Kaip stilingai ir praktiškai įrengti mažą butą? (0)

nuotr
Turbūt jau nestebina faktas, kad kitaip nei prieš kone 30 metų, šiuolaikinė nekilnojamojo turto rinka žmonėms vis dažniau pasiūlo įsigyti 1 ar 1,5 kambario, mažesnės kvadratūros butus. Pasikeitę poreikiai, vėliau planuojamas šeimos pagausėjimas, o galiausiai – ir noras sutaupyti neišlaidaujant komunaliniams patarnavimams jaunus žmones vilioja rinktis kur kas kompaktiškesnius būstus. Ne paslaptis ir tai, kad tokie butai juos „išaugus“ yra parduodami ar perleidžiami nuomai, tačiau iki svajonių būsto įsigijimo čia dažnai tenka praleisti ne vienerius metus, auklėti augintinius ar net sulaukti pirmojo šeimos pagausėjimo. Tiesa, įsigyjant mažesnės kvadratūros butą neretai kyla klausimas – o kaip derėtų jį įrengti, kad būtų galima sukurti erdvesnės patalpos efektą, o vietos užtektų visiems šeimos nariams? Keletas paprastų patarimų padės išspręsti interjero dilemas, o namuose atsiradęs laisvės pojūtis suteiks komforto ir jaukumo.

Atsisakykite nebūtinų baldų ir aksesuarų

Dažnai dar nė neįsikūrus naujame bute, čia ima kauptis įvairiausi daiktai, atkeliavę iš senojo būsto. Turbūt daugeliui žinomas jausmas, kuomet net ir erdviuose namuose ima trūkti vietos dėl daiktų pertekliaus. Toks „apgriozdinimas“ ima dar labiau varginti mažesniuose, moderniai įrengtuose būstuose, todėl dar prieš kraustantis išsyk vertėtų atsisakyti mažai naudojamų ar visai nenaudojamų baldų ir kambario aksesuarų – senų pagalvėlių, pledų, nepatogių žvakidžių ir kitų elementų, kurie naujuose namuose neteiks nei estetinės, nei praktinės naudos.

Kol sukursite svajonių namus, net jei ir tobulai interjere nederės, tačiau lengvai vietą naujame kambaryje tikrai suras jau ne vienerius metus patikimai tarnaujanti sofa, kavos staliukas ir drabužių spinta. Vis tik kai kurių daiktų įkurdinimas moderniai įrengtoje erdvėje gali tapti tikru galvos skausmu. Štai mažesniame bute aiškiai per daug vietos užims ilgas televizoriaus staliukas ar didžiulė komoda – tokių baldų verčiau išsyk atsisakyti ir ieškoti patogesnių daiktų laikymo alternatyvų. Mėgstamais filmais ar serialais mėgautis bus kur kas patogiau televizorių tiesiog pakabinus ant sienos, o anksčiau komodoje talpintos kojinaitės nesunkiai vietą ras talpesnės drabužių spintos stalčiuose. Taip pat patartina ieškoti sprendimų, kurie padėtų atsisakyti ant grindų statomų baldų – jei tik galite, rinkitės kabinamas lentynas, ne pastatomus, o kabinamus šviestuvus ir kitus aksesuarus. Taip išsaugosite daugiau kambario erdvės, o ir tvarkantis nereikės stumdyti nepatogiai išdėstytų daiktų.

Kompaktiška miegamoji vieta

Įrengiant mažesnės kvadratūros butus neretai susiduriama ir su miegamosios vietos planavimo klausimu. Esant galimybei, naujakuriai renkasi kurti atskirą erdvę poilsiui – įrengia atskiriančią nišą, knygų lentyną, stumdomas duris ar užuolaidas, už kurių galima subtiliai įkurdinti net ir didesnę lovą. Vis dėlto, jei įsigyto buto plotas mažesnis nei 40 kv. m, verčiau apsvarstyti kompaktiškesnius variantus, mat įrengus tiek miegamojo zoną, tiek kuklią svetainę, bute tvyros ankštumo jausmas, be to, gerokai mažiau turėsite vietos ir drabužiams, avalynei ar kitiems daiktams talpinti.

Mažuose butuose jau daugybę metų lūkesčius tobulai pateisina minkšti kampai. Toks ištiesiamas baldas vos per keletą sekundžių iš svečius puikiai susodinančios sofos tampa patogia poilsio vieta. Štai pasirinkę minkštą kampą su patalynės dėže išlošite dvigubai – namų spintoje neteks ieškoti vietos, kurioje galėtumėte paslėpti patalynę užsukus svečiams. Paspaudę nuorodą rinkitės iš plataus minkštų kampų asortimento – čia neabejotinai rasite variantą, kuris tobulai tiks jūsų naujojo buto interjere.

Erdvės suteikiantys tonai

Anokia naujiena, kad interjerui lengvumo suteikia ir vizualiai erdvę didina šviesios spalvos. Jei kurdami naujojo būsto interjerą baiminatės dėl vietos trūkumo, žvalgydamiesi baldų ir jų aksesuarų atkreipkite dėmesį į lengvesnes spalvas. Nebūtina rinktis baltų ar kitų ypač šviesių tonų, tačiau lengvi pasteliniai atspalviai tikrai leis pasijusti kur kas erdvesniame ir patogesniame kambaryje. Taip pat svarbu atminti, kad kuriant interjerą mažoje svetainėje labai praverčia vienspalviškumo principas. Kontrastui sukurti pakaks vos keleto interjero detalių – šviestuvo, paveikslo ar įspūdingo kambarinio augalo, tačiau to paties atspalvio baldai, sienos ir pagrindiniai akcentai sukurs harmoningą ir laisvės kupiną aplinką tiek poilsiui, tiek smagiam pasibuvimui su draugais.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.