Kalcis: svarbus mineralas mūsų kūno sveikatai (0)

kalcis

Kalcis yra esminis mineralas, kuris atlieka svarbias funkcijas mūsų organizme. Šis mineralas yra neatsiejama kaulų ir dantų sveikatos dalis, taip pat jis svarbus daugeliui kitų mūsų kūno funkcijų. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime, kas yra kalcis, kokie jo vaidmenys organizme, kuriuose maisto produktuose galima rasti šį mineralą, bei kada gali būti reikalingi kalcio papildai.

Kas yra kalcis ir kokias funkcijas jis atlieka mūsų organizme?

Kalcis yra mineralas, kuris reikalingas normaliai kaulų ir dantų būklei palaikyti bei normaliam vaikų kaulų augimui ir vystymuisi. Be to, kalcis yra svarbus nervų impulso perdavimui ir raumenų veiklai, kraujo krešėjimui ir energijos apykaitai. Šis mineralas taip pat atlieka tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi ir specializacijos procesuose.


50-ties metų ir vyresnėms moterims, kasdien suvartojant ne mažiau kaip 1200 mg kalcio iš visų šaltinių, jis padeda sumažinti kaulų mineralų praradimą po menopauzės. Mažas kaulų mineralų tankis yra rizikos veiksnys osteoporoziniams kaulų lūžiams.

Kokiuose maisto produktuose yra kalcio ir kam jo gali reikėti

Kalcis yra randamas daugelyje maisto produktų. Pavyzdžiui, pieno produktuose, tokiuose kaip pienas, jogurtas ir sūris, yra gausu kalcio.


Taip pat kalcis gali būti gaunamas iš žalumynų, tokių kaip brokoliai, špinatai ir lapiniai kopūstai, taip pat iš kitų maisto šaltinių, tokių kaip žuvys su kaulais, migdolai ir sezamo sėklos. Į pakankamą kalcio kiekį mityboje reikėtų atkreipti dėmesį laktozės netoleruojantiems, taip pat vegetarams ir veganams. Turėkite omenyje, kad kalcio gali turėti produktai, kurie yra specialiai juo papildyti, pavyzdžiui, augalinis pienas, sausi pusryčiai ir pan.

Papildai internetu – rinkitės tai, ko reikia jums

Kai kalcio kiekis maiste yra nepakankamas arba žmonės negali gauti reikiamo kiekio iš mitybos dėl įvairių priežasčių, kalcio papildai gali būti itin naudingi. Pasirinkdami patikimus gamintojus ir prekės ženklus, galite būti tikri, kad gaunate kokybišką produktą, kuris atitiks jūsų poreikius. Premium maisto papildai gerai savijautai leis užtikrinti, kad gaunate ne tik visas reikiamas maisto medžiagas, bet ir renkatės kokybiškus produktus iš patikimų gamintojų.


Prieš pradedant vartoti bet kokius papildus ar keičiant savo mitybos įpročius, rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba mitybos specialistu. Jie padės nustatyti kalcio poreikį bei įvertins, ar kalcio vartojimas nesikerta su kitais jūsų vartojamais papildais ar vaistais.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai