Kaip greitai sušildyti patalpas žiemą? (1)

nuotr.
Tai dažnas klausimas, kurį žmonės užduoda pirmą kartą išgirdę, kaip veikia šilumos siurblys. Paprastai pokalbis vyksta maždaug taip… Paaiškinama, kad šilumos siurblys iš esmės yra kaip oro kondicionierius. Bet tai gali veikti atvirkščiai. Kas atsitinka, kai kintamoji srovė veikia „atbuline eiga“? paprastai kintamoji srovė ima šilumą iš jūsų namų. Štai kodėl oras patalpose atrodo vėsesnis. Vėsinimas yra šilumos trūkumas. AC pašalina šilumą, todėl oras tampa vėsesnis. Tačiau kintamoji srovė turi kažkur įdėti tą šilumą, todėl išleidžia ją lauke. Dabar įsivaizduokite, kad tai darote kitaip. Šilumos siurblys šildymo režimu paima šilumą iš lauko ir išleidžia į vidų. Ir taip vyksta jūsų namo šildymas.

Karšti objektai praranda šilumą vėsesniems objektams, todėl jūsų 98,6 °F kūnas jaučiasi pakankamai šaltas, kai vaikštote lauke 20 °F oru. Greitai prarandate šilumą. Sunku įsivaizduoti, kaip tas 20 °F oras gali turėti šilumos. Bet jis turi šilumos. Ore visada yra šiek tiek šilumos! (Absoliutus nulis yra vienintelis taškas, kuriame nėra šilumos, bet nieko negalima nuleisti iki absoliutaus nulio. Tai tik hipotetinė prielaida.) Kol objektas yra šaltesnis už lauko temperatūrą, jis gali sugerti šilumą. Šilumos siurbliai skirti veikti žemesnėje temperatūroje ir efektyviai siurbti šiluminę energiją iš lauko oro. Šaltnešis, judantis per šilumos siurblį, gali nukristi iki itin žemos temperatūros, kol jis praeis pro išorinę šaltnešio ritę. Taip yra dėl komponento, vadinamo išsiplėtimo vožtuvu. Kai vėsus šaltnešis praeina per plėtimosi vožtuvą, slėgio kritimas sukelia didžiulį temperatūros kritimą. Tai viena iš dujų savybių: leidžiant plėstis, jų temperatūra nukrenta.

Dujinis šildymas vienas iš seniausių ir dažniausių pasirinkimų. Tai vienas iš populiariausių pasirinkimų šiai dienai, vos ne kiekvieno namuose. Dujinis šildymas, tai pagrindinis namų šildymo būdas, kuomet jūsų būstas yra šildomas dujomis, pasitelkiant naujausius dujinio šildymo sistemos modelius. Šiai dienai, dujinis šildymas yra vienas iš brangesnių pasirinkimų, tačiau pats prietaisas yra ekonomiškai sugeneruotas, naudoti kuo mažiau elektros sąnaudų.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.