Kalbėjęs apie amžiną...

Petras Naraškevičius

Petras Naraškevičius

1940 vasario 24–2020 vasario 16

 

Vasario 16-ąją mus paliko žurnalistas, prozininkas, Lietuvos rašytojų ir Lietuvos žurnalistų sąjungų narys Petras Naraškevičius. Po kelių dienų – vasario 24-ąją – jam būtų sukakę 80 gyvenimo šioje žemėje metų. Lemtis neleido sulaukti garbingo jubiliejaus…

Beveik penkis dešimtmečius Alytuje gyvenęs  P.Naraškevičius niekada nepamiršdavo savo gimtojo Trakų kaimo Širvintų rajone. Apie tai jis rašė savo romanuose, apysakose, novelėse, laikraščių publikacijose. Jis mums paliko daugiau nei 20 knygų, šimtus straipsnių.

Tai didelio talento žmogaus palikimas mums, buvusiems greta. Nepamirštami jo šmaikštūs ir pamokantys žodžiai, įžvalgos, vertinimai, patarimai žurnalistikoje. Jo kūrybiniai darbai buvo įvertinti Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija.

P.Naraškevičiaus, kaip žurnalisto, kelias prasidėjo labai anksti – šešiolikos metų Anykščių rajono laikraščio redakcijoje. Netrukus jis įsidarbina Panevėžio miesto laikraščio redakcijoje, o dar būdamas 25-erių – respublikinėje spaudoje, tapo buvusio laikraščio „Tiesa“ korespondentu Panevėžio krašte.

Beveik prieš penkis dešimtmečius žurnalistinis kelias Petrą atvedė į Alytų, – daugiau nei du dešimtmečius jis dirbo šio dienraščio korespondentu Dzūkijoje. Paskutinės jo publikacijos spausdintos „Alytaus naujienose“.

Petrui visada buvo artimas kaimas ir jo žmonės, tad, kiek leido sveikata, jo dienos bėgo sodyboje Lankų kaime prie Nemunaičio. Jis visada vertino žmogaus paprastumą ir nuoširdumą, o ir pats toks buvo. Jam buvo daug įdomiau kalbėti apie tai, kas mus visus supa, o ne apie tai, kas nepasiekiama.

„Noriu kalbėti apie tai, kas amžina: mišką, šulinį, taką pas kaimyną. Kad ir kas pasaulyje atsitiktų, kad ir kokie politiniai dalykai, krizės ištiktų, šitai žmogui lieka. Ar tai nėra gražu? Ar to maža?“ – rašė Petras Naraškevičius.

Tai gražu ir to užtenka… Tik kartais per vėlai tai suprantame. Šiandien, tardami Tau sudie, dėkojame už buvimą kartu, už tai, kad mokėjai visus suprasti ir visiems atleisti.

Tegul Tave pasitinka gerasis angelas, kuris Tave globos ten, aukštybėse. O Tavo artimiesiems šią skaudžią valandą – linkime stiprybės.

„Alytaus naujienų“ redakcija

Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius

 

Petras Naraškevičius vasario 18-ąją 13 val. 30 min. bus pašarvotas „Skausmo užuovėjos“ 3-iojoje salėje. Mišios už velionį bus aukojamos vasario 18-ąją 18 val. Šv. Angelų Sargų bažnyčioje. Urna su velionio palaikais bus išnešama vasario 19-ąją 12 val. Laidojamas Pirmojo Alytaus kapinėse.

 

 

  Komentaras

  Gaila kad nebuvo lemties susitikti Alytuje. Dirbau kita svietejiska darba. Taisiau savi aldybeje kriminalines klaidas "Alytaus naujienu"zulnalistai nepadejo.
  Gal susitiksim TEN...Ramybes ir lengvos keliones.Likusiems artimiesiems nuosirdi uzuojauta.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.