Kada geriausias laikas pirkti namą ar butą? (2)

Aurimas GIRDVILA, Nekilnojamojo turto brokeris
Butai Alytuje
Nedidelėje Alytaus būsto rinkoje yra gana didelė paklausa, o tai kelia kainas. Pavyzdžiui, prieš trejetą metų 3 kambarių butas kainavo apie 45–55 tūkstančius eurų, o dabar kaina gali siekti vidutiniškai iki 70–80 tūkst. Eur.

Labai populiarūs yra 2–3 kambarių butai, nes jų pasiūla nepakankama. Taipogi labai svarbu yra ne tik įrengimas, bet ir aukštas, šiandien jūs galėtumėte rasti butą parduodama pirmame aukšte net už 1 tūkst. 710 eurų už kv. m, tuo tarpu už panašų butą penktame aukšte iš penkių skelbimuose prašoma apie 1 tūkst. 13 eurų už kv. m.

Lengviausiai parduoti yra 2–3 kambarių butą iki trečio aukšto jeigu tai penkiaaukštis namas su kaina svyruojančia tarp 900–1 tūkst. 100 eurų už kv. m. ir finišo tiesiąja pirmieji kirs tie, kurių įrengtumas geriausias, po to – visi kiti paeiliui.

Butų su labai geru įrengimu Alytuje vis daugėja, kainos svyruoja nuo 1 tūkst. 700 eurų už  kv. m, net iki 2 tūkst. 53 eurų už kv. m, o aukštas, panašu, čia turi mažiau įtakos.

Alytuje ir nuomos rinkoje yra didelė paklausa. 2 kambarių vidutinis butas gali kainuoti iki 350- 400 eurų per mėnesį, o 1 kambario – iki 250 eurų per mėnesį.

Žmonėms, kurie nenori gyventi bute, bet negali įsigyti individualaus gyvenamojo namo, patraukli alternatyva gali būti sodo namas su senesne statyba, kuris vidutiniškai kainuoja 40–50 tūkstančių eurų. Naujesnės statybos namai sode kainuoja iki 100 tūkstančių eurų. Sklypai sode yra paklausūs.

Senų daugiabučių renovacija Alytuje vyksta, tačiau ne visi gyventojai yra linkę dalyvauti dėl prastos ankstesnių renovacijų kokybės. Kai kurie daugiabučiai jau yra renovuoti su geoterminiu šildymu.

Alytus plečiasi, o daugiausia individualių namų statybų vyksta 5–10 km nuo miesto centro. Senesni individualūs namai mieste vidutiniškai kainuoja 100–120 tūkstančių eurų, o rajone – 50–70 tūkst. eurų.

Nauji modernūs namai yra nedideli, iki 160 kv. m, ir su pilna apdaila kainuoja iki 245 tūkstančių eurų. Žinoma, kainos gali labai svyruoti dėl sklypo bei pačio namo dydžio ar kitų faktorių kaip geoterminio šildymo, saulės baterijų ir kitų brangių sprendimų panaudojimo.

Vienas mėgstamiausių mano pasakymų, kai daugelis žmonių klausia, „kada geriausias laikas pirkti namą ar butą?“, aš visuomet atsakau, kiek pašmaikštaudamas – „prieš penkerius metus“, tačiau, jau nejuokaujant, antras geriausias laikas pirkti yra dabar. Pagalvojau, gal kam pravers šis pasakymas.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.