Kačių maistas suaugusioms katėms ir kačiukams: kuo jis skiriasi? (2)

Kai katė sulaukia vienerių metų amžiaus ir tampa suaugusia, jai reikalingas aukštos kokybės kačių maistas, kuriame būtų subalansuotas vitaminų ir mineralų kiekis. Vėliau, senstant, katės energijos poreikis mažėja, todėl katei reikalingas mažiau kaloringas maistas, tačiau labiau orientuotas į su senatve susijusiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip sąnarių sveikata ir inkstų funkcija. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime, kuo skiriasi kačiukų maistas nuo suaugusių kačių maisto ir ko reikia katei kiekviename jos gyvenimo etape.
Kaip su laiku keičiasi kačių mitybos poreikiai?
Kačių maistas ir mitybos poreikiai keičiasi su katės amžiumi. Vos tik gimusiems kačiukams reikia daugiau baltymų (maždaug apie 30–40 proc.), riebalų ir vitaminų, kurie užtikrintų tinkamą raumenų bei kaulų vystymąsi. Suaugusioms katėms reikia subalansuotos mitybos, kurią įprastai sudaro 25–30 proc. baltymų. Svarbu nepamiršti, kad suaugusių kačių maistas turėtų būti pritaikytas pagal katės aktyvumą ir sveikatos būklę, tačiau jis neturėtų būti per daug kaloringas ir turėtų turėti pakankamai maistinių medžiagų, palaikančių tinkamą sąnarių bei kaulų būklę. Vyresnėms katėms (paprastai, nuo 6 metų amžiaus) yra rekomenduojamas lengvai virškinamas kačių maistas, kuris pasižymi mažesniu kalorijų kiekiu ir padeda spręsti įvairias su amžiumi susijusias sveikatos problemas.
Koks kačių maistas tinkamiausias jauniems kačiukams?
Maistas jauniems kačiukams – labai svarbus, todėl pirkdami kačių ėdalą mažyliui turėtumėte atsižvelgti į kelias svarbiausias maisto sudedamąsias dalis:
Aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymai, pavyzdžiui, mėsa ar žuvis, suteikia mažiems kačiukams reikalingų aminorūgščių ir užtikrina tinkamą raumenų bei organų veiklą. Baltymai yra svarbiausia maisto katėms sudedamoji dalis, todėl kačiukų racione turėtų būti gausu baltyminio maisto.
Kačių maiste esantys riebalai padeda aprūpinti katės organizmą reikalingu energijos kiekiu ir palaiko tinkamą nervų sistemos vystymąsi. Riebalai taip pat svarbūs odos ir kailio sveikatai, todėl kačiukams reikia pakankamo kiekio sveikųjų riebalų, tokių kaip omega-3 ir omega-6 rūgštys.
Mažiems kačiukams reikia vitaminų ir mineralų, kurie būtini sveikų kaulų ir dantų augimui. Pavyzdžiui, kalcis ir fosforas yra būtini kaulų tvirtumui, o vitaminai A, D, E ir K prisideda prie bendros sveikatos ir imuninės sistemos stiprinimo.
Jei galvojate, koks maistas katėms yra tinkamesnis – sausas kačiukų maistas ar konservai – galime užtikrinti, kad abu variantai yra teisingi. Šlapiame kačių maiste yra daugiau drėgmės, kuri padeda užtikrinti tinkamą hidrataciją, o sausas kačių maistas padeda palaikyti dantų sveikatą, sumažindamas apnašų susidarymą, todėl rekomenduojama šiuos du maisto tipus derinti tarpusavyje.
Koks kačių ėdalas tiks suaugusioms katėms?
Kačių ėdalas suaugusioms katėms turėtų atitikti katės energijos poreikį ir suteikti augintiniui reikalingų medžiagų ir mineralų.
Suaugusioms katėms, kaip ir mažiems kačiukams, yra svarbūs baltymai, kurie padeda palaikyti katės raumenų masę, imunitetą ir bendrą savijautą, todėl rekomenduojama rinktis kačių maistą, kuriame yra aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymų. Riebalai suteikia energijos ir yra būtini, norint išlaikyti sveiką odą bei kailį. Suaugusiai katei taip pat reikalingi A, D, E ir K vitaminai bei subalansuotas mineralų kompleksas. Pavyzdžiui, kalcis ir fosforas yra svarbūs kaulų sveikatai, o antioksidantai, tokie kaip vitaminas E, stiprina imuninę sistemą. Kad užtikrintumėte visavertę augintinio mitybą, rinkitės aukštos klasės, pvz., super premium, kačių maistą.
Jei maistą katėms norite paįvairinti skanėstais, rinkitės aukštos kokybės, natūralius skanėstus. Vis dėlto, prisiminkite, kad skanėstai neturėtų sudaryti daugiau nei 10 % katės dienos kalorijų normos.
Kokiais mitybos poreikiais pasižymi vyresnio amžiaus katės?
Vyresnio amžiaus katėms reikalingas specialus kačių maistas, pritaikytas jų poreikiams. Toks maistas katėms turėtų pasižymėti:
Mažesniu kalorijų kiekiu. Vyresnėms katėms dažnai būdingas sumažėjęs fizinis aktyvumas ir lėtesnė medžiagų apykaita, todėl joms reikia ir mažiau kalorijų. Sumažintas kalorijų kiekis padeda išvengti nutukimo, kuris gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip diabetas, širdies ligos ir sąnarių problemos.
Lengvai virškinamų baltymų ir skaidulų. Vyresnėms katėms reikalingi lengvai virškinami baltymai, kad būtų palaikoma raumenų masė ir bendra sveikata. Tuo tarpu skaidulos padeda reguliuoti virškinimą.
Vitaminų ir mineralų. Vyresnio amžiaus katėms reikia papildomų vitaminų ir mineralų, kurie padėtų palaikyti bendrą sveikatą. Vitaminai A, C ir E veikia kaip antioksidantai, stiprinantys imuninę sistemą. Vitaminas D ir kalcis padeda išlaikyti kaulų stiprumą, o gliukozaminas ir chondroitinas gali padėti palaikyti sąnarių sveikatą.
Sveikųjų riebalų rūgščių. Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys yra svarbios vyresnio amžiaus kačių mitybai, nes jos padeda palaikyti sveiką odą ir kailį, mažina uždegimą ir palaiko širdies sveikatą.
Vyresnių kačių maistas turėtų padėti palaikyti ir tinkamą šlapimo takų sveikatą, kas tampa itin aktualu bėgant metams. Čia svarbu kačių ėdalas su tinkamu mineralų balansu, kuris padeda išvengti šlapimo akmenų susidarymo. Be to, nepamirškite, kad vyresnės katės dažnai linkusios lakti mažiau vandens, todėl svarbu užtikrinti, kad jų maiste būtų pakankamai drėgmės. Šlapias maistas arba sudrėkintas sausas maistas gali padėti palaikyti tinkamą hidrataciją kasdienėje katės mityboje.
Kaip teisingai pasirinkti maistą katėms?
Maistas katėms turėtų būti pasirenkamas, atsižvelgiant į katės amžių, veislę, aktyvumo lygį bei sveikatos problemas. Pirkėjų pamėgtas aukščiausios kokybės kačių maistas (t. y. super premium maistas katėms) pasižymi subalansuota sudėtimi, kurioje gausų baltymų, mineralų ir kitų reikalingų medžiagų. Neturėdamas dirbtinių priedų, super premium kačių maistas skatina geresnį virškinimą, imuninės sistemos veiklą ir bendrą sveikatą.
Renkantis kačių maistą, taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į gamintojų reputaciją, kadangi rinkoje gerai žinomi prekės ženklai paprastai turi aukštos kokybės kontrolės standartus, kurie užtikrina maisto saugumą ir tinkamumą katės organizmui. Taip pat maistą reikėtų rinktis atsižvelgiant į konkrečias katės sveikatos problemas. Pavyzdžiui, jei katė turi jautrų virškinimą, verta rinktis specialų maistą, kuris yra lengvai virškinamas ir nedirgina skrandžio. Jei katė turi šlapimo takų problemų, rinkitės maistą, kuris padeda palaikyti šlapimo sistemos sveikatą. Svarbu žinoti ir tai, kad kai kurios kačių veislės turi specifinius mitybos poreikius. Pavyzdžiui, didesnės veislės katės, tokios kaip Meino meškėnai, gali turėti didesnį kalorijų poreikį, o Siamo katės gali būti linkusios į tam tikras sveikatos problemas, todėl verta pasirinkti maistą, tinkantį konkrečiai katės veislei. Galiausiai, nepamirškite atsižvelgti į katės norus. Kiekviena katė turi savo skonį, todėl svarbu rasti maistą, kuris būtų ne tik sveikas, bet ir patiktų jūsų katei.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Labai vertingas straipsnis!…
Komentaras
Labai vertingas straipsnis! Tikrai svarbu žinoti, kuo skiriasi maistas skirtingo amžiaus katėms – pati neseniai ieškojau tinkamo varianto, kai iš kačiuko perėjom prie Hills suaugusių kačių maisto. Pastebėjau, kad katei labiausiai tiko toks, kuriame pirmas ingredientas yra mėsa, o ne grūdai. Rekomenduoju pasižiūrėti kačių maisto pasirinkimą čia – turi tiek mažiukams, tiek suaugusioms katėms pritaikytų variantų. Manoji dabar ne tik valgo noriai, bet ir kailis daug glotnesnis tapo.
maistas katems greit bus…
Komentaras
maistas katems greit bus reklamuojamas maistas ziurkems