Ką skaityti pavasarį? Trys romanai šeimų dramų mėgėjams (0)

knygos
Knygų leidėjai, pardavėjai ir bibliotekininkai patvirtins, kad sezonai daro įtaką ir mūsų skaitiniams. Vasarą daugelis renkasi lengvesnio turinio knygas ir atostogų romanus. Rudenėjant rankose atsiduria sunkiasvorė literatūra, iš lentynų traukiami siaubo žanro kūriniai, vėliau savo vietą randa ir kalėdinės istorijos. Na, o pavasaris – atgimimo ir apsivalymo laikas, tad tai puikus metas peržiūrėti lentynas, perskaityti seniau įsigytas knygas bei atrasti naujų. Jei trūksta idėjų, knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja atkreipti dėmesį į tris gerus romanus, kuriuose narpliojami painūs šeimų santykiai.
 • Kristin Hannah „Namų frontas“

 

Kristin Hannah populiari JAV rašytoja, kurios knygos nuolat atsiduria bestselerių sąrašuose. Romanas „Namų frontas“ nagrinėja vienos šeimos tarpusavio santykius ir santuokos, pareigos bei karo traumų sukeltas problemas. 

 

Dėmesio centre – Maiklo ir Džoslinos šeima. Jis sėkmingas advokatas, ji – namų šeimininkė, auginanti dvi dukras. Tiesa, Džoslina yra ir atsargos kariūnė, sraigtasparnio pilotė, bet kurią akimirką galinti sulaukti įsakymo vykti į karo zoną. Jis užklumpa tada, kai pora stovi ant skyrybų slenksčio. Taip ir neišsiaiškinusi santykių Džoslina išvyksta, o iš karo zonos grįžta suluošinta tiek morališkai, tiek fiziškai.

 

„Namų frontas“ – skausmingas žvilgsnis į lyčių stereotipus, santuoką, potrauminį sindromą, meilę, netektis, tėvystę ir garbę. Gilus, turtingas ir vertas dėmesio kūrinys. 

 

 • Celeste Ng „Viskas, ko tau nesakiau“

 

Rašytoja visame pasaulyje išgarsėjo romanu „Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau“, tačiau debiutinė Celeste Ng knyga „Viskas, ko tau nesakiau“ – ne mažiau verta dėmesio. Romanas turi psichologinio trilerio elementų: yra dingusi mergina, liudininkai ir maža bendruomenė, kupina paslapčių. Visgi, iš esmės tai vienos šeimos drama. Ar tėvai ir brolis tikrai pažinojo dingusią mergaitę? O vieni kitus? Ar jie gali į policijos klausimus atsakyti atvirai? 

 

Anotacijoje teigiama, kad romanas prieš skaitytojų akis išskleidžia šeimos portretą, kuriame vaizduojamas viso gyvenimo bandymas tėvams ir vaikams suprasti vieni kitus, nutylėjimai, skauduliai, neišsipildžiusios ambicijos, susvetimėjimas. 

 

 • Adrienne Brodeur „Laukiniai žaidimai. Mano motina, jos meilužis ir aš“

 

„Laukiniai žaidimai. Mano motina, jos meilužis ir aš“ – kiek kitokia knyga, nei pirmosios dvi. Ji paremta asmeniška autorės Adrienne Brodeur patirtimi. Knygos ašis – mamos ir dukros santykiai. Tiesa, gerokai neįprasti. 

 

Vieną vasaros naktį keturiolikmetę Eidrijenę pažadino motina ir pasakė, kad ką tik pasibučiavo su šeimos draugu. Taip paauglė iš dukros tapo mamos drauge, pasimatymų organizatore ir paslapčių saugotoja. Slapti mamos santykiai merginai turėjo žlugdančių pasekmių. Suaugusi Eidijenė gydėsi depresiją, lankė terapiją, o ši knyga tapo vienu iš gijimo proceso komponentų. 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.