Kas svarbu ieškant advokatų kontoros užsienio šalyje? (1)

Advokatai Londone
(Nuotr. Pexels, Karolina Grabowska)
Šiandien galimybių keliauti, studijuoti, dirbti ir tiesiog persikelti gyventi į kitą užsienio šalį – apstu. Lietuviai šiandien renkasi įvairias kryptis tiek Europoje, tiek kituose žemynuose. Tiesa, vienomis populiariausių krypčių įgyti išsilavinimą, atrasti karjeros galimybes ar tiesiog išbandyti sėkmę svetur išlieka Skandinavijos ir Jungtinės Karalystės šalys. Čia savo naują kasdienybę kurdami tautiečiai neretai susiduria ir su išbandymais – iššūkiais ieškant būsto, prisitaikant kitokiose kasdienio gyvenimo ir darbo aplinkose. Neretai susidūrus su problemomis tenka pažinti ir užsienio šalies teisinę sistemą ar ieškoti advokatų pagalbos. Kas svarbu ieškant aktualios ir patikimos advokatų kontoros svetur?

Kalba, kuria bus sprendžiami jūsų klausimai

Visų pirma, labai svarbu įvertinti savo kalbinius įgūdžius – kaip gerai suprantate ir galite komunikuoti užsienio kalba. Nesvarbu, tai norvegų ar anglų kalba, sprendžiant teisinius klausimus reikia pasverti tai, kad žodynas bus kur kas sudėtingesnis nei naudojamas kasdien. Todėl reikėtų ieškoti profesionalų, kurie gebėtų aiškiai ir suprantamai paaiškinti teisinius momentus ir, žinoma, suprastų jūsų poreikį, mąstymą, lūkesčius.

Turbūt nė nereikia minėti to, kad daugelio užsienio šalių teisinė sistema skiriasi nuo mūsiškės – tie patys klausimai gali turėti daug specifinių, tik tai šaliai būdingų teisinių niuansų. Gera žinia ta, kad tarp tautiečių populiariose šalyse ir miestuose, neretai įsikuria ir profesionalios lietuvių advokatų kontoros. Čia paslaugos teikiamos ir gimtąja lietuvių kalba. Puikus pavyzdys – advokatai Londone. Profesionalai lietuviai advokatai Anglijoje (ir kitose Jungtinės Karalystės šalyse) sprendžia tautiečių asmeninius ir verslo klausimus.

Su kokia problema susiduriate?

Svarbiausi kriterijai advokatams, spręsiantiems bet kokią kilusią problemą – nepriekaištingas užsienio šalies teisinės sistemos išmanymas, patikimumas. Tuomet jau galima vertinti kitus niuansus, kurie padės objektyviai pasirinkti tam tikru klausimu tinkamiausią komandą. Reikėtų apsvarstyti tokius ir panašius niuansus:

 1. aktuali teisės sritis;

 2. specialistų patirtis nagrinėjant panašias bylas;

 3. sprendžiamos vietos problemos ar tarptautiniai klausimai;

 4. aktualios asmeninio gyvenimo ar verslo problemos;

 5. kt.

Jeigu aktualus ieškinio dėl traumos, patirtos, pavyzdžiui, darbo vietoje ar viešoje vietoje, žalos atlyginimo pateikimas – ieškokite advokatų, kurie specializuojasi šiose srityje. Turite problemų dėl nuomotojų elgesio ir negebėjimo užtikrinti elementarių sąlygų? Tuomet verta dairytis advokatų, kuriems tokie klausimai yra kasdienybė. Susiduriantiems su teisiniais klausimais ar problemomis verslo srityje, verta investuoti į komandą, kuri sprendžia jums aktualius specifinius verslo klausimus.

 

Ieškinio pateikimo procesas ir paslaugų apmokestinimas

Besidairant patikimos ir prieinamos advokatų kontoros užsienio šalyje, būtina įvertinti ne tik teisininkų sukauptas žinias bei patirtį, bet ir tai, kaip pačioje advokatų kontoroje vyksta procesai, kokios sąlygos siūlomos besikreipiantiems. Tai apima tiek komunikaciją, tiek paslaugų apmokestinimą ir mokėjimo sąlygas. Atkreipkite dėmesį į šiuos momentus:

 • koks yra aktualių klausimų aptarimo, ieškinio pateikimo kelias;

 • kokios paslaugos ir kaip apmokestinamos;

 • kaip vyksta komunikacija (nuo A iki Ž) ir kiek jūsų įsitraukimo reikės;

 • koks yra advokatų kontoros užimtumas ir kaip greitai galite gauti reikalingą pagalbą.

Paprastai tariant, įvertinkite advokatų kontorą kaip paslaugos teikėją. Labai svarbu, kad tai būtų į vartotoją orientuota, lanksčias sąlygas ir operatyvius sprendimus galinti pasiūlyti įmonė. Skirkite laiko paslaugos teikėjo apžvalgai – pasidomėkite atsiliepimais, teikiamomis paslaugomis, patirtimi, klauskite specialistų, stebėkite, kaip komunikuojama. Jeigu turite itin specifinį klausimą, jums svarbūs tam tikri terminai ir kruopščiai planuojate finansus – nebijokite ir visais aktualiais klausimais, dvejonėmis dalinkitės su specialistais.

Dažnas vengia spręsti varginančias problemas ar net praranda galimybę gauti kompensaciją už patirtą žalą vien dėl to, kad baiminasi teisinių procesų. Nors užsienio šalyje, nepažįstamoje teisinėje sistemoje, jie gali atrodyti dar sudėtingesni, pasidomėję, sprendimą galite rasti. Ypač populiariose tarp tautiečių užsienio šalyse galite rasti komandą, kuri suteiks paslaugas gimtąja kalba, suprantamai paaiškins net sudėtingiausius teisinius aspektus, supras jums nerimą keliančias dvejones ir net pasiūlys lanksčias sąlygas. Idealiu atveju – su ieškinio pateikimu bei nagrinėjimu susijusių teisinių paslaugų apmokestinimą tik tuo atveju, jei byla bus laimėta.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.