdyti užduotį neužtrunka itin daug laiko, nors jos ir reikalauja susikaupimo bei šokių tokių pastangų. Tokios pergalės gali aktyvinti žaidėjų savijautą bei įkvėpti džiaugtis mažomis pergalėmis kas kartą. Pasaulis už vaizdo žaidimų ribų dažnai veikia priešingu principu: visi pasiekimai darbe, moksle ir gyvenime užtrunka, kainuoja daug pastangų. Tiek mažos, tiek didelės pergalės suteikia džiaugsmą, kuris padeda atitrūkti nuo streso, atsipalaiduoti ir pažvelgti į stresą keliančius rūpesčius kitu kampu. „Grand Theft Auto“ serija, „The Witcher“ trilogija, „Horizon Zero Dawn“ žaidimai ir kiti panašūs kūriniai pasižymi motyvuojančiomis pasiekimų bei lygių sistemomis. Tokia sistema gali padėti įsisavinti faktą, jog kiekviena maža pergalė veda žaidėją vis arčiau pagrindinio tikslo – tiek žaidime, tiek už jo ribų.

Nuoširdus bendradarbiavimas

Veikla išvien su draugais žaidime suteikia bendrystės ir artumo jausmą. Esminiai šio tipo žaidimų elementai yra komandinis darbas ir bendras tikslas. Tokiuose žaidimuose visi laimi tik tuomet kai komandoje nėra konkurencijos. Kooperatiniai žaidimai apima įvairius žanrus, nuo „Human: Fall Flat“, priklausančio „indie“ žanrui, iki nuožmių „Call of Duty“ serijos komandinių šaudyklių. Dažnai, žaisdami kooperatinius žaidimus, žaidėjai naudojasi bendravimo programomis, todėl prie veiksmo prisideda ir tiesioginės komunikacijos aspektas. Komunikacija su draugais ir bendradarbiavimas žaidime kartu sukuria stiprų ryšį, kuris dažnai tęsiasi ir už ekranų.

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.