Kaip teisingai atlikti meditaciją ir pajusti jos naudą? (1)

Meditacija
Savo psichologinei ir emocinei savijautai pagerinti žmonės šiandien vis dažniau ieško alternatyvių būdų ir metodų. Jų galima rasti nemažai internete, taip pat ir įvairių kursų bei vadinamųjų dvasinių mokytojų pavidalu, kurie siūlo savo paslaugas ir pagalbą. Tačiau tam, kad savijauta iš tiesų pagerėtų, vien tik išgirsti arba perskaityti nepakanka, tai reikia taikyti kasdienybėje ir nuolat praktikuoti.

Meditacija – mokslu grįsta praktikos nauda

Vienas iš populiariausių ir bene geriausiai daugeliui žinomų metodų – meditacija. Apie jos naudą garsiai kalba ne tik šias praktikas taikantys ir jų mokantys mokytojai, tačiau ir mokslininkai https://www.rutareiki.com/reiki-meditacija-ir-jos-nauda . Lietuvoje šią praktiką savo kasdienybėje taiko netgi kai kurie medikai, kurie kasdien darbe susiduria su patiriamu stresu ir ne itin geromis emocijomis.

 

Meditacijos atlikimo technika

Ši praktika, galima sakyti, yra grynai įvaldymo klausimas. Meditacijos atlikimo eigą galima apibrėžti keletu svarbių aspektų: atsipalaidavimas, minčių bei proto atjungimas, vizualizavimas, vidinės ramybės atradimas. Šios būsenos svarbios tam, kad žmogus galėtų pasinerti į save, visiškai išjungti protą ir atsijungti nuo išorinio pasaulio srauto.

Meditacijos gali būti atliekamos visiškoje tyloje, gamtoje ar kambaryje, įsiklausant į savo mintis ir stebint savo pasąmonės srautą. Taip pat galima klausytis meditacijas su vedimu, jos gali būti nukreiptos į konkrečius tikslus – gausą, meilę tėvams, meilę sau, atleidimo meditacijos ir pan.

Puikiai įvaldžius gebėjimą atsipalaiduoti, medituoti galima užsiimant sau mėgstama veikla – sportuojant, plaukiojant ar net vairuojant. Tai tokia būsena, kuomet jokios aplinkybės netrukdo įeiti į tikrosios ramybės „čia ir dabar“ būseną.

 

Kokie procesai vyksta meditacijos metu?

Meditacija – tai labai stiprus, nors ir nematomas, procesas. Jos metu žmogaus pasąmonėje vyksta atsinaujinimo procesai, valymasis nuo negatyvių išgyvenimų, sumažėja įtampos, padidėja savęs suvokimo pojūtis.

Susitelkimas į savo mintis, vidų, ryšio su savo dvasiniu lygmeniu užmezgimas padeda paleisti išgyventas negatyvias emocijas, nerimą, liūdesį ir pan. Meditacijos pagalba galima išgydyti depresiją arba sumažinti jos šalutinius pojūčius tiek, kad su liga galima tiesiog gyventi ir esant poreikiui nesunkiai „susitarti“.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.