Kaip dažnai turėčiau plauti plaukus? (1)

plaukai
Galbūt girdėjote, kad plaukams naudingiau rečiau naudoti šampūną. O gal galvojate atsisakyti šampūno ir prisijungti prie judėjimo "be šampūno", kad plaukai būtų sveikesni ir geriau atrodytų. Ekspertai teigia, kad nėra vieno atsakymo, kaip dažnai reikėtų plauti plaukus šampūnu. Gali būti, kad jums nereikia to daryti taip dažnai, kaip manote. Paprastai tai priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Norėdami gauti rekomendacijų, atkreipkite dėmesį į savo plaukų tipą ir stiliaus pasirinkimą.

Kaip veikia šampūnas

 

Pirmiausia, pagrindai: ką daro šampūnas?

Šampūnas sulaiko riebalus, todėl jei jį naudojate per dažnai, galite išsausinti plaukus ir jie gali lūžinėti, sako gydytoja dermatologė Angela medicinos mokyklos Niujorke dermatologijos docentė.

"Plaukai gamina natūralius riebalus, vadinamus sebumu, o šampūnas yra emulsiklis, kuris surenka ir sulaiko riebalų perteklių, nešvarumus ir produktų likučius, kuriuos vėliau išskalaujate, kad išvalytumėte plaukus", - sako A. Lamb.

Dažniausiai šiek tiek nešvarumų yra gerai ir natūralu, ir tikrai norite, kad plaukuose liktų šiek tiek aliejų.

 

Kas turėtų kasdien plauti plaukus šampūnu?

Ekspertai sutaria: Goh sako, kad tik nedidelė grupė žmonių turi šampūną naudoti kasdien, pavyzdžiui, tie, kurių plaukai labai ploni, kurie daug sportuoja (ir prakaituoja) arba gyvena labai drėgnoje vietoje.

"Jei jūsų galvos oda riebi, plauti reikia kasdien", - aiškina ji. "Kartais žmonės galvoja, kad jų galvos oda sausa, nes turi pleiskanų, tačiau tokiais atvejais taip pat padeda dažnesnis plovimas."

Kas gali kelias dienas nesimaudyti?

Kuo storesni plaukai ir kuo mažiau riebalų, tuo mažiau reikia plauti šampūnu.

"Kai kurie žmonės, kurių plaukai sausi arba garbanoti, gali be problemų plauti daug rečiau", - sako Goh.


 

Kiek turėtumėte plauti?

Vidutiniam žmogui paprastai pakanka plaukus plauti kas antrą dieną arba kas 2-3 dienas be plovimo.

"Bendros rekomendacijos nėra. Jei plaukai akivaizdžiai riebaluojasi, galvos oda niežti arba dėl nešvarumų pleiskanoja", tai yra požymiai, kad laikas plauti šampūnu, sako Goh.


 

Kiek laiko yra per ilgai?

Jei jūsų plaukai suformuoti, galite išsisukti ir ilgiau neplaudami.

"Jei plaukus pučiate arba naudojate šildomus plaukų formavimo įrankius, svarbiausia, ką sakau žmonėms, tai įsitikinti, kad plaukai yra labai švarūs", - sako Webb. "Plaukai ilgiau išsilaikys, geriau atrodys ir apskritai reikės rečiau naudoti šias šukuosenas."

Lambas sutinka, kad yra daugybė variantų, todėl turėtumėte pagalvoti apie bendrą stiliaus parengiamąjį darbą.

"Kai kurie iš jų priklauso nuo kultūros, natūralios plaukų tekstūros ir storio, kiek prakaituojate ir sportuojate, ir nuo to, kaip šukuojate plaukus", - sako ji. "Jei šukuosena formuojama su keratino procedūra arba ją pučiate, gali būti, kad jums nereikės arba nenorėsite plauti dažniau nei kartą per savaitę ir labiau apkrausite plaukus."

Vadovaukitės savo nuojauta ir pageidavimais, su viena išlyga. "Nepaisant to, kaip jaučiasi jūsų plaukai, niekada neplaukite ilgiau nei 14 dienų", - sako Lambas, kuris nepritaria judėjimui "nevalyti plaukų".

Goh sako, kad kai kurie jos pacientai plaukus plauna tik kartą per savaitę. Ji sako, kad jei jie neturi galvos odos problemų, tai atrodo gerai. Ji nepataria jiems plauti dažniau.


Kaip pailginti plaukų plovimo intervalus?

Pastaraisiais metais atsirado vis daugiau produktų, kuriais galima prailginti laiką tarp plovimų. Ir žmonės sugalvoja įvairių metodų, kaip išlaikyti gerą plaukų išvaizdą.

Pudros iš tikrųjų sugeria riebalus, todėl jie ne taip smarkiai susigeria į galvos odą", - sako Lambas.

"Jei vis tiek reikia stilizuoti, gali padėti kondicionieriai, kurie palieka plaukus. Taip pat galite dažniau drėkinti plaukus ir dažniau juos kondicionuoti", - sako Lamb. Kartais tai vadinama "co-poo", kai kondicionierius naudojamas kartu su šampūnu.

Dažniausiai tai šiek tiek priklauso nuo asmeninių pageidavimų, kiek švarios turi būti jų sruogos.

"Kiekvienas žmogus turi skirtingą ribą, kiek riebūs ar tekstūruoti plaukai turi būti", - sako Webb. "Aš sakau žmonėms: "Prakaitas yra kaip druska, tiesa? Jūs gaunate tekstūrą, kurios dalis yra visiškai natūrali ir galite su ja išsisukti, bet tai taip pat yra sauso šampūno grožis. Jis atgaivina ir suteikia apimties ties šaknimis."

Sausą šampūną taip pat galite naudoti kaip tam tikrą prevencinį veiksmą. "Aš liepiu savo stilistams jį naudoti ant visiškai šviežiai iššukuotų plaukų, kad jie pakeltų plaukus", - sako ji. "Taip pat galite purkšti prieš eidami miegoti - per naktį jis sugers dalį riebalų pertekliaus. Tai tarsi proaktyvi priemonė, padedanti išsaugoti jūsų stilių."

 

Taigi kaip žinoti, kada laikas naudoti šampūną?

"Jei tai penkta diena ir jūsų stilius žlunga, plaukite, - sako Webb. "Priešingu atveju padarykite ką nors smagaus, kad jį pakeistumėte. Perskirkite plaukus kitoje vietoje, supinkite juos į šoninę pynę, suriškite į kuodą. Naudokite sausą šampūną. Jei galite užmaskuoti, puiku, dažnai daugiausiai komplimentų sulaukiate, kai padarote ką nors kitokio."

 

Tendencija ir stigma

Pastaraisiais metais tapo madinga leisti plaukams ilgiau išsilaikyti be šampūno, vis daugiau žmonių plaukus plauna savaitę ar ilgiau. "Daugelis mano pacientų nerimauja, kad plaukus plauna per dažnai, tačiau iš tikrųjų jiems reikia plauti dažniau!" Goh sako.

Tačiau ilgesnis laikas gali būti visiškai priimtinas. Caroline Lynch, IT konsultantė iš Mičigano, jaučiasi taip, tarsi daugumą dienų galėtų atidėti šampūno buteliuką. "Kadangi turiu storus ir garbanotus plaukus ir daugiau plaukų nei dauguma žmonių, prieš kelerius metus pradėjau rečiau naudoti šampūną, - sako ji. "Tiesiog vis atidėdavau datą, nes mačiau, kad galiu."

Ji šampūną naudoja maždaug kartą per savaitę. "Retesnis plovimas šampūnu pagerino mano plaukų kokybę, nes šampūnu, o paskui ir plaukų formavimo priemonėmis, pavyzdžiui, džiovintuvais, tiesintuvais ir suktukais, jų nelaužau ir nedžiovinu", - sako ji. "Taip pat sutaupau pinigų, nes galiu pirkti geresnės kokybės šampūną ir kondicionierių, nes juos naudoju rečiau."


 


 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.