Kiek veiksmingi prezervatyvai? (96)

sargiai
Prezervatyvai yra lengvai prieinamas kontracepcijos metodas, kurį visuomenė gali įsigyti be recepto.

Todėl prezervatyvai yra populiari kontracepcijos priemonė.

Nors rinkoje yra prezervatyvų tiek vyrams, tiek moterims, vyriškus prezervatyvus lengviau naudoti ir jiems teikiama pirmenybė. Prezervatyvai nedaro įtakos asmens vaisingumui, tačiau apsaugo nuo pastojimo.

Nė vienas kontracepcijos metodas nėra parduodamas kaip 100 proc. veiksmingas, apsaugantis nuo pastojimo lytiškai aktyviems partneriams. Vis dėlto kai kurie žmonės dėl savų priežasčių gali nenorėti pastoti, tačiau nenori riboti savo lytinio aktyvumo. Asmens pasirinktas kontracepcijos metodas priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip sveikata, lytis, amžius, lytinių santykių dažnumas ir šeimos ligos istorija.


 

Prezervatyvai suteikia daugiau nei kontracepciją

Prezervatyvai tinka daugumai žmonių, jei tik vyras nori prisiimti atsakomybę už kontracepcijos priemonių tvarkymą. Jie taip pat suteikia partneriams papildomą apsaugą nuo lytiškai plintančių infekcijų jei jie neturi monogaminių santykių arba šiuo metu ar praeityje turėjo lytinių santykių su keliais partneriais.

Ligos paprastai perduodamos apsikeičiant kūno skysčiais. Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios infekcijos yra žmogaus imunodeficito virusas (HI)V, virusinis hepatitas, gonorėja, chlamidiozė, trichomonozė, taip pat Zikos ir Ebolos virusai. Naudodami barjerinį metodą lytinių santykių metu, partneriai gali gerokai sumažinti galimybę užsikrėsti šiomis lytiškai plintančiomis infekcijomis.


 

Prezervatyvų veiksmingumas

Efektyvių kontracepcijos priemonių naudojimas yra geras būdas sumažinti neplanuoto nėštumo galimybę. Jei asmuo, kuris nenori turėti vaikų nei šiuo metu, nei bet kada ateityje, pradeda svarstyti apie lytinius santykius su kitu partneriu, kontracepcijai reikėtų teikti pirmenybę.

Paprasčiausias būdas užkirsti kelią pastojimui - sukurti barjerą tarp ejakuliacijos metu išsiskiriančios spermos ir makšties. Jei spermatozoidai negalės patekti prie kiaušialąstės, apvaisinimas neįvyks, taigi bus panaikinta nėštumo galimybė. Tiek vyriški, tiek moteriški prezervatyvai veikia kaip talpykla spermai ir po vienkartinio naudojimo juos reikia išmesti.

Tinkamai naudojami arba idealiomis sąlygomis moteriški prezervatyvai yra 76 % veiksmingi. Tai reiškia, kad jei 100 moterų metus naudoja moteriškus prezervatyvus kaip kontracepcijos metodą, apie 22 % iš jų pastos. Palyginimui, vyriškų prezervatyvų veiksmingumas yra maždaug 88 %.

 

Patarimai, kaip užtikrinti, kad prezervatyvai apsaugotų nuo nėštumo

Prezervatyvai gal ir nėra tobuli, tačiau jie yra geras būdas sukurti apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų sluoksnį. Asmenys, kurie nenori lankytis pas gydytoją arba negali gauti recepto kitiems kontracepcijos metodams, turėtų apsvarstyti prezervatyvų naudojimą, kai pradeda lytinius santykius. Tinkamai ir reguliariai naudojant prezervatyvus galima išvengti daugelio lytiškai plintančių ligų, taip pat nepageidaujamo nėštumo.

Užtikrinkite, kad prezervatyvas būtų naudojamas tinkamai. Dažniausiai prezervatyvas nesuteikia apsaugos dėl to, kad naudotojas netinkamai jį užsidėjo. Prieš užmaudami vyrišką prezervatyvą, suspauskite jo svogūnėlį, kad pašalintumėte oro perteklių. Naudodami moterišką prezervatyvą įsitikinkite, kad vidinis žiedas siekia gimdos kaklelį.

 

Prieš naudodami prezervatyvą visada patikrinkite galiojimo datą. Prezervatyvai, pagaminti iš latekso - medžiagos, kuri senstant linkusi džiūti, todėl gali padidėti tikimybė, kad prezervatyvas naudojimo metu pasviro. Be to, prezervatyvus reikia laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, nes dėl karščio ir šviesos poveikio jie gali išdžiūti ir įtrūkti laikymo metu.

Nerekomenduojama prezervatyvo pakuotės atplėšti dantimis, nes taip galima netyčia suplėšyti prezervatyvą. Vietoj to rekomenduojama rankomis atsargiai išimti prezervatyvą iš pakuotės.

Jei prezervatyvas yra nusidėvėjęs iš vidaus, išimkite jį ir išmeskite. Apverčiant tą patį prezervatyvą, kyla rizika, kad dalis spermos pateks į makštį. Be to, labiau tikėtina, kad lytinio akto metu iš makšties išsprūsta į vidų dėvėtas prezervatyvas.

Jei kartu su prezervatyvu naudojate lubrikantus, įsitikinkite, kad jie yra vandens pagrindo. Aliejaus pagrindo lubrikantai gali suardyti prezervatyvo medžiagą, sukeldami mikroįtrūkimus, dėl kurių prezervatyvas naudojimo metu gali plyšti.

Įvykus ejakuliacijai, laikykite prezervatyvo pagrindą, kai varpa ištraukiama iš makšties. Taip užtikrinama, kad išimant varpą prezervatyvas nenuslystų ir į makštį neišsilietų sperma.

Jei prezervatyvas lytinių santykių metu plyštų ar nutrūktų, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą dėl alternatyvios skubios kontracepcijos. Tas pats galioja, jei prezervatyvas nuslysta.


 

Kaip dažnai prezervatyvai plyšta?

Duomenys apie prezervatyvų plyšimo, nuslydimo ar pratekėjimo dažnumą įvairiuose tyrimuose labai skiriasi. Apžvalgoje nuo 0,9 iki 42 % dalyvių kada nors patyrė prezervatyvo plyšimą. Nors keliuose tyrimuose pateikiami daug didesni duomenys, daugumoje tyrimų prezervatyvų plyšimo per lytinį aktą dažnis buvo nuo 0 iki 6 %.

Pavyzdžiui, neseniai atlikto amerikiečių tyrimo, kuriame dalyvavo 8603 vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, duomenimis, 6 % dalyvių nurodė, kad prezervatyvas plyšo paskutinį kartą, kai jie juo naudojosi. Skirtumo tarp vyrų, nurodžiusių apie lytinius santykius recepcijos ar insercijos būdu, nebuvo, tačiau jaunesni vyrai, vyrai, turėję daugiau lytinių partnerių, ir vyrai, kurie lytinių santykių metu buvo "apsvaigę", dažniau patyrė plyšimą.

Net trečdalis vyrų nurodė, kad kyla problemų dėl prezervatyvų prigludimo ir pojūčio, o tai savo ruožtu susiję su prezervatyvų plyšimu ar nuslydimu. Pasirinkus tinkamo dydžio prezervatyvą, atitinkantį varpos dydį, sumažėja plyšimo rizika.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.