Ko reikia norint įsirengti židinį namuose? (1)

zidinys
Židinys – daugelio žmonių svajonė, vieniems ji įgyvendinama lengvai, o kitiems taip ir lieka tik svajonė. Geriausia, jeigu židinio planavimas atliekamas dar namo projektavimo būsenoje. Šioje stadijoje svarbu suplanuoti kaminą ir dūmtraukį ir juos įrengti tinkamoje namo vietoje. Jeigu to nesuplanavote, o tik pradėję namuose gyventi nusprendėte židinį įsirengti, ar tai pavyks, priklausys nuo aplinkybių.

Židinys paprastai yra planuojamas namo centre, kad jo skleidžiama šiluma tolygiai pasklistų po namų patalpas. Labai svarbu žinoti, kad dūmtraukis ir židinys yra vienas nuo kito neatsiejami dalykai, todėl taip paprastai pakeisti židinio vietos nepavyks. Taigi, jeigu neįrengėte dūmtraukio, tam tikrais atvejais galima sumontuoti atskirai pristatomą metalinį dūmtraukį.

Šiandien rinkoje siūlomas židinių asortimentas toks platus, kad galima pasiklysti. Jie gali būti kampiniai, panoraminiai iš dviejų ar net trijų pusių, įspūdingai atrodantys svetainės viduryje ar atskiras erdves jungiančioje sienoje. Tačiau pagrindinis židinio pasirinkimo kriterijus priklauso nuo to, kokią paskirtį jis atliks – bus pagrindinis šildymo šaltinis ar labiau kaip interjero detalė.

Dažnam ar nuolatiniam kūrenimui, reikėtų rinktis židinį ketiniu ugniakuru, kuris pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu karščiui. Be to, ketaus židiniai geriau paskirsto ir žymiai plačiau ir spinduliuoja šilumą, kadangi šilumą skleidžia ir pats korpusas. Šie židiniai yra patikimi ir tarnauja kelis dešimtmečius.

Tuo tarpu, jeigu jūsų tikslas naudoti židinį tik namų jaukumui sukurti, plieniniai židiniai – puikus pasirinkimas. Šių židinių tiek apdailos, tiek ir dizaino pasirinkimas daug platesnis, todėl nesudėtingai pritaikysite jį bet kokio stiliaus interjere. Paprastai tai dviguba konstrukcija pasižymintys korpusai, kurie patys nekaista, juos galima statyti arti sienos ar baldų.

Renkantis ketaus židinį nuolatiniam šildymui, verta rinktis jį su mažiau stiklo, o štai plieninius galite rinktis be jokių apribojimų. Pastarieji gali būti komplektuojami su šilumokaičiu, tokiu atveju jį galima jungti prie centrinės šildymo sistemos. Tokie židiniai puikiai tarnauja nedidelės kvadratūros namuose ar sodo nameliuose, kuriuose tarnauja kaip antrinis arba nenuolatinis šildymo šaltinis.

Labai svarbu, kad patalpoje, kurioje kūrenamas židinys būtų įrengtas efektyvus vėdinimas arba ventiliacija.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.