Knyga, sriuba, pokalbiai sustiprino bendrystę (0)
Santaikos parapijos ir bendruomenės šventė „Dabartis ir tradicijos“, sujungusi tikėjimą, krašto istoriją, kultūrą ir nuoširdų žmonių bendravimą, prasidėjo mišiomis, kurias Kristaus Karaliaus bažnyčioje aukojo kunigas Miroslavas Dovda. Buvo meldžiamasi už gyvus ir mirusius Santaikos kaimo gyventojus, prisimenant bendruomenės praeitį ir puoselėjant gražias tradicijas. Po maldos susirinkusieji dalyvavo Elvyros Biliūtės-Aleknavičienės knygos „Liepsnojančios širdys“ pristatyme. Knygoje pateikiamos biografinės apybraižos, pasakojama Santaikos parapijos ir bažnyčios istorija, saugomi krašto žmonių gyvenimo ir tikėjimo liudijimai.
Po prasmingos dienos pradžios šventė persikėlė į kultūros namus, kur vyko dainų, šokių ir kulinarinio paveldo popietė-piknikas. Susirinkusius džiugino kapelos „Klajokliai“, tautinių šokių kolektyvo „Narpulis“ ir vokalinės grupės „Gija“ pasirodymai.
Šventės metu netrūko jaukių akimirkų – buvo pasveikinti naujakuriai, verdama bendruomeniškumo sriuba, veikė žaidimai vaikams. Bendruomeniškumo sriuba ir suneštinės vaišės bei nuoširdūs pokalbiai dar labiau sustiprino bendrystės jausmą.
Ieva Grigaitienė
Rasa Navakauskienė
Komentarai
Palikite savo komentarą