Kodėl briketais šildytis yra geriau? (1)

mediena
Tie, kurie turi kieto kuro katilą, dažnai nesutaria, tai koks gi kuras yra geriausias? Žinoma, viskas priklauso ne tik nuo kuro savybių, bet ir nuo jūsų asmeninių aplinkybių. Pavyzdžiui, jei turite nuosavą mišką ir reikiamą kiekį malkų galite pasigaminti patys – tai gali būti pigesnė alternatyva. Tačiau šiame straipsnyje norime aptarti būtent briketus ir kuo ši kuro rūšis daugeliu atvejų yra pranašesnė už malkas, granules ir kitą kietą kurą.

Briketai pasižymi aukšta energetine verte

Briketai yra gaminami ir medžio drožlių ar pjuvenų, likusių po medienos apdirbimo. Dažniausiai tai beržo, ąžuolo, uosio ar kito kietmedžio mediena. Iš esmės briketai yra pagaminti iš atliekų, tai leidžia efektyviai išnaudoti turimus resursus. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pjuvenos ir drožlės negali būti tokios pat kaitrios, kaip tos pačios medienos malkos. tačiau tai nėra tiesa. Gamybos metu drožlės yra smarkiai suspaudžiamos, todėl gaunamas kietas gaminys – briketas – yra didesnio arba labai panašaus tankio kaip ir tos pačios rūšies malkos.

Aukštai briketų energetiniai vertei įtakos turi ir jų sausumas. Briketai sunkiai sugeria drėgmę iš aplinkos, todėl net ir ilgai sandėliuojami išlieka sausi. Tai leidžia užtikrinti aukštą energetinį efektyvumą. Briketai ne tik efektyviai sudega (taip mažiau teršdami katilą), bet ir skleidžia mažai dūmų, kvapo. Tai itin aktualu tankiai apgyvendintose gyvenvietėse, kur nuolatiniai dūmai ir nemalonus kvapas iš kamino gali pagadinti net ir geriausių kaimynų santykius.

Briketus lengva sandėliuoti

Briketai, skirtingai nei malkos, yra gaminami taisyklingos formos, taigi juos galima labai ekonomiškai sudėti ir jie užima mažiau vietos, nei to pačio energetinio efektyvumo malkos ar granulės. Briketai yra pakuojami į aplinkos poveikiui atsparius maišus, o šie yra kraunami ant palečių. Tai leidžia paletes surikiuoti vieną šalia kitos ir turėti labai kompaktiškas kuro atsargas visai žiemai. Briketus galima laikyti ir lauke, lauko pašiūrėje, malkinėje, tačiau geriausia (ypač jei planuojama laikyti ilgai) briketus laikyti viduje, pavyzdžiui, bent minimaliai šildomame garaže.

Briketai yra ekonomiški

Turint omeny, kad briketai yra kaitresni už daugelį malkų, jie yra ekonomiškas kuras. Be to, jie tinka bet kuriam jūsų turimam katilui, krosnelei ar židiniui. Jei norint kūrenti granulėmis reikia įsigyti specialų katilą, tai briketus galite kūrenti jūsų jau turimame katile ar krosnyje.

Briketų kainos svyruoja priklausomai nuo sezono, todėl jei planuojate jais šildytis visą žiemą – briketus verta įsigyti pavasarį ar vasaros pradžioje. Žinoma, tokiu atveju reikia turėti vietos, kur sandėliuoti briketus. Internetu galite įsigyti briketus iš bet kurio Lietuvos miesto ar kaimo vietovės, o kietąjį kurą pardavinėjančios įmonės briketus pristatys Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste ar miestelyje.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.