Kauno dailininkų paroda Alytaus kultūros centre. 2021 11 06–11 29 (0)

invazija
Alytuje, pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo, rengiama didelės apimties, plačiaformatė Kauno dailininkų paroda. Profesionalūs Kauno dailininkai parodoje „Invazija“, Alytaus miesto vizualaus meno mylėtojams pristato pastaraisiais metais sukurtus, pagrindinėms vizualaus meno sritims priskiriamus kūrinius. Šis projektas yra ambicingos Alytaus dailės galerijos iniciatyvos Alytuje - didžiausiame Pietų Lietuvos regiono mieste, pristatyti visų penkių didžiųjų Lietuvos miestų žymiausių profesionalių dailininkų (vizualaus meno kūrėjų) kūrybą. Alytuje, Alytaus dailės galerijos primtakės VšĮ „EGARTA“ jau buvo surengtos Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus dailininkų parodos.

Šis projektas – sekmingas Alytaus dailės galerijos vykdomos kultūrinių mainų programos, apimančios ir šeštą pagal dydį Lietuvos miestą Alytus tęsinys, vienas iš įvadinių renginių prisidedantis prie Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 ir „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ kultūrinio maratono.

Koncepcija

Naujos realybės poveikis verčia permąstyti savo ir pasaulio santykius šiame dabarties vyksme, suvokti naujuosius kontekstus. Taip dažnai (jau anais laikais) girdėta frazė Force Majeure, realizavosi supurtydama ir taip neramų gyvenimą, visomis prasmėmis persmelkė bei užkodavo dilemą - ieškoti asmeninio pasiteisinimo ar priimti būtinosios realybės diktatą, siekiant geriausios išeities (iš)gyvenimo sprendimams.

Pastarieji metai vienaip ar kitaip padarė poveikį daugeliui, kažkam naujų galimybių poveikį, kažkam negrįžtamą... Įvairialypio globalizmo chimeriška elektra, skvarbiais nervų jungčių raizginiais vienus jau privertė, kitus verčia, trečius visais būdais vilioja ar atbaido naujai reaguoti. Atoveiksmis masinis ir kartu individualus - kaip šiuolaikinės egzistencinės kančios Edvardo Munko (norv. Edvard Munch) ŠAUKSME. Tik šį kartą su dabarties nerimu paliečiančiu globaliai „epokalipsinės“ naujos reakcijos į realybę išraiška, pavadinta „naujoji realybė" – kaip susitarus visame pasaulyje vis dažniau lydima ŠAUKSMO įvardinamu - IŠ(ŠŪKIU).

Iš(šūkiu)/šauksmu - kad apsigintum, iš(šūkiu)/šauksmu - kad išgyventum, iš(šūkiu)/ šauksmu - kad apgintum nuo visko, kas susiję su IŠ(ŠŪKIU)/ŠAUKSMU/INVAZIJA, kuri gali niekada ir neįvykti arba jau prasidėjo vyksmas:

invazija į melą - invazija į tiesą; invazija į agresorių - invazija į tėvynę; invazija į valdžią - invazija į pilietį; invazija į priemones - invazija į tikslą; invazija į baimę - invazija į drąsą; invazija į juodą - invazija į baltą; invazija į neapykantą - invazija į meilę; invazija į vyrą - invazija į moterį; invazija į praeitį - invazija į ateitį; invazija į vaiką - invazija į senolį; invazija į skausmą - invazija į laimę; invazija į laikinumą - invazija į amžinybę; invazija į kūną - invazija į pelenus; invazija į ugnį - invazija į vandenį; invazija į būtį - invazija į nebūtį; invazija į kūrybą – KŪRYBA į invaziją.

Čia ir dabar suartėję liūdesys ir džiaugsmas generuoja aplink visa ko neaprėpiamą begalybę nuojautų, kurios tarsi neria į giliausią nežinios bedugnę iš kurios, lyg iš sunkiausios juodosios skylės, jau sielos radiacijos bangomis išspinduliuojama kūrybos tiesa neutralizuoja INVAZIJĄ.


 

...............................................................................

Parodos iniciatorius:

Alytaus dailės galerija

Parodos rengėjai:

Alytaus dailės galerija, Lietuvos dailininkų sąjunga Kauno skyrius

Projekto vadovas, kuratorius Evaldas Grinius

Tel. Nr. 8 607 11735

El. p. alytusartgallery@gmail.com FB https://www.facebook.com/evagrinius

Koordinatorė, kuratorė Rebeka Bruder

Tel. Nr. 8 685 36986

El. p. rebekabruder@gmail.com FB https://www.facebook.com/rebeka.bruder

Partneris:

Alytaus kultūros centras

Projektas rengiamas VšĮ Alytaus dailės galerija, LDS Kauno skyriaus lėšomis

https://www.facebook.com/alytausdailesgalerija/

http://www.ldsajunga.lt/Kauno_skyrius

https://alytuskc.lt/

 

...............................................................................


 

Nuorodos

https://www.facebook.com/events/160728752918690?ref=newsfeed

https://alytuskc.lt/renginys/kauno-dailininku-paroda-invazija/

https://renginiai.kasvyksta.lt/94202/invazija

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.