Kaip pasiruošti vaikelio gimimui? (0)

vaikelio gimimas
Moteriai nėštumas – pats ypatingiausias laikotarpis, patyrimas, kuriam daugiau jokia kita gyvenimo situacija negali prilygti. Šis patyrimas – įvairiausių emocijų, nuotaikų kaitos, džiaugsmo ir nerimo kupinas laukimas. Kuo mažiau laiko lieka iki susitikimo, tuo didesnis jaudulys ir nerimas daugelį apima.

Ar galima tam pasiruošti?

Daugelis moterų sako, kad viskas ateina intuityviai. Tačiau iš tiesų nemaža dalis moterų tam ruošiasi itin kruopščiai – skaito knygas, portalus, klauso paskaitas. Žinių paklausa tokia didelė, kad jau daugelį dešimtmečių besilaukiančioms padeda specialistų organizuojama nėščiųjų mokyklėlė.

Kūdikio laukimas yra labai unikalus ir daug atsakomybės reikalaujantis procesas. Moters kūne vykstantys pokyčiai neretai apverčia daugelį iki tol buvusių įpročių aukštyn kojomis. Mitybos pokyčiai, pykinimas, nuovargis ir kitos organizmo reakcijos priverčia suklusti ir suprasti, kas vyksta.

 

Naujagimio priežiūra ir žindymas - kas svarbu, ar galima to išmokti?

Vienas iš svarbių pasiruošimo dalykų laukiantis – tai pasirūpinti savo emocine bei fizine savijauta dar iki vaikeliui ateinant į šį pasaulį. Nuo to priklauso ne tik besilaukiančios, bet ir vaisiaus savijauta, kuri daro neabejotiną įtaką vaikelio sveikatai jam gimus.

Kitas dalykas – pasiruošimas vaikelio atėjimui. Naujagimio priežiūra ir žindymas yra patys svarbiausi pasiruošimo aspektai. Jeigu vaikelio priežiūros galima išmokti intuityviai ar paklausti artimųjų patarimo, tai žindymą ne vienai gimdyvei tenka gana ilgai jaukintis. Nėščiųjų mokyklėlėje natūraliam maitinimui krūtimi skiriamas kone didžiausias dėmesys, kadangi ne visoms šis etapas prasideda lengvai ir sklandžiai.

Teisingas žindymo pradžios organizavimas ir teisinga žindymo technika – tiesiausias kelias į neskausmingą ir sėkmingą kūdikio žindymą. Paskaitų metu aptariama taip pat ir žindyvės krūtų spenelių priežiūra, mamos pieno sudėtis ir nauda, gimdyvės mityba.

 

Nuotolinių paskaitų privalumai

Iki pandemijos tokia mokyklėlė arba dar kitaip – nėščiųjų kursai buvo organizuojami gyvai. Šiuo metu lankyti tokias paskaitas suteikiama galimybė maksimaliai saugiu – nuotoliniu būdu. Nepriklausomai nuo paskaitų formato, perteikiamų žinių, prisidedančių prie drąsesnio vaikelio sutikimo, kokybė nė kiek nesumenko. Priešingai, tai suteikia galimybę paskaitas pasiekti dar daugiau besilaukiančių šeimų iš pačių atokiausių Lietuvos kampelių.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.