Keto dietos pasekmės Jūsų dantims (0)

nuotr.
Norėdami atsikratyti nereikalingų kilogramų žmonės ryžtasi reikšmingai pakeisti savo mitybos įpročius. Viena iš populiariausių mitybos dietų yra keto dieta. Tačiau kaip šis mitybos planas atsiliepia Jūsų burnos sveikatai? Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai sutiko pasidalinti patirtimi. Prieš planuojant laikytis keto dietos rekomenduojame skaityti šį straipsnį.

Keto dieta ir burnos sveikata

Keto dietą sudaro labai mažai angliavandenių ir daug riebalų turintis maistas. Tai gali būti mėsa, žuvis, sūris, riešutai ir mažai angliavandenių turinčios daržovės. Tačiau ką tai reiškia burnos sveikatai? Pasak gydytojos odontologės Giedrės Gumbelevičienės tai reiškia, kad yra suvartojama gerokai mažiau cukraus. Tai yra geros naujienos Jūsų burnos sveikatai, nes valgant cukrų ant Jūsų dantų atsiranda bakterijos, kurios sudaro puikią terpę kariesui susidaryti. Taigi keto dieta Jūsų dantims turės tik teigiamą poveikį. Tačiau šis mitybos planas turi vieną minusą- tai blogas kvapas iš burnos. Dažniausiai tai yra acetono arba vaisių kvapas, o jei burnoje turite bakterijų tai gali būti dar nemalonesnis kvapas. Nors tai yra signalas, kad keto dieta veikia, daugelis žmonių nenori vaikščioti su blogu kvapu.

 

Kaip užkirsti kelią keto kvapui?

Keto kvapas paprastai yra laikinas šalutinis poveikis, kai jūsų kūnas dar nenaudoja visų ketonų, kuriuos gamina kepenys. Jūsų kūnas bus prisitaikęs prie keto, kai pradės naudoti šiuos ketonus raumenims ir smegenims maitinti. Kai prisitaikysite prie keto, blogas kvapas turėtų išnykti. Tai gali užtrukti nuo savaitės iki mėnesio. Keli patarimai gali padėti greičiau atsikratyti nemalonaus kvapo ar bent jau jį sumažinti.

 

Laikytis burnos higienos.

Visuomet pirmiausias patarimas yra laikytis tinkamos burnos higienos valant dantis du kartus per dieną švelniu dantų šepetėliu bei pasta turinčia fluoro. Taip pat labai svarbu kasdien valyti dantų siūlu ir naudoti burnos skalavimo skystį be alkoholio. Burnos skalavimo skysčiai su alkoholiu paprastai turi sausinantį poveikį, todėl venkite jų. O tam kad burna neišsausėtų ir dar labiau pagerintumėte burnos kvapą, pabandykite kramtyti gumą be cukraus.

 

Gerti daug vandens.

Kai nevalgote Jūsų kūnas nustoja gaminti seiles, o pradėję keto dietą natūraliai prarandate apetitą ir valgote mažiau. Kuo mažiau valgote, tuo Jūsų burna tampa sausesnė. Dėl šios priežasties būtina gerti daug vandens, kad burnoje nesikauptų bakterijos. Jei palaikysite tinkamą skysčių lygį tai pat turėsite daugiau energijos, todėl nepaleiskite vandens buteliuko iš rankų.

 

Sulėtinti mitybos tempą.

Užuot drastiškai pašalinus angliavandenius iš savo mitybos, viską darykite palaipsniui. Taip kūnui suteiksite laiko prisitaikyti prie pokyčių. Lengvesnis įžengimas į dietą gali turėti teigiamą įtaką Jūsų burnos kvapui. Nesakome, kad jo visiškai nebus, tačiau jis gali būti mažesnis.

 

Sumažinti streso lygį.

Sumažinkite patiriama stresą. Tai yra lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau svarbu suprasti, kad stressas ne tik sumažina seilių gamybą, bet ir lėtina baltimų virškinimą. Padidėjęs nerimas taip pat gali sukelti rūgšties refluksą, kuris sukelia blogą burnos kvapą. Taigi pradėdami naują mitybą raskite būdų sumažinti patiriamo streso lygį.

 

Taigi matyti, kad keto dieta yra sveika Jūsų dantims. Vis dėlto nemalonus kvapas iš burnos neretai būna pagrindine priežastimi šios dietos atsisakyti. Jeigu turite papildomų klausimų parašykite mums adresu info@kristoforoklinika.lt

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.