Kokio tipo pamatus rinktis?

pamatai
Kai planuojamos tam tikros paskirties pastato statybos, pirmiausia vertėtų pagalvoti apie tai, kokio tipo pamatus pasirinksite. Galimybių yra iš tiesų nemažai, tad kiekvienoje situacijoje galima atrasti pačius palankiausius sprendimus. Galime išskirti tris pagrindinius pamatų tipus, kurie praktikoje yra naudojami kone dažniausiai: įvertinę pagrindines jų savybes priimti tam tikrą sprendimą galėsite gerokai paprasčiau.

Juostiniai pamatai

Juostiniai pamatai šiandien yra vieni populiariausių. Jie yra skirstomi į dvi rūšis – tai gali būti monolitiniai arba surenkamieji pamatai (tinkamesnis pasirinkimas priklauso nuo konkrečių geologinių sąlygų). Juostinius pamatus nusprendžiama taikyti tada, kai gruntas yra aukštai, o surenkamieji juostiniai pamatai – kai yra iškilusi grunto pasislinkimo grėsmė. Juostinius pamatus rekomenduojama rinktis tada, kai pastate planuojama įsirengti rūsį (jei pasirenkami kito tipo pamatai, tokia galimybė ne visada yra įmanoma). Įrengimo procesas yra ganėtinai greitas ir paprastas, todėl tai nereikalauja pernelyg didelių darbo jėgos ir laiko sąnaudų.

Plokštuminiai pamatai

Plokštuminiai pamatai mūsų šalyje yra taikomi ganėtinai trumpą laiką, todėl jie dar nespėjo įgyti pakankamai didelio populiarumo. Vis dėlto, tokia pasirinkimo galimybė taip pat verta jūsų dėmesio: šio tipo pamatai gali būti įrengiami tais atvejais, kada gruntas yra ganėtinai silpnas, ir kada siekiama, kad pastato energetinis efektyvumas būtų kiek įmanoma didesnis. Plokštuminiai pamatai yra padengti polistirolo sluoksniu ir pasižymi itin aukšta šilumine varža, todėl tai turi teigiamą poveikį pastato apšiltinimui. Plokštuminiai pamatai yra vientisa konstrukcija, todėl užtikrinama, kad pastato deformacijų tikimybė bus kiek įmanoma mažesnė. Nors šių pamatų privalumai skamba tikrai viliojančiai, tačiau jie gali būti įrengiami ne visais atvejais (jie yra ganėtinai reiklūs grunto kokybei), be to, labai svarbu atsirinkti tinkamas pastato statybines medžiagas (geriausia rinktis lengvesnes). Pasirinkus šio tipo pamatus reikės atsisakyti rūsio.

Poliniai pamatai

Polinių pamatų įrengimo procesas yra ganėtinai panašus į juostinių pamatų, tačiau pastaroji pasirinkimo galimybė ne visada yra palanki, kuomet planuojamos ganėtinai didelių pastatų statybos. Poliniai pamatai gali būti tikras išsigelbėjimas, kuomet gruntiniai vandenys yra labai aukštai, ar kada pats gruntas nėra pakankamai tankus: tokiose situacijose įrengti kitų tipų pamatus ne visada yra įmanoma. Šio tipo pamatų įrengimas yra vienas pigiausių, tad ši galimybė neretai yra pasirenkama tais atvejais, kuomet siekiama sutaupyti pinigų. Polinius pamatus neretai nusprendžiama įsirengti tais atvejais, kada norima, kad pamatų įrengimo kaina būtų kuo mažesnė, o įrengimo trukmė būtų ganėtinai trumpa. Nors šio tipo pamatai turi iš tiesų nemažai privalumų, tačiau svarbu žinoti, kad pasirinkę tokią galimybę negalėsite įsirengti rūsio. Jei tai nėra aktualu, poliniai pamatai tikrai gali puikiai pasiteisinti. Svarstote apie tokį pasirinkimą? Galite tiesiog spausti čia, ir gausite visą jus dominančią informaciją.


 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.