Kokį poveikį automobiliams gali sukelti oro sąlygos? (0)

Saulė ir ultravioletiniai spinduliai
Ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti automobilio dažų sluoksnį. Dėl to ant automobilio gali atsirasti dėmės. Taip pat ilgainiui gali išblukti pirminė automobilio spalva. Dėl saulės gali pasireikšti ir dažų skilinėjimai, kurie skatina rūdžių atsiradimą. Ypatingą žalą saulė kelia iš gumos pagamintoms automobilio detalėms. Dėl saulės poveikio jos susidėvi ir praranda elastingumą. Per didelis šilumos kiekis gali pakenkti ir automobilio salonui. Tiesioginiai saulės spinduliai skatina sėdynių, diržų ir plastikinių detalių įkaitimą. Tai gali pakenkti jų ilgaamžiškumui bei estetinėms savybėms.
Lietus ir drėgmė
Lietus ir drėgmė taip pat nėra palankūs automobilio būklei. Į automobilį patekęs vanduo gali sukelti rūdžių atsiradimą, elektroninių sistemų gedimus ir pan. Su vandens patekimo į automobilį grėsme dažniausiai susiduria tie vairuotojai, kurie savo transporto priemonę laiko lauke be jokios apsaugos. Drėgmė gali prasiskverbti ir į vidinius automobilio komponentus – stabdžių sistemą, variklį ir pan. Dėl to gali pasireikšti korozija.
Sniegas ir šaltis
Dėl didelio šalčio ir sniego, žiemą automobiliai tikrai susiduria su papildomais iššūkiais. Šalčio poveikis ypač žalingas akumuliatoriui. Taip pat šaltis gali neigiamai paveikti tepalų ir skysčių klampumą. Tinkamas klampumo savybes praradę tepalai ir skysčiai gali pakenkti variklio darbui ir kuro sunaudojimo efektyvumui. Sniegas ir ledas žalą daro ir automobilio išorei. Netinkamai atliktas ledo gramdymo arba sniego valymo procesas gali subraižyti automobilio išorines dalis bei langus. Užšalęs sniegas taip pat gali paskatinti išmetimo sistemos užsikimšimą.
Karštis ir temperatūrų svyravimai
Ekstremalus karštis vasarą ir staigūs temperatūros svyravimai taip pat daro neigiamą įtaką automobilio būklei. Ypatingai aukšta temperatūra daro neigiamą poveikį varikliui. Ekstremalus karštis gali pakenkti ir aušinimo sistemai. Jeigu su aukštos temperatūros sąlygomis automobilis susiduria labai dažnai, gali pasireikšti ir guminių bei plastikinių detalių pažeidimai. Ryte ir vakare pasireiškiantys dideli temperatūrų svyravimai gali sukelti kondensaciją automobilio salone. Tai gali neigiamai paveikti vidaus interjerą ir elektroninių komponentų darbą.
Kaip apsaugoti automobilį nuo gamtos išdaigų?
Vieno ar kito tipo stoginės – efektyviausia, patogiausia ir finansiškai palankiausia apsaugos priemonė, kuri saugo automobilį nuo visų gamtos išdaigų. Dėl savo efektyvumo ir paprastumo, stoginės automobiliams tampa vis populiaresniu vairuotojų pasirinkimu. Jos suteikia veiksmingą apsaugą nuo visų oro sąlygų poveikio. Be to, stoginės automobiliams leidžia išvengti ir įvairių mechaninių pažeidimų – dažų nusilupimo, korozijos, rūdžių ir pan. Stoginė pasirūpina ir automobilio švara, nes ant jo nelieka nuosėdų, kurias įprastai palieka sniegas ir lietus. Jos pasitarnauja ir vairuotojų komforto labui, nes žiemą jie gali išvengti sniego ir ledo valymo darbų. Šiais laikais galimi įvairiausi stoginių tipai. Modernios stoginės automobiliams gali būti efektyviai pritaikomos prie skirtingų statinių, kiemo aplinkos, lauko teritorijos dydžio ir pan. Todėl tikrai galima teigti, kad stoginės automobiliams yra visada pasiteisinanti investicija, kuri ne tik apsaugo transporto priemonę nuo įvairių gamtos išdaigų, bet ir padeda išlaikyti puikią jos būklę ištisus metus.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą